Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
CV

Średnia ocena: 7.00 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

CV

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Filip Miłuński

Kategoria: familijne, karciane

Mechanika: dice rolling, card drafting, hand management, set collection


Ocena BGG: 6.94  (491 użytkowników)


Wydawca: Granna

Polskie wydanie (2013)


Dodatki: CV: Gossip


Opis gry

Co by było, gdyby...
Zastanawiałeś się kiedyś, kim byłbyś, gdyby Twoje życie potoczyło się inaczej? Jak wyznaczyłbyś swoją drogę, gdyby wszystko zależało od Ciebie? Może zostałbyś iluzjonistą lub podróżował po świecie? A może pociąga Cię świat wielkiego biznesu i Twoim celem jest zarobienie miliona dolarów?
W grze CV wszystko jest możliwe: wymarzona praca, nowe relacje i umiejętności... Możesz zostać, kim tylko chcesz! Buduj swoją historię krok po kroku – na końcu gry uzyskasz unikatowy układ kart: swoje curriculum vitae. Gracz, który najlepiej zrealizuje życiowe plany, zostanie zwycięzcą.

 • Niezwykła, wciągająca fabuła

 • Niezliczona liczba kombinacji kart w CV

 • 85 kart – każda z unikatową, przepiękną ilustracją!


 • W dzieciństwie zagrałeś kartę Pierwsza Miłość? Staje się dość prawdopodobne, że będziesz mógł dzięki temu pozyskać kartę Dziecko. Czasami tak bywa w życiu, prawda? A może zamiast Dziecka będzie Małżeństwo? Każda z tych kart co rundę daje Ci różne rodzaju symbole, które bezpośrednio odnoszą się do rzeczywistości. Dziecko, dla przykładu, to koszt jednego symbola pieniędzy, które daje nam zarówno relację jak i szczęście.

  W grze znajdują się karty różnego zastosowania. Niektóre z kart wyraźniej od innych, pozwalają nam na rozwinięcie swojego CV. Dla przykładu Trening Fitness. Chyba wszyscy się zgodzimy, że trenujący mają lepsze zdrowie, wygląd i jakoś tak, lepiej im się w życiu wiedzie?

  Podczas rozgrywki możemy też napotkać na karty szczęścia i pechu. Gdy na kostkach rzucimy 3 symbole szczęścia, możemy dobrać dowolną kartę bez ponoszenia jej kosztu. Za 3 symbole pecha, musimy odrzucić ze swojego CV dowolną kartę. Na szczęście to my wybieramy co nam się przytrafiło.
  Te kilka kart to tylko mały wycinek przeróżnych życiowych sytuacji które mogą się zapisać w naszym CV. W każdej partii w inny sposób, tworząc unikatowy układ kart – naszą życiową historię. CV to idealne połączenie pomiędzy fabularną, przystępną otoczką a mechaniką. Jest to gra w którą bawić się będą zarówno nowicjusze planszowi, jak i wyjadacze.

  Opinie użytkowników

   7Moje pierwsze … CV | Notatka zplanszowanego Pingwina

  No i pierwsze koty za płoty … zagraliśmy w nią dzisiaj po raz pierwszy. Gra jest lekka i przyjemna, choć nie wnosi nic odkrywczego. Nie przepadam za ilustracjami Piotra Sochy, ale jednak nie mogę powiedzieć, żeby były brzydkie. Swój urok mają, są zabawne – jednym słowem bez zarzutu. Rubensa też nie wszyscy kochają a przecież świetnym malarzem był…

  Jeśli chodzi o mechanikę – dosć typowa – za znaczniki ze swojego CV (oraz za rzuty kośćmi, na których również są przedstawione symbole znaczników) zdobywasz kolejne karty do swojego CV co daje Ci w kolejnych turach więcej znaczników (plus takie bonusy jak zamiana znaczników czy dodatkowe kości), za które możesz kupić kolejne, lepsze karty, które dadzą Ci nie tylko punkty zwycięztwa lecz kolejne znaczniki/możliwości do pozyskiwania kolejnych kart …. i tak to kółeczko się zamyka i samo się nakręca. Co ważne – potrzebne jest trochę szczęścia, bo przecież rzucamy kośćmi i to co wyrzucimy ma dość istotny wpływ na to co możemy kupić.

  Jest zabawnie, kiedy nieświadomie zaczynamy odtwarzać koleje własnego życia. Jest zabawnie, kiedy zaczynamy spełniać swoje marzenia (kto by nie chciał mieć kolekcji gier planszowych?). Niestety gra jest podatna na przestoje – kiedy tak wpatrujemy się w kostki i liczymy co by tu kupić a wychodzi, że możemy nie to co chcemy, a potem przerzucamy kości i jest tak samo albo gorzej – to trudno się zdecydować. Jak ktoś ma tendencje do wydłużania tury, to w tej grze będzie miał ku temu okazję.

  Kończąc tę przydługą refleksję z pierwszej potyczki powiem tylko tyle – gra jest na tyle miła, że chętnie bym zagrała jeszcze raz....

  Dodano 2014-02-19 10:45:44 przez Joanna

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  CV - recenzja gry od wydawnictwa Granna.

