Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Zero

Średnia ocena: 6.99 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Zero

Rok pierwszego wydania: 1998


Liczba graczy: 3-5

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Reiner Knizia

Kategoria: karciane

Mechanika: trading


Ocena BGG: 6.47  (273 użytkowników)


Wydawca: Trefl

Polskie wydanieOpis gry

Proste zasady i emocjonująca rozgrywka. Cel gry jest jasny: zdobyć jak najmniejszą liczbę punktów, starając się uzyskać kombinację doskonałą: ZERO. Gra autorstwa Reinera Knizii to połączenie blefu, taktyki i obserwacji, które dało w efekcie grę niezwykle prostą, ale również i emocjonującą.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Zero - recenzja, gra karciana, gra planszowa

Proste zasady i emocjonująca rozgrywka. Cel gry jest jasny: zdobyć jak najmniejszą liczbę punktów, starając się uzyskać kombinację doskonałą: ZERO.
Gra autorstwa Reinera Knizii – najbardziej cenionego twórcy gier, laureata wielu nagród, w tym prestiżowej Spiel des Jahres; Gra znakomicie nadaje się w podróż – małe pudełko zmieści się do kieszeni, również w trakcie rozgrywki nie zajmuje dużo miejsca;Połączenie blefu, taktyki i obserwacji, które dało w efekcie grę niezwykle prostą, ale również i emocjonującą.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-10-22 17:37:49 przez JoannaRodzinna Rozrywka 24/7 - recenzja

Rzut oka na pudełko i od razu wiadomo, że jak jest Reiner Knizia, to nudzić się nie będziemy (to się nazywa dobry marketing). W środku znajdziemy 56 kart w 7 kolorach (żółtym, czerwonym, różowym, zielonym, niebieskim, szarym i brązowym) o wartościach od 1 do 8. Zarówno karty, jak i pudełko prezentują się bez zarzutu. Dodatkowy plus za utrzymanie opakowania w niedużych wymiarach.
[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-10-19 16:30:39 przez JoannaZero, czyli 5+5=9

Zero jest to klasyczna abstrakcyjna gra karciana autorstwa Rainera Knizii z 1998 roku, nowocześnie wydana przez Trefl Kraków. Niewielkie i poręczne pudełko zawiera instrukcję i bardzo dobrze wykonane karty. W talii jest 56 kart, w 7 kolorach o wartościach od 1 do 8. Każdemu graczowi na początku gry rozdaje się po 9 kart. 5 odkrytych kart tworzy pulę. Gracz w swojej rundzie może zamienić kartę z ręki na kartę z puli ( starając się obniżyć wartość reki) lub spasować. Po drugim pasie w rozdaniu, pozostali gracze mogą rozegrać jeszcze jedna zamianę i podlicza się punkty.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-09-17 12:07:18 przez JoannaCyfra doskonała

Zero to - obok Pentos i Korsar - trzecia karcianka z linii Trefl Joker Line, w założeniu mała, prosta, szybka i przyjemna. Czy rzeczywiście taka jest? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w niniejszej recenzji.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-08-27 21:32:17 przez JoannaGradanie – Zero, Pentos, Korsar

Czasami jedna gra to za mało, dlatego w tym odcinku przygotowaliśmy dla Was potrójne uderzenie treflowym Joker Line.

Jest to pierwszy odcinek, w którym w użyciu będzie spis treści, gdyby ktoś chciał posłuchać tylko o jednej grze. Niemniej oczywiście zachęcamy do wysłuchania całości Natomiast zasady dla każdej gry mają oddzielne filmiki.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-13 16:10:12 przez JoannaScheherazade | Zero

28 czerwca 2014 r. odbyła się premiera 4 gier wydanych przez Trefl Kraków. Gry wchodzą w skład serii Joker Line, która skierowana jest od graczy dla graczy. Według zapowiedzi, gry mają trafić w gusta najbardziej wymagających graczy, jak również graczy początkujących. W myśl zasady i wilk syty, i owca cała. Ja wilk zaprosiłam owieczki na spotkanie z 3 karciankami z tej serii. Dziś opowiem Wam o pierwszej z nich, tej która najbardziej spodobała się moim gościom.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-13 16:03:36 przez JoannaZero - Nic dodać, nic ująć

ero… Ciekawa cyfra, choć tak naprawdę oznacza nic. W arytmetyce ma ciekawe właściwości, dodając ją nie zmieni nam się wynik, używając do mnożenia dostaniemy 0, jako wykładnik potęgi zawsze zwróci nam wynik 1, a iloraz z dzielenia przez tę cyfrę jest niemożliwy do nieokreślona. Owa cyfra i sam symbol wydają się być fascynujące. Nic dziwnego, że stała się tematem gry Reinera Knizii, który jest doktorem matematyki. A zatem… cóż kryje w sobie Zero?
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-07-29 00:00:00 przez powermilkOd bohatera do zera, czyli o „Zerze” słów kilka

„Zero” to prosta gra karciana autorstwa Reinera Knizii na 3-5 graczy, której zasady można wytłumaczyć właściwie w dwie minuty, a banalna mechanika sprawia, że podczas jednego posiedzenia z łatwością jesteśmy w stanie zagrać około trzech partii. Pudełeczko zmieści się w kieszeni, gra zaś nadaje się nie tylko na spotkania w domowym zaciszu, ale też do baru, na konwent, do parku, dosłownie wszędzie. I… tyle właściwie wystarczy wiedzieć o „Zero” Zainteresowanych szczegółami zapraszam poniżej.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-07-25 11:35:43 przez JoannaRozwiń  

Zero w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.47256. Grę oceniło 273 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:18:12, ostatania modyfikacja 2014-07-25 11:35:12