Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Reglamentacja: Gra na Kartki

Średnia ocena: 7.30 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Reglamentacja: Gra na Kartki

Rok pierwszego wydania: 2014


Liczba graczy: 3-5

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Karol Madaj

Kategoria: ekonomiczne, edukacyjne

Mechanika: trading, set collection


Ocena BGG: 6.61  (14 użytkowników)


Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej

Polskie wydanie (2014) 8Wersja kieszonkowa Kolejki IPN

Zdarzyło mi się zagrać w prototyp, więc póki nie ma jeszcze zbyt wielu opinii rzucę tu swoje przysłowiowe trzy grosze. Ogólnie gra mi się podoba. Wbrew temu jaki dałam tytuł - nie jest to okrojona Kolejka - jednak skojarzenia z Kolejką jak najbardziej są na miejscu. Stoimy w kolejce do sklepu, w którym wyłożone są towary. Tym razem na miejsce w kolejce wielkiego wpływu nie mamy, ale za to koniecznie potrzebujemy kartek na ... mięso, masło, mydło, wódeczkę etc. Tylko dzięki wprawnemu zbieraniu odpowiednich kartek i umiejętnemu zgraniu w czasie (czyli wtedy, kiedy nasz pionek będzie tym robiącym zakupy) - mamy szansę wygrać.

A co mi się w grze nie podoba? Bączek! :) Otóż bączek to takie male ustrojstwo, którym musimy zakręcić - i dopóki się kręci, dopóty możemy wymieniać się naszymi kartkami z innymi graczami. W teorii fajna sprawa, ale w praktyce - raz się zakręcić uda, a raz nie. Jednemu sie uda dłużej (choć bączek jest tak pomyślany, żeby nie kręcił się za długo - jakaś minuta z hakiem - może półtorej), a jednemu krócej. Mało sprawiedliwie. Ale też nikt nie powiedział, że w PRL-u było sprawiedliwe :) Anyway, jeśli kiedykolwiek Reglamentacja wpadnie w moje łapki - bardzo chętnie zagram w wersję "bez bączka".

Dodano 2014-04-13 22:49:27 przez Joanna