Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Opis gry

Walka o przetrwanie na bezludnej wyspie!
Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island to nowa wielka gra Portalu. Tym razem porywamy was na bezludną wyspę i rzucamy w wir niezwyklych przygód, które przytrafią się grupie rozbitków! Będziecie budować szalas, palisadę, bronie, będziecie tworzyć przedmioty, będziecie starać się robić co w waszej mocy, by… by przetrwać. Będziecie szukać pożywienia, walczyć z bestiami, chronić się przed złą pogodą…Wciel się w rolę jednego z czterech członków załogi statku (kucharza, stolarza, odkrywcy lub żołnierza) i staw oko przygodzie. Użyj zdolności, by pomóc kompanom, przedyskutuj plan działania i wciel go w życie!Szukajcie skarbów. Odkrywajcie tajemnice wyspy. Realizujcie cele jednego z sześciu pasjonujących scenariuszy. Zacznijcie od budowy i podpalenia stosu drewna, by wezwać pomoc, a następnie przejdźcie do kolejnych przygód. Zostańcie egzorcystami na przeklętej wyspie. Zostańcie łowcami skarbów na wyspie wulkanów. Wcielcie się w rolę ratowników i uratujcie piękną damę, która utknęła na samotnej skale daleko od brzegu…
Daj się porwać przygodzie!
Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island to wspaniała gra kooperacyjna, która ożywia młodzieńcze marzenia, rozpala wspomnienia z lektury powieści Juliusza Verne’a czy Daniela Defoe. Proste reguły wspaniale komponują się z pasjonującym tematem i porywają was ku wspaniałej przygodzie.
Przygotuj się na kolejne pudło pełne przygód od Wydawnictwa Portal!Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Scenariusz do Robinsona Crusoe 03: SZAMAN!

W czasie przygody spotkacie Szamana, gościa, który zna się na magii i twierdzi, że tylko wy potraficie znieść klątwę z wyspy. Co za tym idzie? Grając macie w swojej ekipie prawdziwego czarodzieja, który ma całą masę fajnych mocy. Między innymi będzie zaklinał wasze przedmioty, które zyskają nowe moce - to chyba fajnie co? Ponad to będziecie szukać na wyspie artefaktów, które pomogą wam odprawić rytuał. Ale spokojnie, najpierw musicie zaatakować świątynie "Dzikusów" bo to tam jest źródło zła. Poją każdy cza - cze ? Zapomniałem o kataklizmach, mały systemik, który ma was rozpłatać zanim przełożycie znacznik tury. Czas umierać panie i panowie.
[więcej na Centrum Fantasy]

Dodano 2016-03-14 16:56:46 przez JoannaRobinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie – Zielona wyspa gier kooperacyjnych

Sterta połamanych desek, kilka skrzyń zapasów i sprzętu, płótno żaglowe – tyle zostało z naszej ukochanej Nocnej bryzy – miejmy nadzieję, że konwój kupiecki niebawem minie ten archipelag…
Wszystko stało się tak, szybko – można powiedzieć, że Bryza pokonała zbyt wiele sztormów, a może to nasz cieśla nie przykładał się do swojej roboty? Dość jednak domysłów – musimy zacząć działać. Po pierwszym rekonesansie wyspa wydaje się być dziewicza, jak sądzę nietknięta stopą białego człowieka. Opodal plaży odnaleźliśmy niewielką jaskinię – na jakiś czas da nam osłonę przed kaprysami matki ziemi.
Od jutra zacznę przeszukiwać plażę – być może ktoś jeszcze ocalał?

[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-07-17 13:46:06 przez JoannaŚladami doktora Livingstone'a

Na rozgrzewkę przed premierą nowej edycji Robinsona Crusoe Wydawnictwo Portal udostępnia najnowszy scenariusz - Śladami doktora Livingstone'a.
[więcej...]

