Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Hook!

Średnia ocena: 5.57 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Hook!

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2014


Liczba graczy: 3-6

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 25 min.


Projektant: Marco Teubner


Ocena BGG: 5.57  (7 użytkowników)


Wydawca: Lacerta

Polskie wydanieOpis gry

Kiedy ocean jest spokojny, a statki pirackie stoją bez ruchu w wodzie, zarówno piraci, jak i marynarze zwykli spędzać czas na uwielbianej przez nich wszystkich grze zręcznościowej. Zabawa polega na strzelaniu do siebie z armat, które przy okazji połączone jest z łapaniem jak największej liczby przestraszonych papug.

Wszyscy jednak dobrze wiemy, że największym postrachem mórz i oceanów jest Czarny Pirat. Czy jesteś piratem, czy marynarzem – on zawsze czyha właśnie na ciebie.

Podczas walki możesz chować się za beczkami lub w pustych klatkach. Aby ulżyć sobie w bólu zadanym przez armatnie kule, możesz łyknąć buteleczkę rumu. Bez względu na to, ile guzów i siniaków zdobędziesz w trakcie gry, na jej koniec ważne będzie tylko to, abyś posiadał jak najwięcej papug...

Ahoj! Piraci na horyzoncie!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Hook! - Gdy piraci się nudzą...

Elementy charakterystyczne dla pirata? No, szybki statek, drewniana noga, hak zamiast ręki i opaska na oku. Czy aby na pewno to wszystko? Oczywiście, że nie! Jeszcze skrzecząca papuga na ramieniu. Kiedy pirat się nudzi, nie jest dobrze. Wtedy warto z kamratami postrzelać do siebie łapiąc wystraszone papugi. Witamy w rzeczywistości Hook!.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-08-08 00:00:00 przez powermilkHook! Gra dla prawdziwych piratów. Recenzja.

Dobrze wiecie, że z żoną specjalizujemy się w rozgrywkach dwuosobowych. Czasem jednak zdarza się, że uda nam się spotkać i pograć w gry planszowe w szerszym gronie, czy z rodziną, czy ze znajomymi. Takie spotkania są okazją dla nas, aby sprawdzić, jak dane tytuły skalują się na dwóch graczy. Mamy też możliwość zagrać w gry, w które żaden sposób nie będą „działać” w dwójkę. Takim tytułem jest Hook!.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-07-20 23:05:55 przez Joanna


Hook! w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.57143. Grę oceniło 7 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-07-20 23:05:25, ostatania modyfikacja 2014-10-15 13:56:52