Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Schotten-Totten

Średnia ocena: 7.35 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Schotten-Totten

Rok pierwszego wydania: 1999


Liczba graczy: 2

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Reiner Knizia

Kategoria: familijne, strategiczne, karciane


Ocena BGG: 7.22  (2454 użytkowników)


Wydawca: CUBE Factory of Ideas

Polskie wydanieOpis gry

Klasyczna już gra karciana autorstwa chyba najbardziej znanego projektanta gier - Reinera Knizii. W Schotten Totten dwóch graczy stanie na czele zwaśnionych, szkockich wiosek, które rok w rok stają do walki o niewielki skrawek górskiego pastwiska. W trakcie gry, rywale będą starali się tworzyć jak najmocniejsze grupy wojów, które bić się będą o leżące na polu kamienie graniczne. Tylko spryt, umiejętność analizy sytuacji na stole, a także reagowania na zmieniające się warunki i zagrożenia pozowoli jednej ze stron osiągnąć zwycięstwo.

Schotten Totten to szybka, taktyczna gra karciana dla dwóch graczy powyżej ósmego roku życia. Polskie wydanie gry opatrzone zostało zupełnie nowymi grafikami, a całość poszerzono o karty specjalne oraz uaktualnienie zasad.

Opinie użytkowników

 8Niby nic ale ciągnie do kolejnej rozgrywki

To jedna z naszych ulubionych gier dwuosobowych. Szybki setup, proste reguły - to sprawia, że można zagrać mając 20 minut, albo też można bez problemu zagrać z kimś, kto tej gry jeszcze nie zna. W skrócie - chodzi o to, aby przy kamieniach granicznych, po swojej stronie, wykładać jak najlepsze układy kart i w ten sposób zdobyć większość (lub trzy sąsiadujące) kamienie. Gra tak niepozorna, właściwie niczym się nie wyróżniająca, a ma olbrzymi potencjał. Nie ma schematu na wygraną - a to za przyczyną kart rozkazów, których nie możemy używać dowolnie. Można bowiem użyć tylko o jeden rozkaz więcej niż ma ich przeciwnik. A więc - po pierwsze - wszystko zależy od Twojego przeciwnika: jeśli lubi użytwać rozkazów to możesz iść na całość z rozkazami, albo wręcz przeciwnie, blokować przeciwnika (ach, ta mina, kiedy ma dużo rozkazów na ręku i nie może ich zagrać!). Po drugie - każdy twój ruch zależy od ruchu przeciwnika. Bo jak za szybko wyłożysz dobre karty, to będzie miał okazję do popsucia Ci układu. Po trzecie - oczywiście wszystko zależy od tego jakie karty dostaniesz - jak w klasycznych kartach, cała rozgrywka podporządkowana musi być temu, co masz ręku. Niby taka prosta, ale główkowania sporo. Polecam.

Dodano 2014-02-24 22:51:12 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Gry dla dwojga: Schotten Totten - Szkocka walka o kamienie

Wraz nadejściem wiosny w Scottenbury panują dziwne zwyczaje. Ta kraina jest podzielona na część północną i południową. Topniejące śniegi przesuwają kamienie, które wyznaczają linię graniczną pastwisk obu wiosek. Wtedy to po obu stronach granicy zbierają się uzbrojeni po zęby wojownicy, by na dźwięk rogu bojowego stoczyć bezwzględną bitwę o kamienie...


Tak przedstawia się fabuła Schotten Totten, karcianej gry autorstwa Reinera Knizii. Polska edycja tego tytułu jest wydawniczym debiutem poznańskiego wydawnictwa Cube - Factory of Ideas. Co prezentuje ze sobą ta prosta karcianka dla dwojga? Odpowiedź znajduje się w dalszej części tekstu.

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 21:58:28 przez JoannaRozwiń  

Schotten-Totten w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.22302. Grę oceniło 2454 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2013-12-11 00:24:13, ostatania modyfikacja 2014-04-13 16:23:02