Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Kto kogo? czyli łańcuch pokarmowy

Średnia ocena: 6.52 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Kto kogo? czyli łańcuch pokarmowy

Food chain

Rok pierwszego wydania: 2009

Essen 2012


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Meelis Looveer

Kategoria: familijne, karciane


Ocena BGG: 5.90  (101 użytkowników)


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2013)Opis gry

W lesie liście delikatnie powiewają na wietrze i pięknie świeci słońce. Wszystko wydaje się takie spokojne. Nagle zza krzaków wyskakuje zając - znalazł krzew pysznych borówek. Nie spodziewał się, że cały czas był obserwowany przez lisa i w jednej chwili stał się jego ofiarą. Z kolei w oddali widać dzika uciekającego przed niedźwiedziem... Wszystko staje się jasne. W głębi lasu sytuacja zmienia się diametralnie.

Gracze, zagrywając swoje karty w odpowiedniej kolejności, tworzą łańcuchy pokarmowe. Muszą walczyć o przetrwanie i jednocześnie starać się zdobyć jak najlepsze pożywienie. Osoba, która za swoje zdobycze uzyska najwięcej punktów, zostanie zwycięzcą.

Opinie użytkowników

 7Mogłoby być lepiej.... ale źle nie jest

To jest lekka i przyjemna gra, a największe zastrzeżenie jakie do niej mam to, że mechanika jest tak skonstruowana, że nie opłaca się budować długich łańcuchów pokarmowych co daje lekki zgrzyt z tytułem i chyba również zamierzeniem. Ale mimo to gra się całkiem przyjemnie.
Plusy:
+ proste i jasne zasady, do ogarnięcia w 5 minut
+ nie potrzeba najpierw zapoznawać sie z kartami i ich funkcjami jak w niektórych grach - od razu grasz
+ ciekawa tematyka, wyczuwalny klimat
+ dobrze się skaluje
Minusy
- brak rozbudowanej strategii
- rzadko kiedy "wychodzi" w grze duży łańcuch, zazwyczaj są krótkie 2-3 kartowe, co psuje trochę klimat
- mało intuicyjne oznaczenia kto kogo zjada - niby wszystko jasne, ale jednak myli się w trakcie gry

Dodano 2014-05-30 09:39:38 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Kto kogo? czyli łańcuch pokarmowy

W lesie liście delikatnie powiewają na wietrze i pięknie świeci słońce. Wszystko wydaje się takie spokojne. Nagle zza krzaków wyskakuje zając – znalazł krzew pysznych borówek. Nie spodziewał się, że cały czas był obserwowany przez lisa i w jednej chwili stał się jego ofiarą. Z kolei w oddali widać dzika uciekającego przed niedźwiedziem…

Kto kogo? to gra, w której gracze zagrywając karty tworzą łańcuchy pokarmowe. Sztuka w tym, żeby zjeść, ale nie zostać zjedzonym….
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-07-23 15:37:12 przez JoannaKto kogo czyli łańcuch pokarmowy - G3

Z czym kojarzy Ci się las? Zapewne z ciszą, spokojem, zapachem sosnowych igieł, świeżym powietrzem, ćwierkaniem ptaków...
Tak, tego wszystkiego doświadczasz gdy jesteś na wycieczce, spacerze, bądź na grzybach lub jesteś po prostu myśliwym. Inaczej sytuacja się przedstawia, gdy występujesz w roli ofiary i stanowisz dla kogoś tylko łakomy kąsek. Wtedy musisz się mieć na baczności, bo nic nie jest takie jak się może wydawać.
[więcej na stronie Planszo-Clubu]

Dodano 2014-05-23 10:01:21 przez JoannaKto kogo…. zje?

Od kilku już lat prowadzę w radiu program Ekofakty. To kilkuminutowe ciekawostki związane z przyrodą i ekologią. Z okazji jubileuszu naszej stacji w 15 miastach zorganizowaliśmy studia plenerowe. Wtedy powstała anegdota, że nie ma tematu, który nie nadawałby się do Ekofaktów. Z każdego wyjazdu wracałam bowiem z nagraniem do swojego programu. Nadal przy każdej okazji rozglądam się za tematami do Ekofaktów. Z niecierpliwością czekałam więc na grę „Kto kogo”, która oczywiście dotyczy zwierząt. Już przed premierą opowiadałam pozostałym dziennikarzom o tej grze. Nawet osoby niegrające zainteresowały się tematem. Krótko mówiąc chodzi o to: kto kogo … zje.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Kto kogo? czyli łańcuch pokarmowy w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.89861. Grę oceniło 101 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2013-12-06 00:51:53, ostatania modyfikacja 2014-05-23 23:13:51