Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Horror w Arkham: Widmo nad Innsmouth

Średnia ocena: 7.77 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Horror w Arkham: Widmo nad Innsmouth

Arkham Horror: Innsmouth Horror Expansion

Rok pierwszego wydania: 2009


Liczba graczy: 1-8

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 180 min.


Projektant: Richard Launius, Kevin Wilson

Kategoria: przygodowe, na podst. książki/filmu

Mechanika: dice rolling, role playing


Ocena BGG: 8.04  (2048 użytkowników)


Wydawca: Galakta

Polskie wydanie


To jest dodatek do gry Horror w Arkham


Opis gry

Ze wszystkich miast pojawiających się w wizjach Massachusetts stworzonych przez H. P. Lovecrafta, chyba żadne nie jest tak zabójcze, jak mała rybacka wioska Innsmouth. Podupadłe i umierające Innsmouth, pożerane jest od środka przez starożytny pakt, który zawarto w celu ratowania miasteczka. Przeszukując gnijące doki i cuchnące plaże, badacze szybko przekonają się, że wszyscy zwrócili się przeciwko nim. Ostatecznie, możliwe że jedynym sposobem na ocalenie Innsmouth jest zniszczenie wioski oraz straszliwych stworzeń, które nawiedzają wody w pobliżu Diabelskiej Rafy.

Widmo nad Innsmouth wprowadza do gry Horror w Arkham kilka nowych elementów, takich jak Osobiste Historie, unikalne dla każdego badacza, czy karty Wyglądu Innsmouth. Mieszkańcy są wrogo nastawieni do badaczy, dlatego mogą oni skończyć w celi jako pożywienie dla Shoggotha, jeśli będą szukać dowodów, które pozwolą agentom Federalnym wkroczyć do miasteczka. Jednakże pozostawienie Innsmouth samemu sobie to kiepski pomysł, gdyż Istoty z Głębin gromadzą się i rosną w siłę, próbując sprowadzić Przedwiecznego. Widmo nad Innsmouth zawiera również 16 nowych badaczy, ośmiu nowych Przedwiecznych, dwóch Heroldów, karty Epickiej Bitwy dla nowych Przedwiecznych, ponad 30 nowych żetonów potworów, mnóstwo nowych spotkań i dodatkową planszę przedstawiającą miasteczko Innsmouth. W sumie, to rozszerzenie dodaje do gry podstawowej ponad 300 nowych kart.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Koszmar z Dunwich i Widmo nad Innsmouth - Już nie tylko Arkham

[...] Teraz parę słów o Widmie nad Innsmouth. Powieść, od którego tytuł zawdzięcza dodatek, opowiada o małym rybackim mieście. Jego mieszkańcy nienawidzą obcych, a i ten pewno nieswojo się czuje widząc dziwne ślady na skórze i wyłupiaste oczy tubylców. Prawda jest taka, że te miejsce jest przeklęte i każda osoba w nim przebywająca prędzej czy później zamieni się w istotę z głębin. To cena za ugodę z Dagonem, którą zawarł Barnaba Marsh. [...]
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-07-23 22:36:11 przez JoannaPierwsza krew - Horror w Arkham: Widmo nad Innsmouth

Widmo nad Innsmouth to bodajże pierwsze opowiadanie Lovecrafta jakie było mi dane czytać. Dlatego tym chętniej siadając po raz drugi do Horroru w Arkham zagrałem go w raz z dodatkiem Widmo nad Innsmouth.
To miasto jest znane z tajemniczego kultu, Ezoterycznego Zakonu Dagona oraz charakterystycznego wyglądu mieszkańców. Innsmouth to tak naprawdę zamknięta społeczność, która nie bardzo lubi przyjezdnych. Obed Marsh oddał tę mieścinę jednemu z bóstw, Dagonowi, w zamian za bogactwa. Od tej pory mieszkańcy zamieniają się w ryboludzi. Niezbyt bezpieczne miejsca, prawda? W takie, niestety, musimy się udać, gdy gramy wraz z tym dodatkiem. Planszę Innsmouth dokłada się do Arkham, tak samo jak miało miejsce z Koszmarem z Dunwich.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-03-29 00:14:11 przez JoannaRozwiń  

Horror w Arkham: Widmo nad Innsmouth w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.04062. Grę oceniło 2048 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:45:09, ostatania modyfikacja 2014-03-08 10:38:03