Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Madame Ching

Średnia ocena: 7.02 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Madame Ching

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2014


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Bruno Cathala, Ludovic Maublanc

Kategoria: karciane

Mechanika: hand management, set collection


Ocena BGG: 7.02  (96 użytkowników)


Wydawca: Hobbity.eu, Hurrican

Polskie wydanieOpis gry

Będąc młodym piratem, oddanym pod komendę Madame Ching Shis, wysyłasz swoje dżonki na dalekie ekspedycje, aż na koniec świata.
Starasz się zdobywać nowe umiejętności, ponieważ najbardziej znana i przerażająca spośród azjatykich piratów Madame Ching Shis przekazuje dowództwo nad swym flagowym okrętem - Chińska Perłą - tylko najlepszym nawigatorom.
Jednocześnie gromadzisz ogromne skarby, zatapiając cesarskie okręty i wspierasz rybaków w walce o wyzwolenie spod cesarskiego jarzma.


Bruno Cathala i Ludovic Maublanc to uznany duet autórów, którzy odpowiadają m. in za takie gry jak Mr. Jack i Upiór w Operze. Ich kolejną wspólną grą jest Madame Ching.

Jest to pięknie ilustrowana familijna gra, której akcja przenosi nas do początku XIX w. na Morze Chińskie, opanowane przez kobietę pirata, znaną jako Madame Ching Shih. W okresie swojej świetności Madame Ching dowodziła ponad 300 dżonkami i miała pod swoją komendą 30 tys. piratów. Gracze wcielając się w młodych piratów będą wypełniali polecenia Madame Ching, chcąc uzyska dowództwo nad jej ulubionym okrętem, Chińską Perłą.

Kluczem do sukcesu w tej grze jest właściwe prowadzenie własnego statku za pomocą kart i dostosowywanie swojej strategii do posunięć przeciwników.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


MADAME CHING PO PIERWSZYM REJSIE

W ostatni piątek byłem z wizytą w gościnnych progach Pionkolandi, czyli Sztumskiego Klubu Gier Planszowych. Standardowo miałem niewiele czasu ale udało się rozegrać po jednej partii w trzy tytuły, w które dotychczas nie miałem okazji zagrać, a jeden z nich to nowość na naszym rynku i zarazem pudło na którym mi najbardziej zależało, czyli Madame Ching. Za stworzenie gry odpowiada znany wszystkim duet Bruno Cathala i Ludovic Maublanc. Patrząc na nazwiska w łatwy sposób można wywnioskować, że Madame Ching skierowana jest do graczy lubiących rodzinną rozgrywkę i tak w samej rzeczy jest. Niewątpliwie jest to tytuł do którego możemy zasiąść całą rodziną. W grze jesteśmy jednym z piratów na Morzu Chińskim na początku XIX wieku, który musi wykazać się umiejętnościami nawigacji i odwagą w prowadzeniu dalekomorskich ekspedycjach aby zdobyć szacunek Madame Ching, która w nagrodę odda nam ster swojego flagowego okrętu Chińskiej Perły.
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-08-27 23:14:18 przez Joanna


Madame Ching w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.01604. Grę oceniło 96 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-08-27 23:13:17, ostatania modyfikacja 2014-10-15 13:39:14