Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
SłowoStworki

Średnia ocena: 6.24 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

SłowoStworki

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 6 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Filip Miłuński, Alicja Miłuńska

Kategoria: karciane

Mechanika: card drafting

System Klasyfikacji Umiejętności: A1.Poszerzanie zasobów słownictwa, B9.Arytmetyka


Ocena BGG: 6.48  (27 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2013)Opis gry

SłowoStworki w serii dobra gra w dobrej cenie to reedycja popularnej gry SłowoStwory!

Zadaniem graczy jest wymyślanie słów zaczynających się na daną literę i należących do określonej kategorii (np. miasto na literę M). Wszyscy gracze wymyślają słowa jednocześnie, dzięki czemu gra dostarcza wielkich emocji! Jeśli grałeś w grę SłowoStwory, musisz sprawdzić SłowoStworki!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


SłowoStworki

Przed nową grą Filipa i Alicji Miłuńskich muszę Was ostrzec. Wciąga, jest zabawna, szybka, emocjonująca, w dodatku na tyle prosta, że już ze znającymi literki dziećmi można rozegrać świetne partyjki. Mowa oczywiście o SłowoStworkach będących kolejnym tytułem w serii wydawniczej Egmontu „dobra gra w dobrej cenie”.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-22 19:30:14 przez JoannaDobra Gra w Dobrej Cenie – cz.2 „Słowo Stworki”

Z małym poślizgiem chciałbym zaprezentować Wam kolejną grę z serii „Dobra gra w dobrej cenie”. Wydawnictwo Egmont, postanowiło wydać młodszą i troszkę okrojoną wersję Słowo Stworów, moim zdaniem jest to strzał w dziesiątkę.
[...]
Grę polecam dla każdego, powiedzmy dla całej rodziny. Niestety przeznaczona jest raczej dla osób znających i rozpoznających litery w alfabecie. Świetna szybka gra. Dająca naprawdę dużo radości z grania. Cena w pełni zadowalająca… Raz jeszcze POLECAMY!
[więcej na GRAKATAK]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaSłowostworki (z serii DOBRA GRA W DOBREJ CENIE)

SłowoStworki to gra polegająca na wymyślaniu nieskończonej ilości słów w odpowiedzi na wylosowane kategorie. Brzmi banalnie? Wcale tak nie jest – nie tak łatwo wymyślić odpowiedź na pytanie „co można powiesić?”, zaczynającą się na literę „M”, w dodatku jeżeli masz na to tylko kilka sekund. Chwila wahania może skończyć się otrzymaniem karnego Słowostworka, który pożera Twoje szanse na zwycięstwo. Aby wygrać, musisz wykazać się nie tylko bogatym słownictwem, refleksem i czujnością, ale również wytrwałością w dążeniu do zwycięstwa. Gra według autorów przeznaczona jest dla maksymalnie pięciu osób, ale tak naprawdę im więcej uczestników tym lepiej. Dwie lub trzy osoby mogą szybko się nią znudzić, po pewnym czasie zaczyna być zbyt przewidywalna i statyczna. Wraz ze wzrostem liczby grających rosną również emocje, a rywalizacja się zaostrza.
[więcej w serwisie Czas Dzieci]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaDobra gra w dobrej cenie – siedmiu samurajów planszówkowego świata?

Słowostworki (Autorzy: Filip Miłuński, Alicja Miłuńska). Ku mojemu zaskoczeniu, gra ma niesamowite wzięcie na kole gier planszowych wśród 10latków. Sądziłam, że presja czasu dzieciom się nie spodoba, że sprytniejsze dzieci zdominiują te mniej bystre, ale okazało się, że system punktacji przewidujący w zasadzie karę tylko dla ostatniego dziecka (ostatniego podającego skojarzenie na daną literę) rozdzielał zazwyczaj karne słowostworki w miarę sprawiedliwie. A nawet, jeśli zdarzały się rozgrywki jednostronne, to kara polegająca na zbieraniu kolorowych żetoników nie była tak dotkliwa. Jednym prostym zabiegiem zdjęto z gier dziecięcych przekleństwo „gra jest głupia, bo przegrałem”. Gra jest fajna, bo jeśli nawet przegrałem, to z naręczem fajnych potworków :) A do tego ćwiczy umysł i słownictwo.
Ocena 10/10
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaNauka przez Gry #2 - logika, empatia, słownictwo i anty-dysleksja

Lista 5 gier, dzięki którym staniesz się lepszy w posługiwaniu się słowem, podniesiesz poziom umiejętności logicznego myślenia i dedukcji oraz popracujesz nad rytmiką i elementami związanymi z dysleksją.
[...]
Przejdźmy jednak do tego, co nam dają Słowo Stworki. Za tak niską cenę otrzymujemy szybką grę zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Podczas rozgrywki trenujemy szybkość myślenia, a także nasz słownik wyrazów. A wystarczy umówić się na granie "po angielsku" i już mamy naukę słówek. W grze występuje też zasada, że nie można powtórzyć słowa wcześniej wykorzystanego, stąd widoczny jest element pamięciowy. Ponadto, gdy dorośli grają z dziećmi, mogą uczyć ich całkowicie nowych słów, co może stanowić pewnego rodzaju rytuał rodzinny, w którym codziennie uczymy się nowych słów i ich znaczenia.
[więcej na blogu Ja Ty Gry]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

SłowoStworki w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.48148. Grę oceniło 27 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:29:07, ostatania modyfikacja 2018-01-12 11:55:35