  Gra CV zrobiła furorę na zeszłorocznym Essen. Dotychczas ukazała się w kilku wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej a niedawno w hiszpańskiej i francuskiej. CV zdobyła więc serce nie tylko Polaków. Czy mi przypadła do gustu? W czym tkwi jej fenomen? Przekonacie się czytając poniższy tekst.
  [więcej na stronie For2players]

  Dodano 2014-08-27 23:16:59 przez Joanna  Gramy Bez Monitora #25 – CV

  Kolejne Gramy Bez Monitora już przed Wami. Będzie lekko i przyjemnie. Ale bardzo życiowo.
  W dzisiejszej wideorecenzji, będę pokazywał jak można napisać na nowo swoje życie. Ja to zrobiłem kilka razy (nadal jednak jestem recenzentem) dzięki grze CV wydanej przez wydawnictwo Granna. Jak to działa? Zobaczcie.
  [więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

  Dodano 2014-06-01 19:05:47 przez Joanna  Recenzja Znad Planszy

  Według teorii S. Shermana i A. McConnella myślenie kontrfaktyczne spełnia trzy funkcje: poprawia nam nastrój, daje poczucie kontroli nad światem i pozwala unikać tych samych błędów w przyszłości. Istnieje tez inna teoria J. Petrocelliego, według której takie myślenie wywołuje u ludzi fałszywe poczucie kompetencji, zawyżania ich, a tym samym hamowania osiągnięć.


  Myślenie kontrfaktyczne pojawia się w życiu każdego człowieka, a takie myślenie jest również tłem gry CV – „Co by było, gdyby…”. Zastanawiam się jakie znaczenie pod względem psychologicznym ma ta gra. Zastanawiam się ze względu na rozmowy jakie prowadziłam z wieloma ludźmi, ciągle czegoś żałującymi, często wplatającymi w rozmowy wyrażenia „gdybym zrobił to i tamto, to byłbym, miałbym…”. Zastanawiam się, bo coś zauważyłam w trakcie gry i po niej.
  [więcej na blogu Znad Planszy]

  Dodano 2014-04-23 18:09:16 przez Joanna  Rzuć Kością #11: CV


  [Zobacz film na Youtube]

  Dodano 2014-03-23 00:00:00 przez Joanna  Co by było, gdyby…? Życie na planszy w CV

  Kim byłbym, gdybym… ? Urodził się w bogatej rodzinie, miał za młodu rower lub został prezesem firmy? Zapewne miałbym po prostu inne życie
  Alternatywne ścieżki naszego życia pomaga nam tworzyć nowa gra Filipa Miłuńskiego – CV.
  [więcej w serwisie Board Times]

  Dodano 2014-03-12 12:56:14 przez 780969615  CV - a jak przebiegnie Twoje życie?

  Podejrzewam, że niemal każdy z was chciał choć raz zmienić niektóre swoje życiowe decyzje. Pewno nie wszystko, co planowaliśmy wyszło jak chcieliśmy. Wszystko wiąże się z decyzją. W grze CV prowadzimy pewną fikcyjną postać przez życie pomagając jej w wyborze życiowych opcji. Zapraszam do lektury.
  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2014-03-05 10:30:52 przez powermilk  Unboxing gry CV

  Życie to proces składający się z szeregu różnych doświadczeń, które w mniejszym lub większym stopniu utrwalają się w pamięci, a tym samym mają znaczenie na dalsze etapy naszego funkcjonowania. W grze CV wydawnictwa Granna wcielamy się w fikcyjną postać, która przemierza różne etapy życia, a my jako gracze będziemy starali się ją prowadzić tak, aby jej życie było jak najlepsze.
  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2014-03-05 10:29:52 przez powermilk  Pierwsze wrażenia z gry na blogu PowerMilka

  W CV zagrałem ze znajomymi oczekując na pociąg do Bydgoszczy. W grze prowadzimy fikcyjną postać przez życie, starając się unikać pecha, a zyskiwać doświadczenie poprzez wydarzenia z życia przynoszące szczęście, wiedzę, zdrowie, pieniądze czy relacje.

  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2014-03-05 10:28:14 przez powermilk  CV – Zagrajmy w swoje życie

  Gra CV jest swoistym symulatorem życia. Możesz mieć świetną pracę, czas na realizowanie swoich pasji oraz tabuny znajomych, ale tak jak w życiu tutaj także nie jest różowo i jak to w prawdziwym życiu o wszystkim decyduje troszkę szczęścia lub jego brak.
  [więcej na blogu RedDice.com.pl]

  Dodano 2014-03-05 09:13:41 przez RedDice  CV - tytuł beznadziejny, ale gra... świetna!

  Do „CV” podchodziłam ze sporą rezerwą. Wydawało mi się, że to gra dla dzieci, w dodatku tytuł kojarzył mi się z męką wielu osób tworzących dla siebie ten dokument, więc niespecjalnie przyjemnie.
  [więcej na blogu Niedzielni Gracze]

  Dodano 2014-02-19 11:14:12 przez Joanna  CV – życie kostką się toczy

  CV to typowy reprezentant dobrych gier, którym jednak brakuje nieco do miana jednoznacznego hitu. W docelowym towarzystwie tzn. wśród rodzin – gra bez wątpienia zrobi furorę, bawiąc zarówno dorosłych, jak i dzieci. Starsi pośmieją się z własnych doświadczeń, młodsi pomarzą o byciu naukowcem czy wycieczce dookoła świata. Gra oferuje odpowiednią dozę kombinowania i nieprzewidywalności wpisaną w proste do wytłumaczenia i zapamiętania reguły. Filip Miłuński w lekki sposób uczy typowego dla nowoczesnych planszówek myślenia „kombinacjami”, co bez wątpienia jest dobrym podłożem pod kolejne growe zakupy.
  Pisanie CV jeszcze nigdy nie było tak zabawne i przyjemne.
  [więcej na blogu Znad Planszy]

  Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


  CV w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.93789. Grę oceniło 491 użytkowników.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:54:59, ostatania modyfikacja 2014-03-13 10:27:50