Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Szkoła Alchemii

Średnia ocena: 6.66 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Szkoła Alchemii

Potion-Making: Practice

Rok pierwszego wydania: 2005


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 40 min.


Projektant: Sergey Machin

Kategoria: familijne, karciane

Mechanika: hand management, set collection


Ocena BGG: 6.33  (476 użytkowników)


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Gracze wcielają się w role początkujących alchemików, którzy próbują zgłębić naukę warzenia eliksirów. Zaczynają od najprostszych receptur, by na koniec stworzyć Najwyższy Eliksir i Najwyższy Talizman Magii. Gracz, który najlepiej opanuje tę sekretną sztukę, zdobędzie tytuł Wielkiego Alchemika.

Gracze otrzymują punkty za każdy zdobyty składnik i za każdą skompletowaną recepturę. Im bardziej skomplikowana, tym więcej punktów będzie można za nią zdobyć. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej punktów.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Szkoła Alchemii – najważniejszy egzamin w „Szkole alchemii”

Kończy się Wasz pobyt na niezwykłej uczelni. Czas przystąpić do ostatecznego egzaminu. Każdy z Was może zostać najlepszym adeptem magicznej sztuki warzenia eliksirów, tworzenia talizmanów i przyzywania niezwykłych istot. Być może niektórym uda się trudna sztuka stworzenia Najwyższego Eliksiru lub Najwyższego Talizmanu Magii. Niestety tylko jedno z Was otrzyma laur zwycięstwa i wyjdzie ze szkoły jako Wielki Alchemik, najlepszy uczeń “Szkoły Alchemii”.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-08-27 22:05:40 przez JoannaTrzeba mieszać

Trzeba przyznać, że kolorowe flakoniki kręcą każdego. A jeśli zmieszać ich zawartość i wyjdą nam z tego flakoniki o innych kolorach, albo jeszcze inne bardziej wymyślne cuda, to tylko lepiej. Szkoła alchemii nam to umożliwia.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-07-15 22:35:33 przez JoannaSzkoła Alchemii - czas pokazać cenzurkę :)

Szkoła Alchemii to karciana nowość (maj 2014) od G3. Wcielamy się w niej w młodych adeptów trudnej sztuki warzenia eliksirów tworząc je z dostępnych na stole alchemika składników. [...] Muszę przyznać, że gra zyskuje przy bliższym poznaniu. Prawdopodobnie dlatego, że zaczynamy obeznawać się ze składnikami i eliksirami co skutkuje zmniejszeniem przestojów. Gdy pierwszy raz w nią grałam nie dałabym więcej niż 6. Pomyślałam, że gra nie jest tak dobra na jaką wygląda. Teraz jednak chętnie po nią sięgam. 7/10.

[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-07-10 23:36:46 przez JoannaWakacje – a my wracamy do szkoły … alchemii

Nie mam szczęścia do wygranych w różnego rodzaju loteriach, czy konkursach. Mogę policzyć chyba na palcach jednej dłoni ile razy udało mi się coś wygrać. Nie zawsze są to oczywiście upominki godne uwagi. Udało mi się jednak kiedyś wygrać grę Trucizna. Znana i popularna karcianka Reinera Knizii okazała się jednak świetną grą i wiele razy do niej wracaliśmy. Gdy pojawiła się informacja o tym, że ukaże się Szkoła alchemii od razu przypomniałam sobie o tym pierwszym tytule. Byłam ciekawa, czy może to być godny zastępca Trucizny. Werdykt poznacie już za chwilę.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-07-08 22:04:53 przez JoannaPowermilk | Szkoła Alchemii

Na ogół alchemik kojarzy się z człowiekiem, który próbuje przemienić dowolny metal (inne źródła podają, że konkretnie ołów) w złoto. Nie wszyscy wiedzą, że alchemicy również zajmowali się poznaniem tajemnicy nieśmiertelności oraz odkryciu leku na wszystkie choroby świata. Co z tego wyszło, każdy wie. Jednakże mistyczne zakony chcące poznać moc wiedzy tajemnej do tej pory inspirują. Jeżeli chcemy poczuć się jak członek takiego bractwa i stworzyć kilka ciekawych mikstur, polecam grę Szkoła alchemii od wydawnictwa G3.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-06-23 12:32:12 przez JoannaSzkoła Alchemii

Szkoła alchemii to naprawdę bardzo ciekawie pomyślana gra, w której wykonaniu skrzypi jedynie jej rozmach. Nadmierna liczba kombinacji setów kart, sprawia że ludzie nie tyle co się zniechęcają do zabawy co marudzą w jej trakcie i chcą potem rewanżu. Gra jest wykonana solidnie, ma ciekawy mechanizm, który sprawnie działa, ale jest za bardzo rozmieniony na drobne. Mimo to coś, może temat a może klimat samej rozgrywki, sprawia że chce się do tego tytułu wracać ponownie, nawet kilka razy pod rząd. Dzięki temu nie zejdzie on szybko ze stołu, choć czasem może sprawić że gracz straci cierpliwość i ciśnie ze złości karty w kąt, po czym i tak wróci aby rozegrać kolejny rewanż.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-06-05 08:13:02 przez JoannaRodzinna Rozrywka 24/7 - recenzja

Niewielkie pudełko kryje w swych wnętrznościach 76 kart, które przenoszą nas do tajemniczego świata alchemii. Pudełko i karty są bardzo dobrze wykonane, czyli jak na wydawnictwo G3 przystało.

[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-05-24 23:24:33 przez JoannaSzkoła Alchemii już w sprzedaży!

Co tu dużo mówić – gra Szkoła Alchemii jest niesamowitym sukcesem na rynku lekkich i przyjemnych karcianek przeznaczonych nie tylko dla najmłodszych graczy. Z radością będę wracać do tego tytułu, bo magiczny klimat pozwala na zgranie w coś, czego brakowało do tej pory wśród gier, na które będzie stać przeciętnego zjadacza kisieli jak ja. Jest to pozycja, którą z czystym sumieniem polecę każdemu, kto będzie chciał zagrać w coś niepowtarzalnego i innego niż dotychczasowe gry karciane od G3.
[więcej na OtoGryPlanszowe]

Dodano 2014-05-23 10:22:08 przez JoannaUnboxing #25: Skoła alchemii, Podziemne królestwa i Szmoczy skarb

Gra wygląda niepozornie, aczkolwiek bardzo ładnie i od razu rzuca się w oczy, co należy zaliczyć na plus. Do tego jest tania i zawiera mniej niż sto kart, więc może nieco dziwić tak czasożerna rozgrywka. Wygląda zatem, że tytuł nie jest skierowany do nowicjuszy i okazjonalnych graczy, a do już obeznanych szerzej z tym światem osób. Dlatego doradzałbym podejść z rozwagą, aby potem się nie okazało, że mimo interesującego nas tematu, sama gra okaże się dla nas za trudna.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-05-15 00:00:00 przez Joanna


Szkoła Alchemii w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.32584. Grę oceniło 476 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-05-23 10:21:12, ostatania modyfikacja 2014-07-10 23:39:09