Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy

Średnia ocena: 7.73 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy

Legacy: The Testament of Duke de Crecy

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2014


Liczba graczy: 1-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Michiel Justin Elliott Hendriks

Kategoria: ekonomiczne, strategiczne, karciane

Mechanika: worker placement, hand management, set collection


Ocena BGG: 7.46  (1755 użytkowników)


Wydawca: Portal Games

Polskie wydanie (2013)


Dodatki: Legacy: The Testament of Duke de Crecy – Five Families


Opis gry

Zbuduj potęgę swojego rodu
Jest rok 1729, Francja przed rewolucją, arystokracja wciąż trzyma w ręku władzę i potęgę. Jesteś zamożnym, wykształconym człowiekiem, dużo podróżujesz i widzisz, że nadchodzą zmiany, że szykuje się nowy czas, czas, na który twój ród musi się dobrze przygotować. Znajdź nowych sojuszników. Przyłącz do siebie pomniejsze rodziny i wykorzystaj ich potencjał, by wzmocnić ród. Aranżuj właściwe małżeństwa, zdobądź wpływy na dworze, posiądź tytuły, zbuduj pałace i majątek… Przygotuj rodzinę na ciężkie czasy, zapewnij jej bezpieczeństwo podczas sztormu, który dostrzegasz na horyzoncie…
Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy pozwala graczom zbudować potężną dynastię w XVIII-wiecznej Francji. Poprzez trzy kolejne generacje gracze będą – wcielając się w rolę patrona rodu – budowali koneksje pomiedzy rodzinami, zwiększali swoją zamożność i prestiż, włączali do swojej rodziny najcenniejszych arystokratów, zarówno z Francji jak i z innych krajów.
Dziedzictwo to nieskończone możliwości. Za każdym razem tworzymy historię naszego rodu, zawsze inną, niezwykłą, tworzymy relacje pomiedzy rodzicami, dziećmi, pomiędzy kuzynostwem, wujami, ciotkami… Wciaż szukamy odpowiedniej partii dla naszej córki czy syna, wybieramy pomiędzy osobami, które mogą zapewnić naszej rodzinie unikalne zdolności, zwiększyć naszą majętność czy prestiż. To nieustanne wybory i decyzje, w jakim kierunku rozwinie się nasz ród.
W grze – znanej wcześniej jako Nobles of Paris, zwycięzcy konkursuDucosim Spelontwerp na najlepszy prototyp – znajdziecie 75 kart małżonków z unikalnymi zdolnościami, ponad 20 sekretnych misji, 9 tytułów, 9 zasług dla społeczności i wiele innych. Wszystko to łączy się w prawdziwie klimatyczną grę karcianą o olbrzymiej regrywalności i z wieloma różnorodnymi drogami do zwycięstwa.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Unboxing na blogu "W pajęczej sieci"

Kolejny unboxing zawiera prezentację, oraz wstępne wróżenie z fusów, trzech gier od wydawnictwa Portal. A raczej dwóch gier i jednego dodatku. Na tapecie zatem ląduje Tezeusz: Mroczna orbita, gra taktyczna mocno inspirowana, jak można by sądzić po grafikach, filmową sagą Obcy; Dziedzictwo: Testamentem Diuka De Crecy, familijna gra w której bawimy się w "budowanie" naszego rodu; oraz Mephisto, najnowszy dodatek do Neuroshimy Hex. Czy Portal znów zaskoczy pozytywnie? Cóż, raczej tak. Jak dotąd nie zdarzyła mu się większa wpadka, a Michał Oracz, już przy Neuroshimie Hex pokazał co potrafi, dlatego Tezeusz budzi wielkie nadzieje. Zatem przekonajmy się co w pudłach piszczy.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-06-01 11:02:21 przez VerminRecenzja na blogu "W pajęczej sieci"

Wydawnictwo Portal słynie z gier ciężkich, trudnych i często osadzonych w mrocznych klimatach, jednak czasem wydają też tytuły stricte familijne. Do takich zalicza się Dziedzictwo, w którym gracze będą tworzyć drzewo genealogiczne swej rodziny. Gra jest przeznaczona dla 1 do 4 graczy, co jest trochę nietypowe, gdyż w tym gatunku rzadko można spotkać gry dla jednej osoby. Tym razem mamy możliwość zagrać solo, a co ciekawe taka rozgrywka mocno różni sie od klasycznej, gdyż niejako działamy wspak. Już ta informacja sprawia że warto zapoznać się bliżej z Dziedzictwem, szczególnie jeśli jest się mało doświadczonym graczem.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-06-01 11:01:53 przez VerminGramy Bez Monitora #16 – Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy

Środowe popołudnie jak zwykle spędzimy przy planszy. Tym razem przy grze, w której najważniejsza jest rodzina.
Jednak Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy wcale nie traktuje o mafii. Jest to tytuł o budowaniu swego drzewa genealogicznego. Jak wypada? Zobaczcie sami.
[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-04-23 22:48:17 przez JoannaDziedzictwo - Testament Diuka de Crecy | Planszówkowo

Miałem dzisiaj napisać trochę o testach moich wyścigów szybowców, ale... odwiedziliśmy ostatnio z W. sklep z grami, no i na oglądaniu się oczywiście nie skończyło. Kolekcja powiększyła się o 2 tytuły, a ostatnie wieczory zarezerwowane są w 100% na granie.
Jeden z nich to Dziedzictwo, testament Diuka de Crecy i to właśnie ta gra poszła na pierwszy ogień.
[więcej...]

Dodano 2014-04-08 11:09:11 przez JoannaDziedzictwo – Gra o rodzinnych koligacjach | RedDice

Francja, rok 1729, czasy dobrobytu i stabilności. Czasy, w których zawieranie małżeństw służyło większym korzyściom niźli miłość. W tych czasach rozgrywa się akcja gry a gracze wcielają się głowy rodzin, które muszą rozwijać aby zdobyć jak największy prestiż.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-13 09:47:07 przez JoannaImbirowa galaretka z wina i “Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy”

Przyszła pora na recenzję kolejnej planszówki ze sklepu Rebel.pl. Tym razem pod lupę biorę “Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy” – grę, w której wcielamy się w arystokratów, dla których głównym celem jest zachowanie ciągłości rodu, opłacalne małżeństwo i wydawanie pieniędzy na kolejne, przynoszące zysk nieruchomości.
[więcej...]

Dodano 2014-03-10 12:47:46 przez JoannaFAQ

Na stronie Portalu pojawił się FAQ do Dziedzictwa
[więcej...]

Dodano 2014-01-30 22:14:22 przez JoannaDziedzictwo: Testament diuka de Crecy - Rodzina jest najważniejsza!

Rodzina. Któż z nas nie kocha swojej? A tak bardziej na serio, to wiele osób z nas marzy o idealnej rodzinie, o tym aby ona była znana. Niezależnie on naszych wyobrażeń na jej temat, możemy spróbować wcielić się w głowę francuskiej familii, w okresie przed słynną rewolucją w tamtejszym kraju. Umożliwia to gra planszowa Dziedzictwo: Testament diuka de Crecy.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2013-12-10 00:00:00 przez powermilk


Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.45967. Grę oceniło 1755 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:49:19, ostatania modyfikacja 2015-03-10 21:03:16