Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Tenzi

Średnia ocena: 4.82 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Tenzi

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 5 min.


Kategoria: kościane

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 4.63  (94 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Tenzi to gra rozgrywana w czasie rzeczywistym. Ten, kto szybciej turla kośćmi, ma większe szanse na wygraną!

Każdy z graczy dostaje zestaw 10 kości w jednym kolorze. Na dany sygnał wszyscy rzucają swoimi kostkami. Rzuć okiem na swoje wyniki i podejmij szybo decyzję, które kości przerzucasz. Jeśli wypadło Ci najwięcej trójek, to właśnie do nich zmierzasz! Odłóż trójki na bok, chwyć pozostałe kostki i rzucaj szybko ponownie. Pamiętaj - nie musisz czekać na pozostałych graczy, bo w końcu liczy się ten, kto pierwszy będzie miał na wszystkich kostkach ten sam wynik i zawoła TENZI!

A może zagracie w Podbierane Tenzi? Gra ma wiele wariantów, a w Podbieranym jeśli widzisz, że gracz wyrzucił potrzebny Ci wynik, zabierasz mu te kostki i w zamian podrzucasz tyle samo swoich!

Sprawdź, jak szybki jesteś w rzucaniu kostkami! (I ile masz przy tym szczęścia ;) )

Opinie użytkowników

 5Zabawa - tak. Gra - nie.

To jedna z najgłupszych gier w jakie grałam. Głupsze już może być tylko grzybobranie. W Tenzi nie robi się niczego więcej, poza turlaniem kostkami. Jednocześnie. Kto pierwszy wyrzuci to co potrzebuje ten wygrywa. Bez sensu. Jedno tylko ratuje tę grę - wariant Wieża Tenzi. Ułożyć 10 kostek jedna na drugiej pod presją czasu nie jest łatwo. A jeszcze trudniej pogodzić się z upadkiem wieży. Uczucie jakie towarzyszy dokładaniu ostatniego elementu trzęsącymi się rękoma warte jest zagrania w tę grę przynajmniej raz. Na imprezie w odpowiednim towarzystwie ma szansę się sprawdzić, natomiast zdecydowanie nie jest to gra dla dzieci, przynajmniej w tej - skądinąd jedynie słusznej - wersji. Widziałam zaskakująco dużo zapłakanych maluchów odchodzących od stolika. W żadnej innej grze mnie to nie spotkało. Nie rozumiem zachwytów nad nią.

Dodano 2014-10-08 13:17:45 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Kości zostały (prze)rzucone

„Najszybsza gra świata” - głosi napis na pudełku Tenzi, ale czy przerzucanie kości wciąż można nazwać grą czy jednak nie? Czas się o tym przekonać.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-11-12 23:49:28 przez JoannaTenzi – ani to rewolucja, ani rewelacja

Czytając historyczno-biograficzną notkę dołączoną do gry można odnieść wrażenie, że oto obcujemy z growym absolutem. Ktoś wpadł na rewelacyjny pomysł, ktoś inny go docenił, trzecia osoba mimo sceptycyzmu dała się w mig oczarować i dzięki temu możemy teraz cieszyć się przełomem w kostkach na miarę Dominiona, czy 7 Cudów Świata. Rewelacja i rewolucja w jednym! A tu kicha… Nic z tych rzeczy.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-10-15 10:58:30 przez JoannaTENZI – NAJSZYBSZE KOŚCI NA MOJEJ PÓŁCE

Niecałe dwa tygodnie temu do naszego domu trafiła gra Tenzi. Teoretycznie gra była z góry skazana na porażkę, a ewentualnego ratunku przed niechybną zgubą upatrywałem wyłącznie w rozgrywkach z sześcioletnim juniorem. Nim przejdę do omówienia zasad i podsumowania pozwólcie, że napiszę skąd się wzięło moje sceptyczne nastawienie. Tenzi, za wydaniem którego na polskim rynku stoi wydawnictwo REBEL.pl, to plastikowa, prostokątna tuba, w której upchano czterdzieści sześciościennych kostek, w czterech kolorach, po 10 sztuk w każdym z nich. Do tego dodajcie instrukcję, która w porywach zajmuje tyle miejsca, co etykietka na butelce z mlekiem, a przyznacie sami, że to nie miało prawa rokować nadziei na przyjemność z gry i wysokie oceny. Szybki rzut okiem na zasady i utwardzenie się w przekonaniu, że to naprawdę nie może się udać, a dobre wykonanie kości nie uratuje tego pudełka rzuconego lwom na pożarcie.

[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-10-15 10:57:53 przez JoannaTenzi, czyli poturlajmy się razem

Czy zestaw czterdziestu kostek sześciościennych w czterech kolorach może dać jakąkolwiek frajdę? Może! Niby zasady Tenzi są banalne, wykonanie proste, elementy nie są odkrywcze, ale gra potrafi przykuć do stołu na godzinę lub dwie.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-10-08 09:56:58 przez JoannaDobre Gry | Znad Planszy

To będzie najkrótsza recenzja „najszybszej gry świata”.
Lubię turlać.
Lubię turlać, choć wynik zależy wyłącznie od prędkości kostki podzielonej przez tarcie dywanu i pomnożony jest przez działanie sił ciemności. Prawdopodobieństwo, że za pierwszym rzutem poszczęści nam się w grze „Tenzi” wynosi – jak głosi instrukcja – 10.077.697 do jednego.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-10-06 00:00:00 przez Joanna


Tenzi w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 4.63452. Grę oceniło 94 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-10-08 09:53:07, ostatania modyfikacja 2014-10-08 09:56:36