Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec

Średnia ocena: 7.68 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec

Agricola: All Creatures Big and Small

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 2

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Uwe Rosenberg

Kategoria: strategiczne

Mechanika: worker placement, tile placement


Ocena BGG: 7.62


Wydawca: Lacerta

Polskie wydanie (2012)


Dodatki: Agricola – Chłopi i ich zwierzyniec: Jeszcze więcej budynków do zwierzyńca


Opis gry

Podczas gry wcielasz się w rolę chłopa żyjącego w XVII wieku, który hoduje owce, dziki, krowy i konie. W codziennej pracy pomagają ci trzej parobkowie. Na początku ich głównym zajęciem jest budowa pomieszczeń do hodowli zwierząt, stawianie ogrodzeń wzdłuż pastwisk i renowacja gospodarstwa. Z biegiem czasu będą również przekształcać szopy na obory, a twoją starą chatę na piękny i nowoczesny dom ryglowy.

W każdej rundzie twoi parobkowie wykonują po jednej akcji.
Wszystkie możliwe do wykonania akcje zostały zilustrowane na planszy głównej. Należy pamiętać, że każda akcja może być wykonana tylko raz w trakcie rundy. Ważne jest zaplanowanie wykonania poszczególnych akcji w odpowiednich momentach, ponieważ gracze wysyłają swoich parobków do pracy na przemian.

Wygra ten, kto w trakcie gry zbierze najwięcej zwierząt oraz zbuduje najbardziej wartościowe budynki.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec (+ dodatek)

Gry planszowe u Wookiego
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-08-27 23:14:52 przez JoannaRecenzja na blogu "W pajęczej sieci"

O Agricoli, autorstwa Uwe Rosenberga, słyszał każdy kto choć trochę para się grami planszowymi. Symulacja ekonomiczna, uznana za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą, grę strategiczną i ekonomiczną za razem. Totalny brak losowości, bardzo rozwinięty system planowania przestrzennego, rozgrywania kart akcji są motorem napędowym tego tytułu. Agricola zasłużenie zdobyła szereg najważniejszych i pomniejszych nagród, jednak jakość i ilość idzie w parze z ceną, a ta do małych nie należy. Dlatego też Uwe Rosenberg postanowił stworzyć wersję dwuosobową swego arcydzieła i tak narodziła się gra Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec. Nazwa może nieco śmieszyć, ale jak się okazało mistrz ani trochę nie wyszedł z wprawy.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-05-30 19:40:24 przez VerminAgricola: Chłopi i ich zwierzyniec

Po sukcesie jaki odniosła Agricola, jej autor uraczył graczy, mini wersją tej gry. Dlaczego mini? Ponieważ, gra jest tylko dla dwóch osób a czas rozgrywki wynosi nie więcej, niż 30 minut. Oprócz mechaniki worker placement i tematu gospodarstwa, nie ma zbyt wielu podobieństw pomiędzy małą Agricolą a jej starszą siostrą.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-05-09 00:32:12 przez JoannaGry dla dwojga: Agricola: chłopi i ich zwierzyniec - Gospodarstwo dla dwóch

O Agricoli słyszało sporo moich znajomych. Jednak niewielu kojarzy wersję dla dwóch. Przy okazji rozgrywki w ten tytuł opowiadam anegdotę jak on powstał. Nie wiem na ile jest prawdziwa, ale to było tak: Nakład gry nie sprzedawał się tak dobrze jak przewidział wydawca, więc zostało dużo elementów. No i mówią do Rosenberga: "Uwe, no patrz ile elementów zostało, weź zrób coś z tym. ", a po jakimś czasie autor przychodzi z gotową grą. Zabawna historia, ale szczerze mówiąc do pudełka mieści się sporo elementów...

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 20:14:23 przez JoannaAgricola: Chłopi i Ich Zwierzyniec | Veridiana

Czy trzeba być fanem Agricoli, aby polubić jej namłodsze dziecko? A może odwrotnie: czy pomimo nielubienia Agricoli można polubić jej namłodszą latorośl? W niniejszej recenzji wypowiem się z pierwszej perspektywy, starając się jednak nakreślić podobieństwa i różnice w taki sposób, aby i druga grupa odbiorców mogła się zorientować, czy gra przypadnie im do gustu.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.62267.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:08:23, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:24:33