Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Talisman: Magia i Miecz - Pani  Jeziora

Średnia ocena: 7.22 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Talisman: Magia i Miecz - Pani Jeziora

Talisman (fourth edition): The Sacred Pool Expansion

Rok pierwszego wydania: 2010


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: John Goodenough

Kategoria: przygodowe

Mechanika: dice rolling, role playing


Ocena BGG: 7.45


Wydawca: Galakta

Polskie wydanie


To jest dodatek do gry Talisman: Magia i Miecz


Opis gry

Duchy światłości i siły ciemności gromadzą się, przywołane przez moce tak stare jak sam czas. Granica między niebiosami, a otchłanią została wyznaczona. Nadciąga wojna! Nadchodzi dzień Sądu Ostatecznego… Talisman: Magia i Miecz Pani Jeziora jest najnowszym rozszerzeniem do gry planszowej Talisman: Magia i Miecz. Od niepamiętnych czasów trwa wojna pomiędzy duchami światłości, reprezentowanymi przez Zastępy Niebieskie, a siłami ciemności, reprezentowanymi przez Piekielny Legion, teraz jednak przybrała ona na sile. Do wojny dołączyły się również moce, które do tej pory pozostawały neutralne wobec niej. Zaiste, odkąd wojna poszerzyła swe horyzonty, odtąd nad krainami zaczęła wisieć groźba zagłady, groźba Sądu Ostatecznego. Czy więc Poszukiwacze zdążą jej zapobiec? A może sami przyczynią się do jej przyspieszenia? Talisman: Magia i Miecz Pani Jeziora wprowadza do gry nowe mechanizmy, postacie, zdarzenia, dzięki którym gracze będą w stanie sami zadecydować jak dalej potoczą się losy krain Magii i Miecza. To tylko od ich postawy wobec przedstawionej sytuacji, w zależności czy dołączą się do Zastępów Niebieskich, czy do Piekielnego Legionu, czy do Głosiciela Prawa, okaże się czy krainy przetrwają kryzys, czy nie, czy też przetrwają, ale nie w taki sposób w jaki by chciały. Czy też zignorują zagrożenie i staną się kolejnym elementem łańcuchu Marszu Potępieńców?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Talisman: Magia i Miecz. Część VI – dodatek Pani Jeziora

Duchy światłości czy siły ciemności? Po czyjej jesteś stronie? W krainie Magii i Miecza rozniosła się wieść o zbliżającej się wojnie. Czas coś z tym zrobić - czas wybrać Poszukiwacza!

Co może zaoferować nam kolejny „mały” dodatek do Talismana? Wiele - wszak dodatki bez planszy muszą nadrabiać kartami. I rzeczywiście. Dostajemy aż 76 nowych kart (niestety kart Zaklęć znowu niewiele, tylko 16). Przeglądałam je bojąc się, że znowu otrzymamy w parach te same zaklęcia i z magicznej liczy 16 kart zrobi się tak naprawdę 8 kart. Na szczęście powtórzyły się tylko 4. Uff!
[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-06-11 09:50:14 przez Joanna


Talisman: Magia i Miecz - Pani Jeziora w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.4496.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:20:18, ostatania modyfikacja 2014-02-15 23:49:22