Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
iKnow

Średnia ocena: 6.74 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

iKnow

iKNOW

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 15 lat

Czas gry: ok 60 min.


Kategoria: karciane


Ocena BGG: 6.47


Polskie wydanie (2013)Opis gry

iKnow to gra na wysokim poziomie!
iKnow to jedyna w swoim rodzaju gra, wymagająca zarówno wiedzy jak i umiejętności taktycznych. Aby zwyciężyć trzeba wykorzystać własny intelekt, wiedzę przeciwników oraz umieć przewidywać trafność ich odpowiedzi.
iKnow oferuje graczom znacznie więcej, niż zwykłą zabawę w pytania i odpowiedzi, a jej przebieg często bywa zaskakujący. Ta gra po prostu wciąga!
Gra obejmuje 1600 pytań z czterech dziedzin. Trzy podpowiedzi do każdego z nich nie tylko stopniowo przybliżają graczy do rozwiązania, ale i poszerzają ich wiedzę.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


iKnow | Videorecenzja

Niedawno przygotowałam dla Was mój TOP 10 gier idealnych na wakacje. Wśród nich znalazła się także gra iKnow. Jest to bardzo nietypowa gra quizowa wydawnictwa Tactic Polska, w której musicie popisać się nie tylko wiedzą ogólną, ale również zdolnością przewidywania wyników swoich przeciwników! Pięknie wydana, w takim trochę Apple’owskim stylu (no tak, nazywa się przecież iKnow, może to sprytne działanie podprogowe? ). Ale dość mojej pisaniny – oglądajcie film z recenzją iKnow!

[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-07-08 22:03:41 przez JoannaGram na planszy | iKNOW – recenzja

Myślisz, że wiesz wszystko o świecie, kulturze, ludziach i historii? Mylisz się! Myślisz, że wiesz sporo? Zagraj w iKNOW, a uświadomisz sobie jak wiele czeka Cię nauki
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-06-24 14:55:43 przez Joanna"iKnow" - TACTIC

W czasie poprzedniej edycji „Nowej Gralicji” miało swoje stoisko z nowościami wydawnictwo „Tactic”. Jak tylko wszedłem zobaczyć co tam nowego słychać, rzuciło mi się w oczy białe pudełko z iPada. Pomyślałem co jest? Tactic zaczyna sprzedawać gry na tablety i tutaj chcą się reklamować. Zrozumiałem swój błąd dopiero po przeczytaniu tytułu – „iKnow”. Muszę przyznać, że mnie osobiście ta gra kupiła już opakowaniem; wiedziałem, że będę ją chciał mieć na półce i już nie mogłem się doczekać, aż pochwalę się nią znajomym. Myślę, że był to jeden z lepszych zabiegów marketingowych, w końcu wszyscy w głębi duszy uwielbiamy gadżeciarstwo, a firma Apple w tej dziedzinie nie ma sobie równych. Zatem powiązanie gry planszowej z ich marką (choć nie w sposób dosłowny) jak dla mnie było genialnym pomysłem.
[więcej na stronie Planszo-Clubu]

Dodano 2014-05-23 10:09:30 przez JoannaNie wiedzieć to żaden wstyd

Ojciec mojej koleżanki, gdy zmieniła kolor włosów z blond na czarne, powiedział: „Córeczko, natury i tak nie oszukasz”. Do tej anegdoty bardzo często wracamy, ponieważ niestety okazuje się, że pasuje ona idealnie zarówno do niej, jak i do mnie. Czasami „zdarza” mi się zrobić z siebie przysłowiową blondynkę: zapominam o czymś, nie kojarzę faktów itd. To po prostu „samo” tak wychodzi. Z tego powodu bałam się zagrać w Iknow. Okazało się jednak, że niepotrzebnie.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-04-03 23:01:05 przez Joanna


iKnow w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.47414.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:53:14, ostatania modyfikacja 2014-02-16 16:42:22