PRZEPRASZAMY ZA USTERKI. PRACUJEMY NAD TYM

Incorrect integer value: '' for column 'ilosc_ocen' at row 1
UPDATE gry SET ocena_pingwina="0", ilosc_ocen="" WHERE id_gry = "5273"
Gry pingwina: Pan Lodowego Ogrodu
Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pan Lodowego Ogrodu

Pan Lodowego Ogrodu

Rok pierwszego wydania: 2014


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 150 min.


Projektant: Krzysztof Wolicki

Kategoria: przygodowe


Wydawca: RedImp

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Od 2 do 4 graczy wciela się w rolę naukowców walczących o dominację Wybrzeża Żagli a także o pozostanie na Midgaardzie, bo wkrótce po nich na planetę przybywa doskonale wyszkolony Vuko Drakkainen z zadaniem odstawienia członków ekspedycji naukowej z powrotem na Ziemię lub w najgorszym przypadku musi zatrzeć po naukowcach wszelkie ślady. Czy gracze będąc czyniącymi bogami dadzą mu na to szansę?

Od pierwszej tury gracze zostają wrzuceni w sam środek walki odczuwając przypływ adrenaliny, strach, gorączkę walki, ból, zapach krwi i potu, szczęk oręża, jęki rannych i konających.

Przewidywana data wydania (platforma Wspieram.to): sierpień 2014

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Malash | Pan Lodowego Ogrodu

Pół roku temu pojawił się projekt „Pana Lodowego Ogrodu”.
Zrobiło się o nim głośno.
Poszedłem do sprawy sceptycznie. Nie znam książki, nie znam autora (w Enclave nie grałem), nie znam zasad. Cena kosmiczna, jak na kupowanie gry w ciemno – znając tylko komponenty i lekki zarys mechaniki.
Ostatniego dnia akcji pomyślałem „Raz kozie śmierć” i grę kupiłem.

Nie żałuję.
Książki też kupiłem – wszak trzeba poznać fabułę przed zagraniem.
Również nie żałuję.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-10-01 10:33:26 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu, czyli wyprawa na Midgaard!

Pan Lodowego Ogrodu, to gra wobec której nie możecie przejść obojętnie, jeśli czytaliście prozę Jarosława Grzędowicza. Śledziliście z wypiekami na twarzy wyprawę Vuko? Tym ciekawiej będzie dla was wcielić się w jednego z jego głównych przeciwników! Jeśli dotąd nie zauroczyła was wspomniana tetralogia i tak zatrzymajcie się choć chwilę przy tym tytule, jako świetnej strategii!
[więcej na blogu Gra Wstępna]

Dodano 2014-09-29 22:40:10 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu - wideorecenzja

W dzisiejszej wideorecenzji mam dla Was materiał tak bardzo przedpremierowy, że aż strach. Bez zbędnego gadania. Oto Pan Lodowego Ogrodu.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-05-26 10:53:44 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu - autorska prezentacja gry planszowej

Film przesłany przez autora gry, z którego dowiesz się, o co chodzi w grze planszowej Pan Lodowego Ogrodu i co będzie zawierać gra.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-05-25 00:00:00 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu | Blog Znad Planszy poświęcony grze

Kampania zbierania funduszy na wydanie gry planszowej Pan Lodowego Ogrodu zbliża się do końca. Podczas ostatnich tygodni padało wiele pytań, na które dopiero teraz mogę udzielić odpowiedzi...
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-04-23 15:57:34 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu | 3 grudnia 2013 | Rafał Kimla

Czyli co się stanie gdy Dominant Species spotka Chaos w Starym Świecie?
W minioną niedzielę miałem okazję zagrać w prototyp nowej gry Krzysztofa Wolickiego. Tym razem na warsztat wzięty został Pan Lodowego Ogrodu, książka nomen omen autorstwa męża Mai Lidii Kossakowskiej, której Zakon Krańca Świata został zaadaptowany na planszówkę w postaci Enclave. Przyznam szczerze, że z twórczością Jarosława Grzędowicza styczności nie miałem, podobnie zresztą jak pozostali gracze, więc było to dodatkowym testem dla gry.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-04-06 16:10:29 przez JoannaJarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu

