Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Król i Zabójcy

Średnia ocena: 6.71 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Król i Zabójcy

King & Assassins

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Łukasz Woźniak

Kategoria: familijne


Ocena BGG: 7.18  (246 użytkowników)


Wydawca: Galakta

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Zdecyduj o losach królestwa!
Znienawidzony przez wszystkich król powrócił do miasta, otoczony przez swą przyboczną straż. Ostatnio przejawy niechęci wobec władcy zaczęły przybierać na sile, a w ciemnych zaułkach coraz częściej szeptano o jego obaleniu. Jak zawsze butny i przekonany o swojej wyższości monarcha za nic miał rady zauszników i nie zrezygnował z przejażdżki ulicami miasta, sądząc, że tylko głupiec śmiałby podnieść na niego rękę.
W miarę, jak agresywni mieszczanie wypełniają ulice, pośród tłumu zaczynają przemykać mroczne postaci skrytobójców czekających na okazję pozbycia się niewygodnego monarchy. Czyżby miało to nastąpić już dziś? Zdecydujesz właśnie Ty!
Król i Zabójcy to asymetryczna gra fantasy dla 2 osób oparta na strategii i blefie. Jeden gracz kontroluje złego króla i jego rycerzy, którzy wspólnie starają się dotrzeć do zamku przez tłum rozjuszonych mieszczan. Drugi prowadzi mieszkańców i – co ważniejsze – trzech ukrytych pośród nich skrytobójców, pragnących zabić władcę. Wybierz strategię, ukryj zabójców i zagraj na jednej z dwóch odmiennych plansz. I pamiętaj…
nawet przyjazna dłoń może trzymać sztylet!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Notatka na blogu Zplanszowanego Pingwina

Do Króla i Zabójców podchodziłam jak pies do jeża. Inaczej mówiąc jak panienka, która by i chciała, i boi się…. Szczerze mówiąc nie wiem skąd mi się to wzięło (zbiorowa psychoza?) bo i noty na BGG nie najgorsze, i Nehemiasz (w końcu tego samego autora) podobał mi się. Grunt, że w końcu postanowiłam tę grę nabyć i nie mogę się powstrzymać, żeby paru wrażeń na gorąco nie napisać…
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-12-21 23:36:49 przez JoannaKról i Zabójcy – Gdy król chodzi piechotą. Recenzja

Trafiła kosa na kamień, czyli przejście na drugą stronę mocy. Dał nam przykład Ignacy Trzewiczek, że teoria ewolucji z recenzenta w projektanta planszówek jest słuszna. Z recenzjami Trzewika można było śmiało kupować gry w ciemno, tak jak obecnie jego gry. Łukaszu Woźniaku, idź tą drogą.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-06-15 21:33:58 przez JoannaKról i Zabójcy - Finish him!

Król i Zabójcy to gra, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Krótki czas rozgrywki, ciekawe kombinacje i dobra jakość wydania to główne jej atuty. Ciężko znaleźć w niej jakieś wady, które są bardzo uciążliwe. Tytuł przypadł mi bardzo do gustu i często będę do niego wracał.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-05-27 19:51:57 przez JoannaKról i Zabójcy vs. 7 Ronin

Przełom roku 2013 i 2014 przyniósł dwie ciekawe i pod wieloma względami podobne do siebie polskie produkcje: Króla i Zabójców oraz 7 Ronin. Staropolskie porzekadło głosi, iż "od przybytku głowa nie boli", jednakże niejeden gracz może mieć wątpliwość odnośnie wyboru gry przed jej zakupem. Zapraszam do lektury niniejszego tekstu, którego celem jest porównanie obu propozycji i ewentualna pomoc w podjęciu decyzji.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-03-28 15:27:46 przez Joanna


Król i Zabójcy w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.17741. Grę oceniło 246 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:53:18, ostatania modyfikacja 2014-12-21 23:29:49