Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Unita

Średnia ocena: 6.50 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Unita

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2014


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Steve Brück

Kategoria: kościane


Ocena BGG: 6.00  (63 użytkowników)


Polskie wydanie (2014)Opis gry

Gra z kostkami, w której wszystko zależy od decyzji gracza. Oddziały sformowane z specjalnych kości nacierają w kierunku magicznego portalu, co rusz wchodząc w kontakt z wrogiem.

Wszystko w tej grze zależy od Ciebie! Brak losowości oraz tajne rozstawienie terenów oraz karty specjalne wprowadzają element blefu i niepewności.

Unita to gra wysoko regrywalna poprzez mnogość różnego rodzaju wariantów: rodzinny, drużynowy, zaawansowany oraz sprawiedliwy wariant trzyosobowy.

Gra charakteryzuje się wysoką jakością - dużą plastikową wypraską, specjalnymi większymi kostkami i dwustronną porządną planszą.

Premiera polskiej wersji przewidziana jest na koniec lipca 2014 r..

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Unita - Zjednoczenie Helwecji jest w twoich rękach

Nim Helwecja stała się jednym krajem była podzielona. Jej historia jest spisana krwią walk o wolność. Prymitywia, jako pierwsza sprzeciwiła się naciskom z zewnątrz. W ślad za nią poszły inne regiony, zaś niektóre nie chciały do rozłamu dopuścić. Między tymi nacjami zaczęły toczyć się boje. Okazuje się, że ratunkiem dla Helwecji jest magiczny portal. Próby zjednoczenia kraju doświadczymy grając w Unitę.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-10-02 00:00:00 przez powermilkVideorecenzja u Wookiego


[więcej u Wookiego]

Dodano 2014-09-18 23:26:19 przez JoannaGame Troll TV - UNITA - kostkowa gra planszowa.

Wydawnictwo Portal znane z takich hitów jak Neuroshima HEX, czy Robinson Crusoe nie zwalnia tempa i wpuszcza na polski rynek kolejne ciekawe tytuły. Tym razem otrzymujemy grę osadzoną w świecie Helwetów, gdzie przyjdzie nam za pomoca kostek walczyc o niepodległość jednego z regionów. Klimat dodany trochę na siłe, ale sama mechanika na pewno zyska grono fanów.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-07-29 15:41:20 przez JoannaUnita, czyli „Tam i z łomotem”

Ostatnio mam coraz większe przekonanie, że, pomimo całej rewolucji nowoczesnych mechanik, obecność w grze kości dodaje jej planszowego uroku. Oczywiście nie w klasycznej mechanice rzut-płacz-ruch (chociaż takie That’s Life też cieszy), ale zastosowane z jakimś twistem. Czy to poprzez zrobienie z gry dice placement, czy też poprzez użycie kostek jako reprezentacji jednostek. Do niedawna świetnym przykładem takiego użycia była gra Quantum, gdzie kości ustawione różną liczbą oczek ku górze przedstawiały różne rodzaje statków. Teraz podobnym rozwiązaniem posługuje się Unita, sprawdziłem więc, czy ma szansę stać się nowym „świetnym przykładem”.

[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-07-23 14:37:10 przez JoannaHelvetia Games Tome 3: Unita – recenzja.

Stoimy zjednoczeni!
Helvetia należała do sąsiednich Imperiów zanim została państwem. Jednakże wola uzyskania niezależności i duch Helvetian wezwał ich do oderwania się od Wielkich Potęg tej części świata. To nie odbyło się bez starć i Elita starała się zrobić wszystko co było możliwe, aby utrzymać tych niezdyscyplinowanych rebeliantów w ich mocy. To były Primitywne Wojny: Morgatena, Sempar i Nefels na wschodzie i Carolus, Temerus na zachodzie.

Helvetia tworzyła się przed moimi oczami.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-07-21 21:18:46 przez Joanna


Unita w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.00317. Grę oceniło 63 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-07-21 21:17:26, ostatania modyfikacja 2015-08-14 23:49:58