Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Wsiąść do Pociągu: Europa

Opis gry

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu!Wsiąść do pociagu: Europa to druga część niezmiernie popularnej serii o wielkiej, kolejowej przygodzie. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka.Wsiąść do pociągu: Europa to gra prosta i elegancka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, spodoba się też doświadczonym graczom. Niniejszy zestaw zawiera kompletną grę i nie wymaga użycia pierwszej wersji Ticket to Ride.Wsiąść do Pociągu Europa,wsiąśc do pociagu
Gra należy do obsypanej nagrodami serii Ticket to Ride:
 • Zwycięzca Spiel des Jahres (2004)
 • Finalista Deutscher SpielePreis (2004)
 • Gra Roku 2004 w Japonii
 • Gra Roku 2005 we Francji, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii
 • Gra Roku 2006 w Norwegii, Włoszech
 • Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 (2005)
 • Nominowana do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Award (2004)


 • Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  TICKET TO RIDE: EUROPA VS USA

  Każdy gracz, który planuje rozpoczęcie przygody kolejowej z serią Ticket to ride musi najpierw zdecydować, od której wersji podstawowej zacząć. Jest ona bazą, która potem służy nam przez długie lata w trakcie jeżdżenia koleją po różnych kontynentach, więc zakup powinien być przemyślany. Nie ma znaczenia, czy chcemy poszerzyć własną kolekcją czy zastanawiamy się nad prezentem do wyboru mamy Europę lub USA i pewnie gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie (lepsze, gorsze, emocjonujące, nudne, rozrywkowe do kwadratu, do koloru do wyboru...). Jednym słowem każda z wersji coś w sobie ma, a pytanie "którą wybrać?" spędza sen z powiek niejednemu graczowi. Stąd porównanie Wsiąść do Pociągu: Europa i USA, czyli dwóch w sumie mocnych tytułów, więc w tym przypadku stwierdzenie "zwycięzca jest tylko jeden" rozmija się trochę z rzeczywistością.

  [więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

  Dodano 2014-12-10 13:18:22 przez Joanna  Recenzja na blogu Kobieta i planszówki

  Już pisałam, że gry wydane przez Days of Wonder to klasa sama w sobie i tak też jest w tym przypadku. Gra jest kolorowa, ma plastikowe wagoniki, dobrej jakości karty i porządną wypraskę na wszystkie elementy.
  [więcej na blogu Kobieta i Planszówki]

  Dodano 2014-10-19 18:01:11 przez Joanna  Historia Ticket to Ride

  Korzystając z uprzejmości Game Trade Magazine przetłumaczyłem historię najsłynniejszych pociągów świata – Ticket to Ride, w Polsce znanej również jako Wsiąść do pociągu – zamieszczoną w ich najnowszym, kwietniowym numerze. Historia opowiedziana jest przez dwie osoby, które w tej kwestii mają najwięcej do powiedzenia, czyli autora gry, Alana R. Moona, oraz przedstawiciela wydawnictwa Days of Wonder Marka Kaufmanna. Zapraszam!
  [więcej na stronie Gram na planszy]

  Dodano 2014-04-06 15:11:03 przez Joanna  Wsiąść do Pociągu: Europa – Rebel.pl (Alan R.Moore) | ... przy kominku

  Wsiąść do Pociągu: Europa nie jest grą nową (zawitała na polskim rynku już w roku 2007), ale cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością, zarówno w kraju, jak i na świecie. Dlatego też nie mogło jej zabraknąć w przykominkowym kąciku gier.
  [więcej w serwisie Przy Kominku]

  Dodano 2014-02-14 21:37:20 przez jenny71  Najlepsza gra do zarażania znajomych - Wsiąść do Pociągu

  Często pojawia się pytanie - jaką grą najłatwiej zarazić towarzystwo kilku osób, które grywało wcześniej tylko w gry typu Eurobiznes?

  Z moich doświadczeń wynika, że gra taka musi spełniać kilka warunków. Wg mnie wszystkie te warunki spełnia gra Wsiąść do Pociągu, ale na pewno są też inne gry, które będą odpowiednie.
  [więcej na Plansza.com.pl]

  Dodano 2014-02-14 21:36:16 przez jenny71  Niedzielni Gracze » Recenzja: Ticket to Ride (Wsiąść do pociągu) – Europa

  Ticket to Ride to jedna z najprzyjemniejszych gier, w jakie grałam. Graliśmy w edycję Europa, są też jednak dostępne inne wydania, z innymi mapami, np. USA (która jest łatwiejsza), Azja, a także sporo dodatków, które, mam nadzieję, zakupimy i przetestujemy w przyszłości. Przyglądałam się tej grze z niepewnością od dłuższego czasu, a ostatecznie przekonała mnie do jej sprawdzenia pani Dorota Zawadzka (Superniania), chwaląc ją u siebie na Facebooku.
  [więcej na blogu Niedzielni Gracze]

  Dodano 2014-02-14 21:35:59 przez jenny71  Wsiąść do Pociągu: Europa

  Kolej nieodmiennie fascynuje nas od momentu swojego powstania. I nawet jeżeli nie lubimy nią jeździć lub uważamy za mało współczesny środek transportu, to chyba każdy ma do niej pewną ukrytą słabość, szczególnie jeśli mówimy o tej na przełomie XIX i XX wieku, której buchające parą tłoki zwiastowały nadejście epoki nowoczesnej. Wsiąść do pociągu jest odpowiedzią na chyba powszechne marzenia o ustanawianiu nowych szlaków przez, wydawałoby się, bezkresne lądy, o ujarzmianiu przez człowieka wielkich przestrzeni geograficznych przy pomocy żelaznego demona, pędzącego po szynach z niewyobrażalną dotąd prędkością.

  [więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

  Dodano 2014-02-14 21:35:29 przez jenny71  Esensja: ‹Twoja kolej!› – Konrad Wągrowski

  „Wsiąść do pociągu”, czyli polska edycja słynnego „Ticket to Ride”, to przykład gry, w której prostota zasad przekłada się na ogromną przyjemność rozgrywki.

  [więcej w serwisie Esensja]

  Dodano 2014-02-14 21:35:01 przez jenny71  W godzinę po Europie. Ticket to Ride: Europe. Recenzja

  Ticket to Ride: Europe (lub Wsiąść do Pociągu: Europa w polskiej wersji językowej) to familijna gra planszowa autorstwa Alana R. Moona, przeznaczona dla od dwóch do pięciu graczy. Grę wygrywa ten z...

  [więcej na blogu Gra na parę]

  Dodano 2014-02-14 21:34:58 przez jenny71  Rozwiń  

  Wsiąść do Pociągu: Europa w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.5925. Grę oceniło 22606 użytkowników.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:23:37, ostatania modyfikacja 2014-12-15 23:49:44