Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Rosyjskie Koleje

Średnia ocena: 8.25 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Rosyjskie Koleje

Russian Railroads

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 120 min.


Projektant: Helmut Ohley, Leonhard "Lonny" Orgler

Kategoria: strategiczne

Mechanika: worker placement


Ocena BGG: 7.99  (2694 użytkowników)


Wydawca: Bard Centrum Gier

Polskie wydanie


Dodatki: Russian Railroads: Mini-Expansion : Russian Railroads: German Railroads


Opis gry

Twoje imperium kolejowe się rozrasta. Pojawiły się nowe możliwości poszerzenie swojej sieci kolejowej. Nie żyjesz jednak w próżni. Inni też zdali sobię z tego sprawę.O dominację na terytorium Rosji może walczyć wielu, lecz wygra tylko jeden.

W Russian Railroads gracze biorą udział w ekscytującym pojedynku, w którym rywalizują o budowę największego imperium kolejowego. Będą tego dokonywać poszerzając swoje strefy wpływu, przydzielając efektywnie robotników do swoich zadań, modernizując swoje składy i dobrze planjąc posunięcia swoje i rywali.

W tej grze jest wiele dróg do zwycięstwa. Która z nich okaże się tym razem najskuteczniejsza? Kto z was zgarnie dla siebie największy kawałek biznesu kolejowy w Rosji?

Opinie użytkowników

 8Typowe euro. I typowy - acz trzeba przyznać bardzo dobry - worker placement

W Rosyjskie Koleje zagrałam tylko raz, ale już teraz mogę z przekonaniem powiedzieć, że to bardzo dobra gra. Świetny przedstawiciel gatunku. Klimatu niewiele (jest, jest, ale nie aż tyle ile niektórzy by chcieli - mnie czarne, brązowe czy też szare kafelki zupełnie nie kojarzyły się z budową linii kolejowej), Zasady dość proste, choć nie tak proste, żeby usiąść w niedzielne popołudnie z graczami gustującymi w fillerkach lub w familijnej atmosferze. Żeby docenić grę trzeba w nią trochę pograć ponieważ mamy wiele dróg do zwycięstwa i kto próbuje inwestować we wszystko ten się wielu sukcesów nie doczeka (krótką kołderkę panie) - trzeba się na coś zdecydować, a to wymaga lepszego poznania gry i wiedzy jakie pola, jakie akcje dają jakie profity. I oczywiście bieżącego reagowania na przeciwników. Prawie jak Agricola :)

Dodano 2014-06-15 23:10:15 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Scheherazade | Rosyjskie koleje

Targi gier planszowych w Essen dobiegły końca. Wśród nowości wypatrzyłam mini dodatek do gry Rosyjskie Koleje. 4 żetony inżynierów, 2 lokomotywy/fabryki, 9 żetonów bonusów. Hmm… mało, mechaniki nie zmieni, a jedynie urozmaici rozgrywkę różnorodnością elementów. Taki urok mini dodatków. Właściwie, dlaczego mam tego nie mieć? Przecież bardzo lubię Rosyjskie koleje!
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-10-20 11:40:57 przez JoannaRosyjskie Koleje - Na Władywiostok to ten?

Era industrializacji to ważny krok dla rozwoju technologicznego. Przemysł zdominował cały świat. Europa Wschodnia, która od późnego średniowiecza została spychana na dalszy plan musi sobie z tym poradzić. Rosja ten problem chce rozwiązać przez pokazanie siły ich myśli technicznej. A jak nie lepiej to ukazać jak przez rozwój kolei? Ot, taka linia kolejowa od Moskwy do Władywostoku, nazwijmy ją Linią Transsyberyjską. W grze Rosyjskie Koleje wcielamy się w projektanta, starającego udowodnić innym, że w przemyśle kolejowym nie ma sobie równych.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-08-28 21:11:40 przez JoannaGradanie – Rosyjskie koleje

Niektórzy mają pociąg do tematyki kolejowej – czasami owocuje to zbieraniem modeli, rzadziej projektowaniem gier. Dzisiaj mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem: autorzy gier z serii 18XX kontra klasyczne euro.