Dodano 2014-06-24 15:07:45 przez JoannaBezludna wyspa, rozbitkowie, początek wielkiej przygody

Zaczęło się od rejsu wspaniałym żaglowcem. Wszystko układało się jak w bajce… do czasu kiedy nastąpiła katastrofa. Statek rozbił się i został doszczętnie zniszczony, a fale morskie wyrzuciły ciała na brzeg morza. Wstajecie i waszym oczom ukazuje się tajemnicza wyspa. Teraz rozpoczyna się część historii. Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island przeniesie was na bezludną wyspę i sprawdzi czy historia ta będzie miała szczęśliwe zakończenie. Zapraszam do lektury.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-05-11 23:41:12 przez JoannaScenariusz do Robinson Crusoe - TOTEMY na Centrum Fantasy

Hello World!
Po raz kolejny mam przyjemność zaprezentowania wam owoców mojej ostatniej pracy nad kolejnym scenariuszem. Muszę przyznać, że droga tworzenia owego scenariusza była cięższa. Potrzebowałem wiele testów. Raz scenariusz był za prosty a raz za trudny i nie byłem w stanie go przejść ani samemu ani w wariantach na wielu graczy. Kilka osób mnie cały czas dopingowało, szczerze mówiąc, odechciało mi się w pewnej chwili pracować nad nim i już chciałem robić jakiś inny, prostszy.
No ale nic.
Mamy ten.
Jest gotowy.
Mam wielką nadzieję, że wam się spodoba.
Muszę na starcie przeprosić was za brak tabelki z punktami, ale zapewniam, że takowa rozpiska tak samo jak w przypadku Łowców, pojawi się niebawem.

Tak więc - bierzcie, grajcie i komentujcie! Pytania i skargi mile widziane. Chyba mi nic nie umknęło, jednak nadal jestem człowiekiem i mogłem się gdzieś pomylić.

[więcej na Centrum Fantasy]

Dodano 2014-05-01 20:59:54 przez MuzyQScenariusz do Robinsona Crusoe - Łowcy | Centrum Fantasy

Hello World!
Mam coś specjalnego, wynik wczorajszej pracy i wielu testów przy planszy Robinsona Crusoe ;)
Oto całkowicie nowy scenariusz. Grałem, udało mi się kilka razy wygrać i kilka razy przegrać. Bilans 3 Wygrane 4 przegrane.

Gracze stają się łowcami, którzy wyjechali na bezludną wyspę w celu odnalezienia najbardziej niebezpiecznych gatunków zwierząt. Niestety, wyprawa ta przynosi wiele niepowodzeń... Sama wyspa jest przeklęta, wsi nad nią "fatum" które robi straszny burdel w życiu kłusowników. Zaczyna się od twardego lądowania, kiedy to jacht rozbija się o skały. Później jest już tylko gorzej. Mają miejsce bardzo trudne niespodziewane wydarzenia nad którymi nie są gracze w stanie panować.
Budzą się zwierzęta, te najgroźniejsze, najbardziej krwiożercze. Wyspa wzywa wszystkich, cel jest jeden, zabić intruzów.
[więcej na Centrum Fantasy]

Dodano 2014-04-13 16:21:41 przez JoannaRobinson Crusoe - Fanowskie dodatki | Centrum Fantasy

Witaj! Zapewne i ty jesteś rozbitkiem, który łaknie nowych przygód na bezludnej wyspie?
Znajdziesz tu opis wszystkich stworzonych scenariuszy i kart postaci.
[więcej na Centrum Fantasy]

Dodano 2014-04-12 00:00:00 przez JoannaPrzygoda na przeklętej wyspie! – Robinson Crusoe

Robinson Crusoe to postać znana wszystkim miłośnikom książek przygodowych i nie tylko. Można powiedzieć nawet, że to swego rodzaju ikona naszych czasów. Kto nie zna bowiem rozbitka z książki Defoe? Gra Robinson Crusoe rzuca nas w sam środek podobnej historii. Statek rozbija się a załoga ląduje na bezludnej wyspie.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-28 22:15:10 przez JoannaRobinson Crusoe – plusy i minusy

Marzyliście kiedyś o tym, aby znaleźć się na bezludnej wyspie?
Chyba każdy marzył. Większość wyobraża sobie życie na bezludnej wyspie jako sielankę w klimacie „Błękitnej Laguny”.
Większość jest niestety w błędzie…
Większość nie przetrwa tam nawet tygodnia…
Wyspa w tej grze nie jest przyjacielem, wsparciem czy wybawieniem. To przebiegła bestia, która stale wystawia rozbitków na próbę i co dnia żywi się ich potem, krwią i łzami.
Tu nowy dzień nie przynosi niczego dobrego.

