Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Cardline: Dinozaury

Średnia ocena: 6.36 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Cardline: Dinozaury

Cardline: Dinosaures

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2014


Liczba graczy: 2-8

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Frédéric Henry

Kategoria: edukacyjne, karciane

System Klasyfikacji Umiejętności: H7.Paleontologia


Ocena BGG: 6.36  (66 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2015)Opis gry

Gra Cardline: Dinozaury jest podobna do Cardline: Zwierzęta, ale jest o dinozaurach! Karty przedstawiają te prehistoryczne gady, ale także inne zwierzęta, które żyły dawno temu, ich nazwy oraz epoki, w których występowały. Dodatkowo jedna ze stron karty zawiera kolejne, ważne w grze informacje o zwierzęciu - średnią długość i wagę.

Przed każą rozgrywką gracze decydują, czy będą porównywać długości zwierząt czy ich wagę. Następnie kładą na środku stołu jedną, losową kartę tak, aby wszyscy widzieli informacje o jego wybranym współczynniku, a następnie na przemian wybierają spośród swoich kart zwierzęta i, nie widząc szczegółowych informacji o nich, starają się odgadnąć, czy dane zwierzę było większe (lub cięższe) od tych znajdujących się na stole (gracz może położyć kartę pomiędzy już leżącymi kartami lub na początku albo na końcu formującego się szeregu kart).

Po położeniu karty sprawdza się poprawność jej umieszczenia. Jeśli karta została położona prawidłowo, karta zostaje na miejscu. W przeciwnym wypadku zostaje ona odrzucona, a gracz ciągnie dodatkową kartę i dokłada ją do swoich kart, których musi się pozbyć w trakcie gry.

Gracz, który pierwszy prawidłowo umieści wszystkie swoje karty, wygrywa!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Timeline & Cardline – odkrywanie tajemnic

Moja pierwsza styczność z Timeline nie była ciekawa. Graliśmy w coś koło 6 osób (a może nawet więcej), w tym sporo dorosłych, na stole szybciutko zrobiło tłoczno i ciężko było przypasować jakąkolwiek kartę gdziekolwiek bądź (bo pomyłka nawet o rok czy dwa lata skutkowała odrzuceniem) i jakoś tak się złożyło, że odeszłam od stołu z silnym przeświadczeniem, że więcej do tego nie usiądę. Ale Rebel.pl niedawno wydał Timeline w postaci kolejnej ładnej puszki oraz Cardline z Dinozaurami – kopalnymi monstrami, które towarzyszyły mi od dziecięcych lat i do których zamiłowanie wpoiłam swoim dzieciom. Trzeba było spróbować…
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2016-01-12 17:51:52 przez JoannaRozwiń  

Cardline: Dinozaury w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.36212. Grę oceniło 66 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-10-15 13:29:53, ostatania modyfikacja 2016-01-12 17:50:19