Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Abalone

Średnia ocena: 6.60 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Abalone

Rok pierwszego wydania: 1987


Liczba graczy: 2

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Michel Lalet, Laurent Levi

Kategoria: abstrakcyjne


Ocena BGG: 6.44


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanieOpis gry

Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości, a do tego... kontaktem z fantastycznie wykonanymi elementami gry!

Skrócone zasady

Dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


ABALONE: CZARNO-BIAŁA LOGIKA

Osoby sięgające po gry planszowe, często słyszą (lub używają) określenie nowoczesne gry planszowe. Wskazuje ono na zmiany jakie zaszły na rynku wydawniczym. Dla polskiego gracza „nowoczesne” są najczęściej tytuły, które mają kilka, ewentualnie kilkanaście lat (jak np. Puerto Rico, które od wielu lat utrzymuje czołową pozycję w rankingu najlepszych gier planszowych). Tytuły wydane w latach ’90 często uznajemy za ciekawostkę dla kolekcjonerów. O tych wcześniej wydanych, często w ogóle nie pamiętamy. Są jednak wyjątki… Takim wyjątkiem jest recenzowana dziś gra Abalon, która swoją premierę w 1987 roku!

[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-10-19 16:31:14 przez JoannaRecenzja w serwisie GamesFanatic

Jeszcze jeden ruch. Wykorzystaj szansę… By wygrać potrzebujesz 6 kul przeciwnika. Gdy tylko uda Ci się wypchnąć poza planszę – wygrałeś! W Abalone wygrana ma dwa kolory, czarny i biały. Przejdź do ataku, wzmocnij obronę, opracuj strategię. Zastanów się nad każdym ruchem…
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-14 00:34:37 przez JoannaRozwiń  

Abalone w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.43664.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:20:53, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:24:26