Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Jaki jest?

Średnia ocena: 5.58 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Jaki jest?

What's Yours Like?

Rok pierwszego wydania: 2007


Liczba graczy: 4-0

Wiek: od 10 latOcena BGG: 5.42


Wydawca: Trefl

Polskie wydanie (2012)Opis gry

eśli masz paczkę odważnych przyjaciół, którzy nie boją się usiąść na Gorącym Krześle, koniecznie zagrajcie w Jaki jest? – super towarzyską grę w pytania i odpowiedzi. Zgadujcie, podpowiadajcie i świetnie się bawcie! Doskonała propozycja na spotkania integracyjne i rozkręcenie każdej imprezy. Wybuchy śmiechu gwarantowane!
Jaki jest? to gra, w której liczy się spryt, pomysłowość i poczucie humoru. Zadaniem graczy jest odgadnięcie jak najwięcej haseł umieszczonych na dwustronnych kartach, wiedząc tylko to, co podpowiadają przeciwnicy. Gracz, który w danej rundzie odgaduje hasła, zostaje zaproszony na Gorące Krzesło i pyta „Jaki jest?” – pozostali gracze podpowiadają hasła w taki sposób, żeby zgadujący jak najpóźniej udzielił poprawnej odpowiedzi. Podpowiedzi nie mogą się powtarzać, dlatego zadanie staje się coraz trudniejsze. Każda podpowiedź to 1 punkt – im więcej punktów uzbierasz, tym mniejsze Twoje szanse na zwycięstwo. Możesz nadrobić straty, stając do pojedynku z wybranym przeciwnikiem. Wylosuj Kartę Wyzwań i jednocześnie próbujcie odgadnąć hasła - komu pierwszemu się to uda, odejmuje 2 punkty ze swojej puli! W następnych rundach na Gorącym Krześle siadają kolejni gracze – zmyl ich, rozbaw i wygrywaj!
Każdy z graczy opisuje różne rzeczy, np. przedmioty, zwierzęta, rodzinę, ulubione zajęcia, mówiąc, jakie są jego. Gra jest doskonałą okazją, żeby się poznać i przełamać pierwsze lody. Jeśli już znacie siebie, swoje przywary i zwyczaje, możecie być pewni, że zabawa będzie świetna! Dwustronne karty zawierają hasła dostosowane dla dzieci i dla dorosłych, dlatego jest propozycją dla graczy w każdym wieku.
Zmywalne tabliczki i mazaki! Możliwość dodania własnych haseł!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:

Nikt jeszcze nie zaproponował żadnej strony dla tej gry. Możesz być pierwszy...

Jaki jest? w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.41852.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:43:15, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:29:10