Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
BattleLore 2nd edition

Średnia ocena: 8.76 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

BattleLore 2nd edition

BattleLore (Second Edition)

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Richard Borg, Robert A. Kouba

Kategoria: strategiczne

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 8.52  (400 użytkowników)


Wydawca: Fantasy Flight GamesOpis gry

Jest to epicka strategiczna gra fantasy, w której gracze dowodzą armiami dowodzonymi przez Lordów z Daqan oraz demonicznych podwładnych Uthuk Y"llan, w starciach na terenie fantastycznego świata Terrinoth. Rozgrywka odbywa się na dużej mapie pokrytej siatką pól, która przed każdą bitwą ustalana jest zgodnie ze scenariuszem - układa się na niej żetony terenu (takie jak góry, lasy czy rzeki) oraz żetony różnych obiektów - miast, zamków, mostów, itp.

Pierwsze scenariusze w BattleLore wprowadzają graczy w świat średniowiecznej Europy, pozwalając im dowodzić historycznymi armiami ludzi, jednak już w kolejnych jednostki te uzupełniane są o najemnicze armie krasnoludów, hordy goblinów czy potężne, mityczne istoty. Gracze mają do dyspozycji także Mistrzów Wiedzy - potężnych Czarodziejów, Kleryków, Wojowników i Łowców, którzy mogą prowadzić armie do zwycięstwa.

System rozgrywania walk jest podobny do bestsellerowej gry Memoir "44, jednak w BattleLore wprowadzono olbrzymią liczbę zmian i nowych zasad, które czynią walkę jeszcze bardziej efektowną i emocjonującą. Teraz na zdolności bojowe jednostek ma wpływ także morale czy broń na jej wyposażeniu. Olbrzymią rolę odgrywają także Mistrzowie Wiedzy oraz dowódcy wojsk, tworzący razem Radę Wojskową.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


BattleLore 2nd edition - gra, która się nie nudzi

Wyjeżdżając do domu zawsze staję przed trudnym wyborem jaką jedną grę wziąć ze sobą. Musi ona być przede wszystkim przystępna dla osób niegrających na co dzień, ale raczej obytych w klimatach fantastycznych. Tym razem zaszalałem, nie przejmowałem się tym, że pudło zajmie mi pół torby i wybrałem BattleLore’a. Ładna i z rozmachem wykonana gra (o czym pisaliśmy w recenzji) miała szansę spodobać się mojemu głównemu współgraczowi podczas tego odpoczynku od Facebooka, portali i generalnie całego Internetu.
[więcej...]

Dodano 2014-05-01 22:40:18 przez Joanna


BattleLore 2nd edition w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.52112. Grę oceniło 400 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Wiktor dnia 2014-03-13 14:43:33, ostatania modyfikacja 2014-03-13 19:12:35