Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pirackie Skarby

Średnia ocena: 5.58 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Pirackie Skarby

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 6 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Łukasz Woźniak


Ocena BGG: 5.66  (18 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Pirackie Skarby w serii dobra gra w dobrej cenie to pewność, że będziesz się dobrze bawić!

Gracze, korzystając z fragmentów mapy, starają się jak najszybciej odnaleźć pirackie skarby ukryte na wyspie. Wszyscy gracze szukają skarbów jednocześnie, co zapewnia wielkie emocje podczas gry!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


PIRACKIE SKARBY. ARRR!

Dzisiaj wyruszamy na poszukiwanie pirackich skarbów! Aye kapitanie! Oko szklane, aż zawirowało, gdy to usłyszało. Wyprawę sponsoruje stocznia Egmont, która znane jest kamratom spod czarnej bandery, gdy pewnego razu górników na szerokie wody oceanu wypchało i łupić statki kazało na łajbie Piraci: Karaibska flota. Tym razem nie budujemy floty, a wyłącznie pakujemy łopaty, rum oraz spostrzegawcze oko, które pozwoli nam szybko odczytać mapę skarbów w grze Pirackie skarby. Arrr!
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPiracka rozgrywka! – recenzja gry „Pirackie skarby”

Zima ma tę podstawową zaletę, że więcej czasu można poświęcić na domowe aktywności. Jest wreszcie szansa nadrobić zaległości w grach. Szczególnie, że dzieci się nieco pochorowały, więc jak lepiej im zapełnić długie chwile, jeśli nie grą?
[więcej na stronie Qlturki]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaDobra gra w dobrej cenie – recenzja

Dobra gra w dobrej cenie to seria gier wydawnictwa Egmont. Obecnie w jej skład wchodzi 10 tytułów i – jak donosi moje cenne źródło informacji z wydawnictwa – będą kolejne. Źródło nie chce jednak podać żadnych szczegółów. A to szkoda!

Wszystkie gry z serii są godne uwagi, ale opowiem Wam o moich ulubionych tytułach: Pirackich skarbach, Wyprawie do dżungli, Kosmicznej misji i Znikających ciasteczkach. Miłego oglądania!
[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaDobra gra w dobrej cenie – siedmiu samurajów planszówkowego świata?

Pirackie Skarby (Autor: Łukasz Woźniak) to gra z drugiego bieguna. Tu z kolei ja uważałam, że pomysł jest kapitalny, a dzieci nie bardzo lubią w nią grać. Za wyjątkiem tych z rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną. To najładniejsza i druga najciekawsza gra serii. Temat: miodzio, wykonanie: super, ilustracje: klimatyczne, tylko bolączką okazały się wyjątki w zasadach. Na układanej co rusz nowej mapie (kwadrat 3 x 3) z takimi elementami jak chata, palma i wulkan należy odnaleźć drogę do skarbu wskazywaną przez odkrywane kolejno kafelki podpowiedzi. Musimy w myślach podążać budowaną ścieżką i szybko położyć swój znacznik na kafelku wyspy ze skarbem. Podpowiedzi są odkrywane od ostatniej, więc dopiero po położeniu nominalnie pierwszej można zacząć poszukiwania. Problemem dla większości dzieci było pamiętanie o działaniu podpowiedzi w kontekście presji czasu.
Przy nieszczęśliwym układzie wyspy, podpowiedzi należy ignorować (gdy kierują poza wyspę) lub w pewnych okolicznościach interpretować dwojako. Szybka orientacja i koniecznośc podejmowania decyzji oraz rozmyty nieco cel (skarb może ostatecznie znajdować się na kilku kafelkach) zniechęciła większość 10latków. Dorosłym natomiast podobała się bardziej, jako wypełniacz czasu i przyjemne dla oka wspomnienie Wyspy Skarbów.
Ocena 8/10
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Pirackie Skarby w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.65556. Grę oceniło 18 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:42:33, ostatania modyfikacja 2014-05-23 02:44:10