Drakkainen ląduje samotnie na odległej planecie, na której odkryto młodą cywilizację. Ma sprowadzić zaginiony zespół swoich poprzedników, badaczy, i pod żadnym pozorem nie ingerować w rozwój nieznanej kultury. Trafił na zły czas – wojnę bogów, w której giną śmiertelnicy. Być może, by odnaleźć towarzyszy, Drakkainen będzie musiał złamać drugą regułę swojej misji…
Planeta powitała go mgłą i śmiercią.
Dalej jest tylko gorzej.


Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, czy ta gra Ci się spodoba - koniecznie przeczytaj opnie o książce, która jest dla niej inspiracją. A potem samą książkę....
[więcej na stronie książki w BiblioNETce]

Dodano 2014-04-06 15:34:35 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu na platformie Wspieram.to

Lubisz czytać książki lub spędzać czas wspólnie ze znajomymi grając w gry planszowe?

Jeśli tak - to jest właściwy projekt dla Ciebie zwłaszcza jak lubisz robić obie rzeczy, bo co może być wspanialszego od połączenia dwóch różnych pasji w jedną. Realizując nasz wcześniejszy projekt gry planszowej Enclave: Zakon Krańca Świata na podstawie powieści Mai Lidii Kossakowskiej odkryliśmy jak można zostać wciągniętym w świat kreowany przez pisarza, a jednocześnie jak fabuła książki możne pobudzić własną kreatywność.

Na pomysł nowego projektu nie czekaliśmy długo a inspiracją do niego była bestsellerowa, czterotomowa powieści Jarosława Grzędowicza pt. „Pan Lodowego Ogrodu”. Entuzjazm troszkę przygasiła konieczność zmierzenia się z próbą pozyskania licencji i po wielu dniach spędzonych na obgryzaniu paznokci z kotłującymi się myślami wreszcie dostaliśmy zielone światło.
[więcej...]

Dodano 2014-04-06 15:31:41 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu - uzupełnienie

Kampania Pana Lodowego Ogrodu na wspieram.to jest już za półmetkiem. Ponieważ w sieci ciągle brakuje materiałów na temat gry, wiele osób waha się nad zakupem i dopytuje o szczegóły, poniżej zamieszczam uzupełnienie do "recenzji" - opis jednostek specjalnych z podziałem na czyniących, sposób rozstrzygania bitew (o to pojawiło się najwięcej pytań) oraz zasady dotyczące ruchu Vuko.

[więcej na blogu Gram Niebieskim]

Dodano 2014-04-06 15:30:07 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu - pierwsze wrażenie

Udało mi się zagrać w Pana Lodowe Ogrodu na Pyrkonie - nie było to łatwe, bo chętnych dużo, a jedna partia trwa około 2h. Poniżej opiszę możliwie dokładnie zasady gry oraz wrażenia po jednej partii. Gra przeznaczona jest dla 2 - 4 graczy, my graliśmy we czworo.
[więcej na blogu Gram Niebieskim]

Dodano 2014-04-06 15:29:32 przez JoannaPan Lodowego Ogrodu – zapomnij o lodzie kiedy w głowie palą się obwody

Krzysztof Wolicki od czasu kiedy poznałem jego pierwszą grę – Enclave: Zakon Krańca Świata, otworzył sobie u mnie kredyt zaufania i z perspektywy tego co poniżej przeczytacie nie zawiódł nawet w najmniejszym stopniu moich oczekiwań . Ostatnio (w końcu!) miałem przyjemność zagrać w przedprodukcyjną wersję jego najnowszej gry Pan Lodowego Ogrodu, która nieprzypadkowo nazywa się tak jak jedna z najpopularniejszych polskich powieści.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-04-06 15:28:56 przez Joanna


Pan Lodowego Ogrodu w Internecie:Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-04-06 15:26:29, ostatania modyfikacja 2014-09-22 22:42:22