Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Yggdrasil

Średnia ocena: 7.09 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Yggdrasil

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 1-6

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 75 min.


Projektant: Cédric Lefebvre, Fabrice Rabellino

Kategoria: strategiczne, kooperacyjne

Mechanika: dice rolling, set collection


Ocena BGG: 7.18  (2124 użytkowników)


Wydawca: Z-Man Games

Polska instrukcjaOpis gry

Yggdrasil, pradawne drzewo, w którego konarach i korzeniach istnieje wszystkich dziewięć światów, jest w niebezpieczeństwie. Zbliża się bowiem Ragnarök , koniec czasów i Ty, potężny wśród bogów As i Wan, musisz stawić czoło postępującym siłom Zła. Ostatnia bitwa, przepowiadania od zarania dziejów, właśnie się rozpoczyna. Twoim jedynym celem jest odparcie sił Zła, aby drzewo życia przetrwało...

Nadeszła noc wypełnienia się przeznaczenia. Bogowie muszą stoczyć walkę o ocalenie drzewa dziewięciu światów. Strzała przeszywające serce ukochanego boga obwieści początek końca czasów, początek Ragnarök!
Na trzy długie lata zapanuje sroga zima. Wilki Hati i Skoll pochwycą i pożrą słońce oraz księżyc. Fenrir rozerwie krępujące go łańcuchy, a Loki uwolni się od swej udręki.
Nad Midgardem uniesie się wąż Jörmungand, podczas gdy Naglfar, okręt zbudowany z paznokci umarłych, popłynie w czeluście ziemi.
Tak rozpocznie się ostateczna bitwa pomiędzy bogami, a siłami Zła. Bitwa, na końcu której drzewo Yggdrasil odrodzi się na powrót z własnych popiołów...

Yggdrasil to gra kooperacyjna. Gracz wciela się w rolę jednego z bogów mitologii nordyckiej i wraz z pozostałymi bogami - graczami musi zapobiec zniszczeniu Asgardu przez siły Zła.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Pierwsza krew - Yggdrasil

Pamiętam wisiałem na wietrznym drzewie przez dziewięć nocy wisiałem Włócznią przebity, byłem w ofierze Odyna, sam dla siebie, Na drzewie, którego nikt nigdy nie poznał gdzie jego korzenie sięgają.
Havamal
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-05-06 15:18:49 przez JoannaGame Troll TV - Yggdrasil - kooperacyjna gra planszowa

Kooperacyjna gra planszowa,gdzie zamiast rywalizować między sobą, przyjdzie nam zmierzyć się z grą, a nie czeka nas łatwe zadanie. Ragnarok wreszcie nadszedł, a my musimy go powstrzymać!:)
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaYggdrasil, czyli jak fiordy kooperacyjnie jedzą z ręki

W mitologii nordyckiej Yggdrasil to gigantyczne drzewo Odyna, na którym znajdowało się wiele światów. W czasie „zmierzchu bogów” – Ragnarök , drzewo to zostało zatopione, ale jego gałęzie stały się schronieniem dla kobiety i mężczyzny, którzy dali początek nowej rasie ludzi, zwierząt i bogów. Jeżeli macie ochotę poczuć się choć przez chwilę jak skandynawski bóg, któremu przyjdzie stoczyć bitwę o wszystko to zapraszam do poznania gry Yggdrasil.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Yggdrasil w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.18477. Grę oceniło 2124 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) RedDice dnia 2014-03-05 08:54:13, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:19:03