Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Troja

Średnia ocena: 5.58 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Troja

Rok pierwszego wydania: 2004


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Marek Mydel, Michał Stachyra, Maciej Zasowski

Kategoria: karciane

Mechanika: card drafting


Ocena BGG: 5.15  (70 użytkowników)


Wydawca: Kuźnia Gier, Krakowska Grupa Kreatywna

Polskie wydanieOpis gry

Gra Troja obrazuje legendarny konflikt - Wojnę Trojańską, a konkretnie jego ostatnią część, czyli walkę pod murami oraz oblężenie miasta.

Gracze wcielają się w role największych bohaterów greckich, walczących po stronie Achajów pod dowództwem króla Agamemnona. Poszczególne karty przedstawiają m.in. bohaterów, przedmioty, wrogów, zdarzenia czy bestie mityczne, zaś gracze starają się wykorzystać je jak najlepiej aby osiągnąć określone cele zanim zrobią to inni.

Zasady gry są nieskomplikowane, co pozwala zagrać w Troję nawet osobom, które nie miały wcześniej doświadczenia z grami planszowymi i karcianymi (aczkolwiek osoby doświadczone także będą się świetnie bawić!).

Troja to całkowicie polska produkcja przygotowana i wydana na najwyższym, światowym poziomie. Autorami gry są osoby należące do krakowskiej grupy Kuźnia Gier.

WAŻNE: to nie jest gra kolekcjonerska. W pudełku znajduje się wszystko, co niezbędne do gry. Ta gra nie ma żadnych busterów, nie trzeba zbierać kart by mieć silną talię. To jak gra planszowa, ale bez planszy.

Skrócone zasady

Na czym to polega? Aby zwyciężyć gracz, prowadząc wybranego bohatera greckiego musi osiągnąć 24 Punkty Chwały jednocześnie nie dopuszczając, by udało się to innym graczom. Czyni to poprzez zwyciężanie kolejnych wrogów, pojedynki i utrudnianie gry pozostałym bohaterom.

1. Gra zaczyna się od dobrania kart oraz Fazy Obozu, gdy każdy z graczy może uzbroić się w magiczne i potężne przedmioty oraz wezwać achajskie oddziały pod swoją komendę, by wsparły go w walce. Jednak każde takie wsparcie kosztuje bohatera utratę chwały w oczach bogów i ludzi (gdyż to nie jest chwalebne, walczyć za pomocą oddziałów i potężnych przedmiotów!).

2. W fazie wyzwań bohaterowie achajscy wychodzą z obozu pod mury Troi i rzucają na siebie lub sobie wzajemnie karty wyzwań, czyli oddziały Trojańskie lub mityczne bestie. Jeśli bestii zabraknie, żądni chwały herosi mogą wyzwać nawet siebie nawzajem! Każda wygrana bitwa daje bohaterom kolejne punkty chwały, każda przegrana, powoduje ich utratę.

3. W czasie tych zmagań nie raz zainterweniują bogowie czy też wydarzą się nieprzewidziane rzeczy - achajski heros w krytycznej sytuacji może wezwać na pomoc swego patrona lub rzucić kartę boskiej interwencji lub zdarzenia, które to pozwolą mu wyjść z opresji obronną ręką.

Wyjdź przed mury Troi i stań do walki! Niech świat zapamięta Cię na wieki, niechaj Twoi przeciwnicy zginą w piaskach zapomnienia!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Rozwiń  

Troja w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.15. Grę oceniło 70 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) espresso dnia 2014-03-01 10:34:37, ostatania modyfikacja 2014-03-06 13:40:42