Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Bang! Gra kościana

Średnia ocena: 6.31 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Bang! Gra kościana

Bang! The Dice Game

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 3-8

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Michael Palm, Lukas Zach

Kategoria: kościane

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 7.11  (2349 użytkowników)


Wydawca: Abacusspiele, Bard Centrum Gier

Polskie wydanieOpis gry

Powrót na Dziki Zachód! Bang! Gra Kościana to nowy rozdział w rodzinie Bang!, jednej z najpopularniejszych imprezowych gier karcianych. Pomysł na rozgrywkę pozostaje taki sam, jak w produkcie podstawowym: wylosuj dla siebie postać oraz tajną rolę, a potem wykorzystaj umiejętności oraz szczęście, aby osiągnąć przypisany do roli cel. Wszystko zmieniają kostki: nigdy do tej pory gra w Bang! nie była tak szybka i emocjonująca. Sytuacja graczy zmienia się z sekundy na sekundę: ktoś traci szansę, ktoś zyskuje nowe możliwości.

Czy jesteś gotów wkroczyć do tego ekscytującego, lecz nieprzewidywalnego świata?

Bang! Gra kościana to kontynuacja hitu sprzedażowego sprzed paru lat. Marka powraca z nowym, świeżym spojrzeniem na produkt, który wszyscy znamy i kochamy – adresowany zarówno do nowych graczy, jak i weteranów.
Wprowadzenie do gry kostek pozwala na zupełnie nową jakość rozgrywki: gra stała się płynniejsza, szybsza, bardziej nieprzewidywalna i jeszcze ciekawsza. Do gry wprowadzono nowe karty postaci, które różnią się między sobą umiejętnościami, by starannie obmyślona strategia mieszała się w czasie rozgrywki z elementami losowymi, tworząc iście wybuchową mieszankę!
Prawdziwa gra imprezowa: w Bang! Grę kościaną może grać od trzech aż do ośmiu graczy! Rozgrywka trwa jedynie około 15 minut, co czyni ją idealnym pomysłem nie tylko na rozgrywkę w domu, lecz także np. w podróży.
Świetne wydanie: Bang! Gra kościana to mała, pięknie wydana pozycja, której nie może zabraknąć zarówno w domu, jak i podręcznym plecaku czy torbie. Zachwyt budzą nowe, jeszcze bardziej komiksowe grafiki, które budują klimat twardego, Dzikiego Zachodu, a także niepowtarzalne kości z symbolami umiejętności.

Opinie użytkowników

 8Imprezówka genialna jakich mało

Gra jest źle zbalansowana, tak samo jak (podobno) jej karciany pierwowzór. Piszę "podobno" bo w karcianego nie grałam. Renegatem jest bardzo trudno wygrać. Nie wiem czy w ogóle możliwe. Przy mniejszym składzie bandyci też mają nielekko, za to jak grasz po stronie szeryfa, to zwycięstwo masz prawie jak w banku. Od 6 osób już się nieco wyrównują szanse (pomijając renegata, rzecz jasna). Kompletnie losowa - co tu kombinować jak wypadło co wypadło. Co najwyżej można się zastanawiać czy i które kości przerzucić. Dlaczego więc tak bardzo mi się podoba?

Dodam jeszcze, że ja bardzo lubię karcianki, a bardzo nie lubię turlania kostkami. A jednak ta gra mnie zauroczyła.

Bo zabawa zaczyna się wtedy, kiedy musisz wykombinować kto jaką rolę odgrywa. Mniesza o to co wypadło, ważniejsze w kogo strzelić. Kto jest naszym sprzymierzeńcem, kto bandytą, kto renegatem? Cele są różne, ale zachowania po części bywają zbliżone. Dodaj do tego dodaj blef i dostaniesz imprezówkę z najwyższej półki.

Dodano 2014-10-06 13:58:31 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Bang! Gra kościana – czy wspomnienia wróciły?

Bang! Ha! Nie żyjesz! Kim byłeś? Moim pomocnikiem? Jak to? Ale zaraz… To znaczy, że cała reszta to bandyci…
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-12-10 13:22:01 przez JoannaNotatka na blogu Zplanszowanego Pingwina

Z Bangiem kościanym po raz pierwszy spotkałam się podczas niedawnych Planszówek na Narodowym. Bang! bang! bang! od lat wszyscy chwalili a mnie nigdy się nie udało zagrać. Ale w końcu się doczekałam połowicznie – udało się w kościanego. Nie mam więc porównania z pierwowzorem a zasad musiałam się uczyć w biegu. Ale jedno już wiem – z miejsca się zakochałam :)
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-11-19 15:39:10 przez JoannaStrzelanina na Dzikim Zachodzie | Agata Hanak

Odtworzenie kowbojskich pojedynków wyłącznie za pomocą kostek jest nie lada wyzwaniem. W tym przypadku twórcom udało się stworzyć grę, która dynamiką i emocjami dorównuje potyczkom na Dzikim Zachodzie.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-11-19 15:38:48 przez JoannaGry planszowe u Wookiego


[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-11-19 15:37:33 przez JoannaBang! Gra Kościana - recenzja gry

W obszarze szybkich i zabawnych gier dla większej liczby osób, Bang zawsze miał dość wysokie notowania. Szybki, wesoły i z olbrzymią dawką negatywnej interakcji. Czegóż chcieć więcej?
[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-11-19 15:36:57 przez Joanna


Bang! Gra kościana w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.11087. Grę oceniło 2349 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:23:33, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:04:58