Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Raverun

Średnia ocena: 5.12 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Raverun

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-3

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Jędrzej Doczkal

Kategoria: karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 5.24


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Za rządów Waldorfa Spokojnego kraina Raverunu była bogata i urodzajna. Niestety, życie tego sprawiedliwego i potężnego króla dobiegło końca, a władzę nad Raverunem przejęli jego synowie - żądni krwi i władzy absolutnej. Każdy z nich obrał na swoją siedzibę jedno z warownych miast Raverunu...Gracze wcielają się w role władców walczących o przejęcie kontroli nad krainą Raverunu. Każdy z nich ma do dyspozycji najemników o wątpliwej lojalności. W trakcie bitew zmienią oni władcę, któremu służą. Czy przywódcom uda się utrzymać wojowników przy sobie? Kto pokona przeciwników i zjednoczy podzieloną krainę?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


I Ty możesz zostać najemnikiem! Tylko po co?

Miało być dobrze, a wyszło… Tak sobie. Bez wątpienia gra wymaga jeszcze doszlifowania. Instrukcja nie ułatwia zrozumienia gry, a gdy w końcu uda nam się ją rozgryźć, sama rozgrywka wydaje się po prostu niezbyt ciekawa. Nie jest to, niestety, gra, od której nie sposób się oderwać i do której aż chce się wrócić ponownie. Szkoda trochę, bo potencjał był, pomysł również, ale zawiodło końcowe wykonanie.
[więcej na stronie Bestiariusza]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaRecenzja na blogu W co gramy

Dużą popularność zdobywają ostatnio tzw. gry minimalistyczne. Są to na ogół lżejsze tytuły, o dość krótkim czasie rozgrywki, cechujące się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami. Nie wszystkie jednak gry z tej kategorii pojawiają się na naszym rynku (jak np. bardzo ciekawe Coup), a na niektóre musimy długo poczekać (jak np. wydany dopiero niedawno List miłosny). Tymczasem G3 proponuje nam polską grę, wpisującą się w gatunek gier minimalistycznych – Raverun.
[więcej na blogu W co gramy]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaRecenzja Znad Planszy

Komu polecam grę? Każdy powinien spróbować. Geek, bo jest sporo myślenia, a czas rozgrywki jest krótki, można więc zagrać w przerwie pomiędzy cięższymi tytułami. Fan fantastyki – ze względu na rysunki, szkoda tylko, że klimat jest tak słabo odczuwalny. Fan karcianek – ponieważ oferuje ciekawą możliwość manipulowania kartami. Do spróbowania zachęca też cena (od 14-20 zł). Oczywiście nie każdemu gra spodoba się. Zauważyłam, że chętniej zasiadali do niej panowie. Panie tłumaczyły, że nie podoba im się grafika, to nie ich klimaty, a instrukcja po przeczytaniu niewiele wyjaśnia. Widzę w grze Raverun potencjał, ale można jeszcze nad nią popracować, a szczególnie nad instrukcją. Warto też pomyśleć nad jakąś małą ściągą dla graczy wyjaśniającą funkcje kart. Nie będzie to moja ulubiona karcianka (przede wszystkim brakuje mi klimatu), ale cieszę się, że jeden z testujących tak ją polubił, że przy okazji planszówkowych zakupów, zamówił ją też do swojej kolekcji.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez Joanna


Raverun w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.24.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:42:46, ostatania modyfikacja 2014-02-16 21:53:52