Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Podziemne Królestwa

Średnia ocena: 6.66 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Podziemne Królestwa

Kings Under Mountains

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 40 min.


Projektant: Alexey Konnov, Alexey Paltsev, Anatoliy Shklyarov, Trehgrannik

Kategoria: karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 6.31  (16 użytkowników)


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Dla wszystkich wielbicieli poszukiwania skarbów w... kopalniach prezentujemy nowoś – Podziemne królestwa, w której każdy kontroluje jedną z ras walczących o skarby ukryte głęboko pod ziemią. Gracze rywalizują o zajęcie najbogatszych kopalni, pamiętając, że jedynie te w pełni obsadzone, dają punkty zwycięstwa, a za niewystarczającą liczbę górników można otrzymad punkty ujemne. Proste zasady, dynamiczna rozgrywka i nieprzewidziane zwroty akcji to największe atuty gry. W Podziemne królestwa może grad od 2 do 4 osób w wieku od 10 lat.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Zgrani Znad Planszy | Podziemne królestwa

Tak niepozornie się zaczęło. Niewielkie pudełko, zestaw 84 kart, grafiki nie do końca w moim stylu. Gra jednak na tyle mnie wciągnęła, że ostatnio najczęściej gościła na stole. Mowa o karciance „Podziemne królestwa”.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-07-15 09:27:26 przez JoannaPodziemne królestwa

Podziemne królestwa, czyli kolejna karcianka od G3. W niewielkim, wymiarowym pudełku dostajemy 4 karty królów (po jednym z każdej rasy) oraz 80 dwustronnych kart gry – awers przedstawia wizerunek rasy, rewers zaś kopalnię. Celem gry jest zdobycie a następnie obsadzenie niewolnikami zdobytych kopalń (nie wystarczy kopalnię posiadać, musi wszak przynosić zyski!)
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-07-15 00:00:00 przez JoannaPodziemne królestwa

Chyba każdy kocha skarby. Znaczną ich część trzeba w grach zdobyć, ewentualnie wykopać. Tak mamy w tym przypadku, gdyż Podziemne królestwa to gra traktująca o zdobywaniu kopalni, a następnie obsadzaniu jej górnikami, którzy, niekoniecznie z własnej woli, wydobędą dla nas drogocenne klejnoty. Jest to w miarę prosta, choć zdecydowanie długa, gra karciana dla 2-4 graczy, oparta na ciągłym liczeniu. W unboxingu przedstawiłem jej zawartość i pewne związane z tym wątpliwości, jednak po rozegraniu kilku partii, większość z nich prysła jak bańka mydlana. Jednak nie wszystkie.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-07-14 10:38:17 przez JoannaKrasnolud goblinowi... Górnikiem?

Otóż to! W kolejnej małej grze wydawnictwa G3 wcielimy się nie tyle w górników, co raczej we władców różnych fantastycznych ras, które walczyć będą o dominację w królestwie pod górą, czyli o pospolite kopalnie. Pora wybudować Podziemnie Królestwa, które olśnią rywali swym przepychem!
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-07-11 22:25:28 przez JoannaPodziemne Królestwa - Hej ho, na kopalnię by się szło!

W wielu powieściach fantasy pod ziemią żyją rasy, które mają rozległe królestwa. Najbardziej popularne są krasnoludy, jednak fani Tolkienia pewno kojarzą też goblinów. Wśród innych autorów znajdziemy też smoki, mroczne elfy, orków, jaszczuroludzi i wiele innych. Wszystkie te stworzenia korzystają z dobrodziejstw ziemi, więc tworzą lub zdobywają kopalnie, w celu zgarnięcia cennego kruszcu albo innych klejnotów. W małej karciance od G3, której tytuł brzmi Podziemne Królestwa, o kopalnie będą walczyć przedstawiciele Królestwa Krasnoludów, Orków, Goblinów i Olbrzymów.

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-06-23 12:31:36 przez JoannaRodzinna Rozrywka 24/7 - recenzja

Małe pudełko skrywa 80 kart czterech ras i 4 karty królów. W trakcie gry karty zagrywamy z obydwu stron, więc elementy gry zostały bardzo ekonomicznie wykorzystane. Podziemne królestwo jest niewielkie, więc tym sposobem nadaje się idealnie do zabrania w podróż. Karty są solidnie i porządnie wykonane, a grafiki utrzymane w klimacie fantasy (chyba tak to się zwie). Myślę, że fani krasnoludów, orków, goblinów i olbrzymów będą usatysfakcjonowani...
[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-05-21 08:41:55 przez JoannaUnboxing #25: Skoła alchemii, Podziemne królestwa i Szmoczy skarb

[..] gra wydaje się być dość podobna do innych gier karcianych polegających na wykładaniu kart aby zebrać odpowiednią sumę punktów do puli. Zobaczymy jak całość wypadnie w praniu, jednak przy zakupie w ciemno, zdecydowanie wybrałbym dłuższą, ale za to chyba pewniejszą Szkołę alchemii.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-05-15 00:00:00 przez Joanna


Podziemne Królestwa w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.3125. Grę oceniło 16 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-05-21 08:41:14, ostatania modyfikacja 2014-07-11 23:58:21