Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Przepustka

Średnia ocena: 6.89 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Przepustka

Rok pierwszego wydania: 2014


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Piotr Krzystek, Łukasz Wrona

Kategoria: edukacyjne

System Klasyfikacji Umiejętności: H1.Historia


Ocena BGG: 6.89  (9 użytkowników)


Wydawca: Alter

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Przepustka to historyczna gra planszowa skierowana do nieco młodszych odbiorców oraz rodziców, którzy uwielbiają ten sposób spędzania wolnego czasu z dziećmi. Przepustka to kolejna gra poświęcona I wojnie światowej, a szczególnie perypetiom polskich żołnierzy służących w Legionach. W grze poznamy świat wojny „od kuchni”, tzn. jej zaplecze. Wcielimy się w role Legionistów, którzy po wielu bohaterskich czynach zasłużyli sobie na krótki odpoczynek i powrót do domu. Otrzymują upragnione przepustki i ruszają w rodzinne strony. Czasu jest jednak niewiele, a problemów na drogach i szlakach w ogarniętej wojną Galicji całe mnóstwo.

W grze pojawią się znane historyczne postaci, wydarzenia i miejsca związane z historią I wojny i Legionów. Ponadto w grze spróbujemy odtworzyć realia życia codziennego w kraju ogarniętego wojną. Gra ma tym samym nieco „lżejszy” charakter, utrzymany w familijnym tonie. Mechanika gry wymaga zarówno współpracy, jak i indywidualnego sprytu oraz rozwagi. Piękna oprawa graficzna, a zwłaszcza ilustracje powinny przykuć uwagę wielu dzieci i młodzieży!

Opinie użytkowników

 Jest nieźle ale mogłoby być lepiej

Na dzień dzisiejszy nie będę oceniać, bo za mało w nią grałam. Ale powiem tyle, że mechanika mi się podoba - nie jest to nic odkrywczego, ale działa poprawnie. Nie spodobały mi się natomiast kartoniki postaci - miałam cały czas problem ze zlokalizowaniem gdzie jest moja postać. Są podobne. Druga sprawa - trudno było zapamiętać dokąd idę i ciągle na nowo musiałam szukać docelowego miejsca na planszy. Przydałyby się jakieś znaczniki. Albo więc orientacja na planszy nie jest moją mocną stroną, albo można byłoby to bardziej dopracować. I na koniec - strzałki (czarne, zielone, czerwone) na planszy łączące pola - nie chciałabym grać w tę grę przy niedostatecznym oświetleniu. Reasumując: chętnie zagrałabym w nią jeszcze raz, ale nie sądzę, żeby stała się moim ulubionym tytułem.

Dodano 2014-10-10 10:55:40 przez Joanna

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Premiera Przepustki

W miniony czwartek odbyła się oficjalna premiera gry planszowej Przepustka. W tym dniu wraz z naszą sympatyczną koleżanką z II Brygady Legionów - Darią, zaopatrzeni w walizkę gier, pojawiliśmy się na warszawskim konwencie Avangarda, na który zaprosiła nas niezastąpiona Jade czyli Ola Wierzchowska.. O godzinie 17.00 wygłosiliśmy podczas Dni Nauki prelekcję zatytułowaną Kurs przetrwania w okopie. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania - wedle szacunków obecnych w Auli Politechniki Warszawskiej pojawiło się ok. 70 osób. W ciągu 60 minut udało nam się zaprezentować sporo anegdotek na temat życia i walki żołnierzy pierwszej wojny światowej. Hitem okazała się infromacja na temat radzenia sobie Kanadyjczyków z atakiem gazowym...
[więcej...]

Dodano 2014-08-13 16:24:03 przez Joanna


Przepustka w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.88889. Grę oceniło 9 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-08-13 16:23:31, ostatania modyfikacja 2015-12-21 13:14:07