Rosyjskie koleje są grą kupioną, a nie od wydawnictwa, więc musiały swoje w kolejce odleżeć. Nareszcie jednak dotarły do stacji „publikacja”

Jest to odcinek specjalny, różniący się istotnie od zwykle publikowanych – ale czym, tego nie zdradzimy, natomiast stanie się to oczywiste po jego wysłuchaniu, zapraszamy
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-13 16:11:48 przez JoannaOd Moskwy do Władywostoku

Wydawało się, że w gatunku gier kolejowych zrobiono wszystko i nie da się już nic nowego wymyślić. Rzeczywistość oczywiście szybko zweryfikowała owo twierdzenie, a to za sprawą zeszłorocznych targów w Essen. Jednym z hitów Spiel ’13 była gra Russian Railroads, która nieco wywróciła wizerunek zarówno klasycznej gry euro, jak i kolejowej.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-08-13 15:51:41 przez JoannaGramy Bez Monitora #39 – Rosyjskie Koleje

Powoli do przodu, jak żółw ociężale, toczą się odcinki Gramy Bez Monitora. Wstęp nie bez przyczyny od Tuwima, bo temat bardzo kolejowy.
W dzisiejszym odcinku pokażę Wam grę Rosyjskie Koleje od wydawnictwa Bard. Gracze budują w niej imperium kolejowe i przemysłowe w Rosji. Krzyżówka gry euro z workerplacementem, wyścigu i strategii. Zresztą zobaczcie sami.
[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-07-20 19:14:38 przez JoannaDo Władywostoku po punkty – Recenzja Rosyjskich Kolei

Rosyjskie Koleje (Russian Railroads) to wielki hit zeszłorocznego Essen. Ponoć egzemplarze sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Nie dziwi więc decyzja wydawnictwa Bard o wydaniu polskiej wersji gry. Polscy gracze kolejny raz otrzymują więc łakomy kąsek niedługo po światowej premierze. Przyjrzyjmy się więc bliżej, co szczególnego jest w tym kolejniczym współzawodnictwie.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-07-19 22:07:05 przez JoannaGame Troll TV - Rosyjskie Koleje - gra planszowa.

Dla wszystkich, którzy uwielbiają tematykę kolejową mam do pokazania świetną grę. Z uwagi na tytuł podchodziłem z rezerwą, ale przemogłem się, odpakowałem grę, podziw mój wzbudziła zawartość, a po dwóch dniach również delektowałem się mechaniką. Nie żeby była jakaś specjalnie odkrywcza, ale wszystko tu jakieś poukładane, przemyślane i przyjemnie się gra.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-06-24 18:11:30 przez JoannaRussian Railroads – budujemy kolej transsyberyjską

Ostatnimi czasy rzadko mam okazję poznawać nowe (czy nawet stare-nowe) tytuły. Co piątek pada pytanie: „w co gramy?” i prawie zawsze słyszę odpowiedź „Race” (raduje się moje serce). Tym razem było inaczej. Odwiedzili nas Kasia z Ukochanym i nie mniej kochanym czworonogiem. Do torby zapakowali Russian Railroads, sugerując się litanią tytułów, w które bym chciał zagrać. Wśród wymienionych przeze mnie gier były jeszcze m.in. Posiadłość (BUAHAHAHAHA) Szaleństwa, Tichu i Bierki – jednym słowem mogłem grać we wszystko w miłym towarzystwie. Padło na rosyjskie koleje.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-28 22:03:44 przez JoannaRussian Railroads – brygada RR szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem…

Pisanie o Rosji jest ostatnio (niestety) na topie. Na szczęście, gra Russian Railroads nie nawiązuje do imperialistycznych zapędów naszego wielkiego sąsiada, ale do okiełznania przezeń dystansu. Gra jest jednym z największych hitów ostatnich targów w Essen i moim zdaniem jest nim zupełnie zasłużenie. Dawno nie było na moim stole tak dobrego worker placementa. To znaczy, de facto, Russian Railroads nigdy nie było na moim stole, bo grałam i to z wielką przyjemnością na stołach klubowych i raz pionkowym. (A niech to, zdradziłam się już z oceną, a miałam być tajemnicza… Może następnym razem.)
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-13 16:22:38 przez Joanna


Rosyjskie Koleje w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.9903. Grę oceniło 2694 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:53:51, ostatania modyfikacja 2014-06-15 22:58:06