Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Horror w Arkham

Opis gry

Mamy rok 1926. Arkham Massachusetts. W całym mieście otwierają się wrota do niewyobrażalnie koszmarnych wymiarów. Z ich trzewi wydostają się ohydne stwory, które zaczynają nawiedzać noc. Co gorsza, jeśli otworzy się zbyt wiele bram, na świat uwolni się istota o niezgłębionej mocy.

Naprzeciw tych przerażających potworów staje grupa Badaczy, zdeterminowana odeprzeć falę mrocznych sił wszechświata. Jeśli chcą mieć chociaż cień szansy na sukces, będą musieli zgłębić tajemnice Mitów i wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, zaklęcia i broń.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Horror w Arkham - Macki atakują

Arkham to całkiem spokojna miejscowość. Co prawda przewinęło się przez nią wiele osobliwych osób, a także mieszkańcy byli świadkami niecodziennych zjawisk, jednak ogółem owe miejsce jest oazą spokoju. Owe tajemnicze osobistości oraz wydarzenia najczęściej miały miejsce ekscentrycznym Uniwersytetem Mistakonic, gdzie kadra naukowa bada niecodzienne dziedziny wiedzy: okultyzm, parapsychologia, dawne kulty, magia... Jednak żaden mieszkaniec Arkham nie spodziewał się, że mimo tych wszystkich dziwactw, których doświadczyli, to najgorsze dopiero nadchodziło. Nie przeczuwała też tego nieznani sobie badacze, których z różnych powodów coś ciągnęło do miasta, a byli nieświadomi faktu, że ich losy dziwnym trafem się połączą. Owi poszukiwacze to wy.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-07-21 23:57:17 przez JoannaHorror w Arkham. Piekło w Twoim domu

Mamy rok 1926, szczyt Szalonych Lat Dwudziestych. Podlotki tańczą do rana w wypełnionych dymem spelunkach, popijając alkohol dostarczany przez przemytników i mafię. To święto, które ma zaćmić wszystkie święta, pokłosie Wojny, która miała zakończyć wszystkie wojny.

Miasteczko Arkham spowijają jednak coraz głębsze cienie. W pustce poza czasem i przestrzenią czają się obce byty, zwane Przedwiecznymi. Wiją się u bram pomiędzy światami, a te zaczynają się otwierać. Jeśli nie zostaną zamknięte, Przedwieczni uczynią nasz świat swym zrujnowanym imperium. Tylko garstka Badaczy stanie naprzeciw Horrorom, jakie czyhają w Arkham. Czy uda im się zwyciężyć?
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-03-20 08:39:00 przez JoannaPierwsza krew - Arkham Horror

Tym, co leżało poza łączącym nas zamiłowaniem do cieni i cudowności, było bez wątpienia prastare, gnijące i z lekka przerażające miasto, w którym mieszkaliśmy, przesycone aurą dawnych mrocznych czasów, polowań na czarownice i posępnych legend Arkham, którego umieszczone jeden przy drugim, obwisłe, dwuspadowe dachy i murszejące georgiańskie balustrady pamiętały zamorskie stulecia, przycupnięte nad brzegami mrocznie szemrzącego Miskatonicu
Howard Philip Lovecraft, Coś na progu
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-03-18 23:18:40 przez JoannaRozwiń  

Horror w Arkham w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.4933. Grę oceniło 22426 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:21:02, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:29:00