Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
D&D: Lords of Waterdeep Board Game

Średnia ocena: 7.60 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

D&D: Lords of Waterdeep Board Game

Lords of Waterdeep

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Peter Lee, Rodney Thompson

Kategoria: strategiczne

Mechanika: worker placement, set collection


Ocena BGG: 7.83Dodatki: Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport


Opis gry

Przejmij władzę w Mieście Wspaniałości
Waterdeep to jedna z najbardziej znanych metropolii Faerunu, do której nieprzypadkowo przylgnął przydomek Miasto Wspaniałości.
To jeden z najbardziej olśniewających klejnotów świata Zapomnianych Krain, serce politycznych intryg, centrum handlu i potężnej magicznej tradycji. Władzę sprawują tu lordowie Waterdeep, zachowujący anonimowość kupieccy władcy, którzy przewodzą radzie wraz możnymi innych kupieckich potęg Wybrzeża Mieczy.
Lords of Waterdeep to gra planszowa, w której uczestnicy rozgrywki wcielają się w tytułowych, zamaskowanych lordów, rywalizujących o kontrolę nad miastem. Wpływy i majątek Waterdeep są na wyciągnięcie ręki, ale zagarnąć je można tylko na drodze rozważnych negocjacji, wyrafinowanych oszustw i zawiłych intryg.
Podczas rozgrywki lordowie wydają polecenia swym agentom, za ich pośrednictwem najmują poszukiwaczy przygód by wykonywali dla nich misje i pomagali w gromadzeniu wpływów. Wznoszą także w mieście nowe budynki, poszerzające repertuar dostępnych działań oraz zagrywają karty Intryg, wprowadzając w życie swoje starannie ułożone plany.
Lords of Waterdeep to efektownie wydana, ciekawa gra strategiczna, ubrana w barwne szaty najpopularniejszego uniwersum Dungeons&Dragons.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Lords of Waterdeep – Recenzja #24

Ach, kolejni podróżnicy! Witajcie, witajcie, zapraszam do stołu, zaraz podam wam jeden z naszych licznych tradycyjnych posiłków, a póki co napijcie się! Na koszt tego pana, tam w rogu. To jeden z Harfiarzy, pewnie o nich słyszeliście… Ależ gdzie moje maniery?! Skąd szanowni awanturnicy przybywają? Powiem wam w sekrecie, że to mało ważne, skąd pochodzicie, bowiem każdy z was znajdzie w Waterdeep coś, co go zachwyci! To najwspanialsze miasto w całym Faerunie, w którym każdy znajdzie dla siebie miejsce. Bo nie ukrywajmy tego, każdy przybywa tu, by zacząć nowe, lepsze życie, nieprawdaż?
[więcej na DWLC]

Dodano 2014-12-10 13:04:05 przez JoannaPrzygoda w stylu worker placement – zagrałem w “Lords of Waterdeep”

Nazywam się Durnan i obecnie zajmuje się prowadzeniem karczmy, ale w młodości przewędrowałem cały Faerûn z mieczem w ręku. Nawet jeśli mieszkacie w Waterdeep, to zapewne nie wiecie, że jestem jednym z najbardziej wpływowych osób w tym mieście – lordem Waterdeep, a do tego Silverstarem. Staram się jednak pozostać w cieniu i skrywać swoją tożsamość, gdyż mam wielu wrogów, ale i ci, którzy mi się kiedykolwiek narazili raczej spać spokojnie nie mogą, gdyż bezwzględność to moje drugie imię. Od lat buduję sieć swoich wiernych agentów, którzy wykonują moje rozkazy i rozszerzają moje wpływy w każdej dzielnicy tego miasta.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-03-26 16:32:38 przez Joanna


D&D: Lords of Waterdeep Board Game w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.82715.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:55:31, ostatania modyfikacja 2014-02-25 09:03:51