Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Ucho króla

Średnia ocena: 7.80 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Ucho króla

King's Ear

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2014


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Konrad Perzyna

Kategoria: karciane


Ocena BGG: 7.80  (5 użytkowników)


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Ucho Króla to wysoce interakcyjna gra karciana, w której rozgrywka trwa do 45 minut, a w której gracze wcielają się w dworzan Ludwika XV, aby zdobyć jak największą jego przychylność. Plotki bowiem głoszą że nadintendent finansów dworskich zapadł na ciężką chorobę i wkrótce odejdzie na tamten świat. Niebawem, ktoś będzie musiał zająć jego miejsce. Najwyższy czas aby rozpoczęła się sekretna potyczka w której podstępni dworzanie zrobią wszystko co w ich mocy aby utrzeć nosa konkurencji i umocnić swoją pozycję w oczach króla. Od teraz, wszystkie chwyty są dozwolone. Każdy pstryczek w czułe miejsca konkurentów, wszelkie poczynione knucia, podszepty do właściwych uszu, przybliży nas do osiągnięcia celu. Sprytne rzucenie sarkazmu czy drobna ironia w trakcie rozmowy, kąśliwa riposta na czyjeś machinacje, mają ciąć niczym szpada i utorować drogę do jeszcze większego splendoru. W końcu tytuł nadintendenta finansów zapewni nieograniczony dostęp do monarszego skarbca, z którego czasem niepostrzeżenie może coś wypłynąć, niekoniecznie na zaspakajanie potrzeb umiłowanego suwerena.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja na stronie Zagramy

Na królewskim dworze otwiera się perspektywa awansu. Nadintendent finansów dworskich… o! To nie tylko brzmiałoby dumnie, ale i pozwoliło po cichu uszczknąć coś ze skarbca Korony. Nic dziwnego, że pretendentów do tak wysokiego stołka nie brakuje. Ostatecznie: Tylko głupi by nie spróbował. A że przeciwnicy siebie godni – stare wygi-dworzanie, intryganci pierwszej wody, złośliwcy uczeni w sztuce wbijania szpil wrogom a przypochlebiania się majestatowi – to i walka o rzeczony urząd obfitować musi w pełne emocji zwroty akcji. Słowem, można przypuszczać, że będzie się działo.
[więcej na stronie Zagramy]

Dodano 2014-12-10 13:00:58 przez JoannaUcho Króla, czyli negatywna interakcja rządzi. Recenzja

Intrygi dworskie, kombinowanie, oszustwa, słowem wszelkie chwyty dozwolone. Tak w skrócie można opisać mechanikę gry Ucho króla. Fabularnie wygląda sprawa następująco: jeden z wysokich urzędników królewskich zachorował, szykuje się więc stanowisko po nim, ale oczywiście tylko dla tych, którzy sprytnie zakombinują podczas menueta, prześcigną przeciwników, wyprowadzając ich na manowce, odwrócą uwagę podczas flirtów, mają cięty język. Używając takich środków, być może zyskają łaskę króla.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-10-21 16:00:00 przez JoannaUcho króla - A może od śledzia?

Intrygi i knowania dworskie to dość częsty temat w grach planszowych. Dominion, List miłosny, czy Maskarada to niektóre tytuły posiadające wspomnianą tematykę, które można wymienić. Niedawno w poczet podobnych gier doszło Ucho króla, autorstwa Konrada Perzyny, a wydane przez G3.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-10-08 10:41:55 przez powermilkArystokratyczne świntuszenie

Rzeczpospolita raczej nie może się "pochwalić" bogatymi dokonaniami stanu szlacheckiego sprzed kilkuset lat – owszem, trudno byłoby nazwać naszą klasę arystokratyczną wzorem ideałów, z pewnością nie można jednak powiedzieć, by panowało u nas rozpasanie podobne do tego na dworach zachodniej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Francji. A o tym poniekąd opowiada Ucho króla, gra karciana autorstwa Konrada Perzyny.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-09-18 00:14:07 przez JoannaZ pamiętnika projektanta – „Ucho króla”, czyli historia złośliwości

Projektując daną grę, zawsze zastanawiam się, dla kogo ona ma być. Kto w nią zagra? Dlaczego akurat ktoś chciałby kupić tę, a nie inną grę? Czy na rynku są podobne gry, a jeżeli tak, to czym moja różni się od nich. Szufladę mam już niemałą pełną od porzuconych projektów, nad którymi z różnych przyczyn zaprzestałem pracować. Mam tam nawet dość zaawansowaną grę o tworzeniu rodów w średniowieczu, ale PORTAL ubiegł mnie z „Testamentem Diuka de Crecy”
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-07-18 00:36:09 przez JoannaRodzinna Rozrywka 24/7 - recenzja

W małym klimatycznym pudełku znajdziemy 120 kart, a w tym 44 karty bufonady, 44 karty intrygi, 16 kart Savoir-vivre, 6 kart Ucho Króla i 10 kart postaci. Jak po wyglądzie pudełka nie wpadliśmy jeszcze z czym może wiązać się gra, to już karty z całą pewnością zaprowadzą nas na właściwy trop. Grafiki i opisy, które się na nich znajdują przenoszą nas na dwór królewski. Znaczy się do świata intryg, knucia i powalającej ironii. Zarówno pudełko jak i karty są znakomicie wykonane. Jedyny minus można przyznać grze za brak odróżnienia na rewersie kart postaci, które nie biorą udziału w rozgrywce, a bardzo łatwo mogą wmieszać się do reszty kart. Zabawę czas zacząć...
[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-07-18 00:34:32 przez JoannaUcho króla. Dla tego stanowiska zrobisz wszystko.

Muszę przyznać, że Ucho króla (nagminnie nazywane przeze mnie uchem śledzia) miło mnie zaskoczyło. Spodziewałem się jakiejś kolejnej obstrukcyjnej karcianki, a dostałem soczystą grę, która sprawia radość nie tylko ze względu na zasady, ale również wesołą atmosferą w czasie rozgrywki. Pogoń za karierą to stały element dzisiejszych czasach, dzięki któremu z dużym prawdopodobieństwem nabawimy się wrzodów, nerwic lub innego paskudztwa. Czy warto? Moja rada jest jedna – lepiej zagrajcie w Ucho króla.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-06-02 13:59:46 przez Joanna


Ucho króla w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.8. Grę oceniło 5 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-06-02 13:58:57, ostatania modyfikacja 2014-10-15 13:34:41