Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Małe Foto Safari

Średnia ocena: 6.18 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Małe Foto Safari

Kleine Fotosafari

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 6 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Tanja Triminek

Kategoria: karciane


Ocena BGG: 6.03  (47 użytkowników)


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Uczestnicy przenoszą się na safari. Starają się zrobić jak najlepsze zdjęcia zwierzętom w ich naturalnym środowisku. Zadanie jest tym trudniejsze, im więcej zwierząt ma znaleźć się na fotografiach. Każdy gracz na początku musi zrobić 4 zdjęcia z 3 zwierzętami, następnie 3 zdjęcia z 4 zwierzętami i na zakończenie 2 zdjęcia z 5 zwierzętami. Karty fotografii wskazują konkretne ustawienia zwierząt, jakie są wymagane, aby zdjęcie zostało uznane za wykonane. Najbardziej spostrzegawcza osoba, która będzie sprytnie zamieniała karty zwierząt na stole i zdoła zrobić potrzebne zdjęcia jako pierwsza, zwycięży.

Opinie użytkowników

 6Bądź czujny, bo zebry Ci uciekną ....

Ta gra jest co najmniej tak prosta, jak wiele daje radości. Jednym słowem - chwila (dosłownie chwila) na ogarnięcie zasad a potem już tylko skupienie i kombinowanie. Kombinowanie, bo musimy tak poprzestawiać zwierzęta na okręgu, aby utworzyć kombinację z naszej karty, czyli inaczej mówiąc "zrobić zdjęcie". Skupienie, ponieważ zrobić zdjęcie można w każdej chwili, nie tylko podczas swojej kolejki i jak przepuścimy okazję, to aktywny gracz akurat tak przestawi zwierzęta, że już zdjęcia zrobić nie będziemy mogli.
Uważam, że warto się z nią zapoznać. Oczywiście dla starych wyjadaczy planszówek nie będzie ona interesująca, ale dzieci dobrze się bawią. Polecam zwłaszcza wtedy, gdy szukacie tytułu, którym moglibyście zainteresować dzieciaki nie mające "planszówkowej przeszłości"

Dodano 2014-05-23 23:45:20 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Notatki Pingwina | Małe Foto Safari

To bardzo prosta gra niewymagająca strategii ani nawet zbyt wiele logicznego myślenia. Ot, tyle, żeby poprzestawiać zwierzątka. Zdecydowanie polecam wariant rozszerzony, a więc ten, w którym możemy zrobić zdjęcie w dowolnym momencie – ponieważ wymaga spostrzegawczości oraz uczy skupienia na tym co się właśnie robi (taktyka „zawołajcie mnie jak będzie moja kolej”, którą co bardziej aktywne dzieci stosują jest pierwszym krokiem ku przegranej). Bez tego gra jest nudna, zwykłe przekładanie kart – choć dla tych najmłodszych być może właśnie od tego podstawowego wariantu powinno się zacząć.
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-07-28 09:51:08 przez JoannaScheherazade | Małe Foto Safari ZnadPlanszy.pl

Dzieci lubią robić zdjęcia. Nie ważne czy już potrafią dobrze celować obiektywem czy nie. Pstryk tu, pstryk tam. A nóż coś wyjdzie. Dla takich małych fotografów gry o robieniu zdjęć są w sam raz. Znam takie dwie, obie bardzo udane. Pierwszą z nich jest Loch Ness (wyd. Granna), drugą Małe Foto Safari (wyd. G3). O tej ostatniej jest dzisiejszy wpis.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-15 17:44:38 przez Joanna


Małe Foto Safari w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.02766. Grę oceniło 47 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:22:12, ostatania modyfikacja 2014-04-17 10:54:19