Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Voodoo Mania

Średnia ocena: 4.76 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Voodoo Mania

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 10 min.


Projektant: Martin Nedergaard Andersen

Kategoria: karciane


Ocena BGG: 5.53  (34 użytkowników)


Wydawca: FoxGames

Polskie wydanieOpis gry


Spójrz na symbole i kolory powyżej. A teraz spójrz na kartę z lewej strony i jak najszybciej powiedz którego symbolu i koloru na niej brakuje! Oczywiście fioletowej butelki. Jeśli masz kartę z tym symbolem wykładasz ją na stół.

Na każdej karcie znajdują się tylko cztery symbole w czterech kolorach. Na każdej z kart brakuje jednego symbolu i jendego koloru. Zadaniem graczy jest ich odnalezienie. Rozgrywka nie jest podzielona na tury graczy. Wszyscy gracze jednocześnie i jak najszybciej starają się wyłożyć wszystkie swoje karty na stos. Po trzech rundach gry następuje podliczenie punktów. Wygrywa gracz z najmniejszą liczbą punktów.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Mała Esensja: Bez wbijania szpil

Laleczka na pudełku „Voodoo” nie powinna zniechęciać rodziców: jest to bardzo przyjemna gra rodzinna, w której liczy się spostrzegawczość i dobry refleks. DLa starszych graczy tytuł ten może służyć za bardzo dobrą rozgrzewkę, zaś młodszych nauczy szybkiego kojarzenia i rozpoznawania kolorów i symboli.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-12-11 11:46:19 przez JoannaVoodoo - Magiczna zabawa

Voodoo... Sztuka tajemna i czarna magia. Osoba, która zagłębia się w te tematy może wiele osiągnąć dzięki magii, jednakże najpierw musi przez inicjację. Wraz z towarzyszami będzie dobierać totemy używane w voodoo, aby zakończyć rytuał. Osoba, która zrobi to najszybciej, zostanie mistrzem Voodoo.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-10-01 11:57:54 przez powermilkRecenzja na Plansza.com.pl

Gry imprezowe mają to do siebie, że ... ich zwyczajnie nie lubię. Nigdy jednak nie pisałem do wydawnictw, aby mi takowych nie przesyłali - kilka razy w tygodniu spotykamy się na planszówkach i to tam testuję tego rodzaju produkty. Sam stronię raczej od tego typu zabaw, ale doskonale wiem, że mają one swoich zwolenników, a w sprzyjających warunkach potrafią doprowadzić do śmiechu i takiego euro-sztywniaka jak ja. Czy Voodoo odrobiło swoją pracę domową?
[więcej na Plansza.com.pl]

Dodano 2014-08-27 23:07:54 przez JoannaZagramy | Voodoo Mania

Voodoo to szybka gra karciana, o której już z góry warto wiedzieć, że potrafi zirytować, ale jeśli tylko macie odpowiednie podejście i dystans do siebie, sprowokuje do większego wysiłku umysłowego przy kolejnej partii. Dobra na rozgrzewkę przed cięższymi tytułami, jako wypełniacz wolnej chwili lub gra na zaakcentowanie finiszu udanego wieczoru z planszówkami.
[więcej na stronie Zagramy]

Dodano 2014-07-08 22:01:57 przez JoannaVoodoo – czyli, łubu dubu, niech żyje nam…!

Końcówka roku szkolnego to taki specyficzny czas, gdy dzieci z niespotykaną w innych miesiącach stanowczością odmawiają uczestniczenia w zwykłych lekcjach. Udawało mi się je w tym roku przeforsować jeszcze do przedostatniego tygodnia, po czym trzeba było pomyśleć o innej formie zajęć, żeby frekwencja drastycznie nie spadła. No, a cóż lepszego od gier nadaje się do luźnego spędzania wolnego czasu? Taszczyłam więc na wszystkie lekcje swoje wielgachne szkolne pudło z grami i dzieciarnia była happy, a ja miałam czas wypełniać tony dokumentów (to jest niebywałe, w ilu miejscach trzeba przepisywać te same informacje!) Miałam też tym samym grupy testowe do jednej z nowszych propozycji wydawnictwa Foxgames, Voodoo.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-07-08 20:57:25 przez JoannaScheherazade | Znad Planszy | Voodoo

Voodoo to abstrakcyjna gra karciana, tematycznie nawiązująca do symboliki voodoo luizjańskiego. Abstrakcyjna, bo można w niej użyć dowolne symbole graficzne, które nic nie mają wspólnego z mechaniką gry. Zresztą jest to cecha większości gier imprezowych, w których nadrzędnym celem jest dobra zabawa, przy zastosowaniu bardzo prostych zasad i w większości przypadków skromnej grafiki.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-06-16 15:34:20 przez JoannaMagia Voodoo

Ostatnio pisałem o grach imprezowych jako o najlepszym sposobie na zwrócenie uwagi niegrających w planszówki. Dzisiaj kontynuuję ten temat i przedstawiam kolejną grę, która nie tylko sprawdzi się jako „sidła”, ale również, a może przede wszystkim, pozwoli nam się dobrze zabawić. Voodoo to kojarzące się ze złą magią obrzędy, ale tym razem chyba coś poszło nie tak, bo gra o tym tytule na pewno nie wprowadzi nas w zły nastrój, a nawet wręcz przeciwnie.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-05-09 13:01:05 przez Joanna


Voodoo Mania w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.52941. Grę oceniło 34 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:34:55, ostatania modyfikacja 2014-08-13 15:34:58