Robinson Crusoe to nie jest gra…
To symulator życia na wyspie, na której rządzi bezlitosne prawo Murphiego.
To survivalowy sprawdzian, który ma bardzo wysoko postawioną poprzeczkę.
To ciągła walka z wyspą, która nie cacka się z rozbitkami.
[więcej na blogu Win On Board]

Dodano 2014-02-22 22:20:51 przez JoannaGram niebieskim: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Ileż to razy marzyliście, żeby zaszyć się na jakiś czas na bezludnej wyspie? Na pewno byłaby to świetna ucieczka przed codziennym stresem, a może nawet przygoda życia. Jeśli jednak jesteście tak jak ja przywiązani do swojego miękkiego łóżka i ciepłego prysznica, to z pomocą przychodzi najnowsza gra Ignacego Trzewiczka: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island (Przygoda na Przeklętej Wyspie).
[więcej na blogu Gram Niebieskim]

Dodano 2014-02-14 22:37:13 przez jenny71Robinsonem być

Lubię kiedy do mojej kolekcji trafi gra z trybem dla jednej osoby. Dzięki temu mogę bez sztuczności korzystać z dobrodziejstw gry i podejmować wyzwanie nawet kiedy brakuje kompanów do planszy. W zasadzie w przypadku gier kooperacyjnych jest to rzecz normalna, z tego wniosek, że lubię gry kooperacyjne. Robinson Crusoe wylądował już u mnie na stole 10 razy, z czego 7 to właśnie samotne zmagania. Pokuszę się więc o parę słów komentarza.
[więcej okiem Planszoholika]

Dodano 2014-02-14 22:36:53 przez jenny71Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island | Veridiana

Mogłabym Wam opowiedzieć historię o tym, jak dzielny kucharz ramię w ramię z zapalczywym żołnierzem, zadziorną ciesielką (?) oraz Martyną Wojciechowską starali się przetrwać na przeklętej bezludnej (choć już nie tak bardzo bezludnej) wyspie, na którą rzucił ich przewrotny los. Czasem natkną się na Piętaszka, czasem przybłąka się jakiś pies. Nie zawsze też będą walczyć o życie w komplecie. Zawsze jednak spotyka ich wiele przygód, tych miłych i tych mniej, a życie rozbitka okaże się nie tylko jednym pasmem nieszczęść, gdyż bywa też wesoło. Mogłabym więc opowiedzieć Wam jedną z historii, która ich spotkała, ale po co miałabym to robić, jeśli każdy z Was może opowiedzieć własną?
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-14 22:36:30 przez jenny71Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Branża planszówkowa bardzo dobrze rozwija się w Polsce. Powstają ciekawe, różnorodne gry, wiele z nich podoba się również odbiorcom z zagranicy. Jednym z takich...

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-14 22:35:44 przez jenny71Wszyscy ludzie Robinsona

Tę opowieść zna chyba każdy: żądny przygód osiemnastolatek, wbrew życzeniom starego ojca, rusza na morze. Zły los czyni go rozbitkiem na egzotycznej wy

[więcej w serwisie Gry Bez Prądu]

Dodano 2014-02-14 22:35:38 przez jenny71Robinson Crusoe - opis wrażeń. - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Olsztyn, środa, godzina 18.00. Jak co tydzień spotykamy w się pubie, aby oddać się naturalnie grom planszowym. W plecaku jednej z osób znalazł się tytuł, który budzi duże emocje, sprzedaje się jak świeże bułeczki [wkrótce także za granicami Chin, czy Rosji], a przy tym okupuje całkiem wysoką pozycję w rankingu BGG. Może zasłużenie, może nie …

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-14 22:35:35 przez jenny71Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island - Przeklęta wyspa to dopiero początek...

Na pewno wiele razy słyszeliście tę historię. Syn bogatego kupca marzy o życiu na morzu, więc zatrudnia się na statku, a potem kończy jako rozbitek zmagając się z wyspą przez ponad 13 lat. Nie marzyliście by przez chwilę stać się Robinsonem? Nie chcieliście walczyć z siłami natury? Eksplorować kawałek lądu? Poznać tajemnice wyspy? Przyznam się, że osobiście chciałem przez kilka dni stać się rozbitkiem. Ze względu na fakt, że rzadko kiedy wsiadam na statek pewno mi się (Bogu dzięki!) nie uda, jednak na szczęście jest gra planszowa Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island, która pozwoli się przez jakiś czas wczuć w rolę rozbitka. Bierz mapę i lunetę, rzuć się wraz współtowarzyszami w wir przygody. O tej grze napisano bardzo dużo i ja bym mógł skończyć recenzję na słowach: "To genialna gra, zagraj!", ale znacie mnie, nie lubię niedomówień, więc i do tego produktu podejdę rzetelnie.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2013-12-30 00:00:00 przez powermilk


Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.11468. Grę oceniło 9974 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:49:30, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:14:51