Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle

Opis gry

Dodatek do niezwykłej gry kooperacyjnej
Kiedy pewnego mroźnego, deszczowego poranka kapitan Robert FitzRoy wkraczał na pokład HMS Beagle, nie spodziewał się, że właśnie rozpoczyna się jedna z najsłynniejszych wypraw morskich w historii ludzkości. Był 27 grudnia 1831 roku. Pierwszy dzień zaplanowanej na dwa lata wyprawy badawczej. Na pokład, prócz 73 członków załogi, zamustrował się – na prywatne zaproszenie kapitana – młody, 22 letni badacz, Karol Darwin. Człowiek, który miał zadziwić cały naukowy świat i na zawsze odmienić nasze życie. Wszystko zaczęło się tu, chłodnego ranka, kiedy HMS Beagle wychodził z portu Plymouth…
Wyprawa HMS Beagle to niezwykła kampania do gry Robinson Crusoe.
Niezwykła, bo oparta na faktycznych wydarzeniach mających miejsce w latach 1831-1836. To podczas tej właśnie wyprawy Karol Darwin stworzył podwaliny do jednej z najbardziej przełomowych rozpraw naukowych w historii ludzkości – rozprawy „O istnieniu gatunków”. Gracze wcielają się w role członków załogi HMS Beagle i wraz z Darwinem rozpoczynają wielką przygodę. W kolejnych scenariuszach będą musieli stawić wyzwanie przeciwnościom losu i wspierać młodego naukowca w jego badaniach.
W pudełku znajdziecie 5 nowych scenariuszy tworzących kampanię: W pierwszym wraz z Darwinem będziecie zbierać niezwykłe okazy przyrody. W drugim będziecie musieli naprawić zniszczony podczas wyprawy statek. Trzeci scenariusz przeniesie was na ocean, gdzie będziecie musieli stawić czoła potężnemu sztormowi. Czwarty scenariusz porwie was na wyspę, gdzie będziecie badali kulturę lokalnych plemion. W finalnym scenariuszu kampanii będziecie musieli przetrwać epidemię, która dziesiątkuje członków załogi oraz okazy flory i fauny zebrane podczas wyprawy.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Odcinek #65: HMS Beagle

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią publikujemy odciek:
HMS Beagle – czyli dodatku do Robinsona.
[więcej w serwisie BoardGames Factory]

Dodano 2014-06-26 22:48:19 przez JoannaZ Darwinem u boku – Zagrałem w „Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle”

Pograłem w Robinsona Crusoe wiele razy. Ale nie powiedziałbym, że się nagrałem. Nie wszystkie scenariusze udało mi się ukończyć z sukcesem, a w sieci znaleźć można kolejne do pobrania. To co wyprawia ta gra na BGG, to istne szaleństwo. Pnie się w górę rankingu w zawrotnym tempie zbliżając się do Top 10. I jeszcze te wszystkie nagrody. Właśnie w takiej atmosferze dostaję od Ignacego duży dodatek do Robinsona – „Wyprawa HMS Beagle”. I co tu zrobić? Grać drogi rozbitku, grać!
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-05-06 01:41:17 przez JoannaGame Troll TV - Wyprawa HMS Beagle - dodatek do Robinsona Crusoe.

Nie tak długo przyszlo nam czekać na dodatek do świetnej gry Robinson Crusoe, która robi niesamowitą karierę w Polsce i poza granicami naszego kraju. Trudno się dziwić, to doskonała gra kooperacyjna w której mamy okazje poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze przygód. Mnie to wciągnęło, dlatego mam dodatek, gram i chce Wam go pokazać.
Moja ocena: 5-/6
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-05-01 22:26:49 przez JoannaWyprawa HMS Beagle - Darwin na wyspie Robinsona

Gdy okręt HMS Beagle wypłynął w 1831 r., nikt nie myślał, że ta wyprawa będzie miała ogromne skutki dla ludzkości. Na pokładzie znajdował się młody Karol Darwin, który dzięki badaniom zrobionym podczas tej wyprawy stworzył podstawy teorii ewolucji. Na kanwie tych wydarzeń został stworzony dodatek do gry Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island. Poznajcie, cóż kryje Wyprawa HMS Beagle.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-04-23 17:30:26 przez JoannaWyprawa H.M.S Beagle – czyli jak Robinson poznał Darwina | Kamieniak

Robinsona Crusoe, gry autorstwa Ignacego Trzewiczka, nikomu przedstawiać nie trzeba. Świeże podejście to tematu kooperacji, ogromna regrywalność i niezwykły klimat przygody sprawiły, że tytuł ten podbił serca graczy na całym świecie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że obecnie jest to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich gier planszowych. W ogólnoświatowym rankingu gier tematycznych serwisu Board Game Geek Robinson znajduje się na, zaszczytnej, drugiej pozycji. Przy tak ogromnym sukcesie pewne było, że prędzej czy później pojawi się dodatek. I oto jest – Wyprawa H.M.S Beagle. Ale czy Robinson Crusoe w ogóle potrzebował rozszerzenia ? Co ów zmienia ? I ile tych nowinek tak naprawdę jest ? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-19 10:28:19 przez Joanna


Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.93187.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:56:08, ostatania modyfikacja 2014-10-15 13:34:17