Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
First to Fight

Średnia ocena: 6.00 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

First to Fight

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2014


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Adam Kwapiński, Michał Sieńko

Kategoria: edukacyjne

Mechanika: dice rolling, card drafting


Ocena BGG: 6.00  (1 użytkowników)


Wydawca: Fabryka Gier Historycznych

Polskie wydanieOpinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Promowanie historii Polski w wysokim wydaniu

Kiedyś wszedłem w dyskusję z pewnym wykształconym w tym kierunku człowiekiem, że Polacy nieporównywalnie wręcz do Amerykanów nie radzą sobie z promowaniem własnej historii współczesnej. Co prawda mieliśmy wtedy na myśli raczej kinematografię, ale to już inna historia... Po pierwszych rozgrywkach w First to Fight, postanowiłem wprosić się doń na kawę i udowodnić mu, że nie miał racji, a orężem w dyskusji był omawiany w niniejszej recenzji tytuł.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-12-10 13:15:47 przez JoannaGradanie – First to Fight

Zasadniczo gry z zacięciem edukacyjnym możemy podzielić na dwie odnogi: na gry oraz na edukacyjne. Fabryka gier historycznych wybierała dotąd „gry”, sprawdzamy czy w przypadku First to Fight nie zboczyli z obranej drogi.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-09-18 08:59:27 przez JoannaJakub Małecki - Pierwsi w szeregu

Polscy żołnierze wnieśli olbrzymi wkład we wszystkie kampanie II Wojny Światowej. Swoim poświęceniem utorowali drogę do upragnionej wolności. O nich właśnie opowiada gra „First to Fight”.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-09-10 21:14:42 przez JoannaFirst to Fight – czyli polskie ścieżki chwały w trakcie II wojny światowej – Recenzja

„Obywatele Rzeczypospolitej! Nocy dzisiejszej odwieczny wróg nasz rozpoczął działania zaczepne wobec Państwa Polskiego, co stwierdzam wobec Boga i historii. W tej chwili dziejowej zwracam się do wszystkich Obywateli Państwa w głębokim przeświadczeniu, że cały Naród w obronie Wolności, Niepodległości i Honoru skupi się dokoła Wodza Naczelnego i Sił Zbrojnych, oraz da godną odpowiedź napastnikowi, jak się to już nie raz działo w historii stosunków polsko-niemieckich. Cały Naród Polski, pobłogosławiony przez Boga, w walce o swoją świętą i słuszną sprawę, zjednoczony z amią pójdzie ramię przy ramieniu do boju i pełnego zwycięstwa!”

Ignacy Mościcki, Prezydent Rzeczypospolitej, Warszawa, 1 września 1939 r.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-09-05 08:30:39 przez JoannaFirst to Fight – recenzja przedpremierowa

Prawdopodobnie większość osób choć trochę zainteresowanych historią naszego kraju widziała kiedyś słynny plakat Marka Żuławskiego „Poland First to Fight”. Na nim wystrzępiony biało-czerwony sztandar przypominał naszym sojusznikom, że Polska i Polacy walczyli w wojnie jako pierwsi i nadal walczą na wszystkich frontach. Właśnie o losach polskich żołnierzy-tułaczy rozsianych po całej Europie traktować będzie najnowsza pozycja Fabryki Gier Historycznych – „First to Fight”.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-09-01 12:18:00 przez Joanna


First to Fight w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6. Grę oceniło 1 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-09-01 12:17:21, ostatania modyfikacja 2014-10-15 13:33:42