Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Kosmiczna misja

Średnia ocena: 5.60 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Kosmiczna misja

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 6 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Filip Miłuński

Mechanika: tile placement


Ocena BGG: 5.60  (8 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Gracze wyruszają na misję mającą na celu odkrycie nowych planet i budowę na nich stacji kosmicznych. Wygrywa gracz, który zbuduje najwięcej stacji.

W serii DOBRA GRA W DOBREJ CENIE! znajdziesz gry rodzinne, do których z przyjemnością będziesz wracać. Przekonaj się, że gra w dobrej cenie może być ciekawa i pełna emocji.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Dobra gra w dobrej cenie – recenzja

Dobra gra w dobrej cenie to seria gier wydawnictwa Egmont. Obecnie w jej skład wchodzi 10 tytułów i – jak donosi moje cenne źródło informacji z wydawnictwa – będą kolejne. Źródło nie chce jednak podać żadnych szczegółów. A to szkoda!

Wszystkie gry z serii są godne uwagi, ale opowiem Wam o moich ulubionych tytułach: Pirackich skarbach, Wyprawie do dżungli, Kosmicznej misji i Znikających ciasteczkach. Miłego oglądania!
[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-05-20 00:00:00 przez JoannaDobra gra w dobrej cenie – siedmiu samurajów planszówkowego świata?

Kosmiczna Misja (autor: Filip Miłuński). To moja ulubiona gra z serii. Może dlatego, że kafelkowa. I może dlatego, że temat sajens fikszyn najbardziej mi pasuje. Dzieciom – nie tylko chłopcom – także bardzo przypadła do gustu. Dla nich atutem jest także kostka, do której wielu czuje wciąż sentyment. Generalnie, dobra kostka nie jest zła, a w grze rodzinnej generuje akurat tyle losowości, aby wywołać nieco dodatkowych emocji. W grze budujemy małe planety starając się, aby jak najwięcej z nich ukończyć równocześnie posiadając na nich jak najwięcej stacji kosmicznych.
Zasady budowy są skromne, ale jednak gracze mają narzucone pewne ograniczenia, które dały frajdę nawet mnie :) Gra generalnie wprowadza początkujących graczy w nowy wymiar wykorzystania kostki oraz przede wszystkim w piękny świat gier kafelkowych.
Ocena: 10/10
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaKosmiczna misja

Odkrywanie fascynuje dzieci. Nie ważne czy chodzi o robale w mchu, czy ciała niebieskie. Ważne by odbywało się to w sposób atrakcyjny. W serii „Dobra gra w dobrej cenie” pojawiła się gra, która potrafi zafascynować młodsze dzieci. Gra o odkrywaniu planet, o ich zabudowywaniu i przyjaźnie nastawionych kosmitach. Kosmiczna misja. Misja bardzo udana.

Zagrałam z dzieciakami, nawet była partyjka w gronie dorosłych. Lekko, szybko, przyjemnie, losowo ale z myśleniem. W dodatku jest to gra prawie 4X – choć mamy tu tylko explore & expand, to dzięki niej być może wyrosną kolejne pokolenia z chęcią zasiadające do kosmicznych iksów.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-16 17:40:42 przez JoannaRozwiń  

Kosmiczna misja w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.6. Grę oceniło 8 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-02-16 17:40:15, ostatania modyfikacja 2014-05-23 02:06:58