Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Kragmortha

Średnia ocena: 6.04 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Kragmortha

Rok pierwszego wydania: 2007


Liczba graczy: 2-8

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Fabrizio Bonifacio, Riccardo Crosa, Massimiliano Enrico, Chiara Ferlito

Kategoria: imprezowe

Mechanika: card drafting


Ocena BGG: 5.88


Wydawca: Galakta

Polskie wydanieOpis gry

Przygody w bibliotece Mrocznego Władcy
Stanie na jednej nodze, trzymanie karty na głowie, czy też mówienie z zaciśniętymi zębami to tylko kilka ze straszliwych kar będących konsekwencją ściągnięcia na siebie gniewu Mrocznego Władcy. Nie wychylaj się! Popchnij kumpla, a przy odrobinie szczęścia Mroczny Pan skupi swój gniew na nim. Kragmortha jest przerażająco zabawną grą planszową dla 2 do 8 osób. Zakradnij się do biblioteki Rigora Mortisa i zobacz, czy uda Ci się położyć łapska na jednej z jego ksiąg. Strzeż się jednak! Mroczny Władca także przechadza się między regałami, szukając komponentów do nowych zaklęć.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Kramortha to gra planszowa umieszczona w uniwersum znanym z komiksu Rigor Mortis i z gry Tak, Mroczny Władco!, czyli w świecie… Kragmorthy! Jest to reedycja gry, tym razem wydana nakładem wydawnictwa Black Monk.
Black Monk już mnie przyzwyczaił do wysokiej jakości swoich produktów i tym razem znowu umocnił mnie w tym twierdzeniu.
[więcej...]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaKragmortha

Ostatni okres świąteczny bardzo sprzyjał mojemu planszówkowemu hobby. Sporo rozgrywek w różne tytuły, starsze i nowsze, poważne i takie całkiem wesołe. W tej ostatniej kategorii mieści się gra, już niemłoda, ale przypomniana przez wydawnictwo Black Monk – Kragmortha.


Pierwszy raz w życiu miałam do czynienia z grą… prześmiesznie niehigieniczną, nieestetyczną, paskudną. Wyobraźcie sobie, że gracie w towarzystwie osoby mocno pocącej się, na którą spada straszliwa klątwa Rigor Mortisa. Klątwa przerażająca przede wszystkim właściciela gry. Klątwa, której przebieg wyraża się słowami „Trzymaj tę kartę pod pachą i nie pozwól, żeby spadła”. Ze względu na tę klątwę i kilka innych, musiałam nawet zorganizować zamienniki kart – kartoniki tej samej wielkości wykonane z bloku technicznego. Takie jednorazowe, które uchronią karty przed zniszczeniem. Okazało się, że koszulki na karty to zbyt mała ochrona.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaGoblińskie zabawy w bibliotece

Rigor Mortisa i jego niesforne gobliny mogliśmy poznać dzięki grze Tak, Mroczny Władco! W wydanej niedawno grze Kragmortha Pan Straconych Ziem pracuje w swojej bibliotece. Jednak gobliny lubią przeszkadzać i również w niej buszują, podkradając magiczne księgi i wymyślając wszelkie psoty. Wykonując te figle nie chcą spotkać Mrocznego Władcy, bo wiedzą, że jego gniew będzie srogi...
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-13 12:25:22 przez JoannaGram.pl

Przekradanie się za zakurzonymi regałami laboratorium straszliwego Arcymaga, by ukraść mu jego potężne woluminy, w których spisano magiczne zaklęcia? - To prawie standard.

Próby wyprowadzenia w pole swoich konkurentów przy jednoczesnych staraniach, by skierować na nich gniew potężnego Mrocznego Pana? – Brzmi, jak poważne wyzwanie. Dokonanie tego wszystkiego, gdy stoi się na jednej nodze, z wystawionym językiem, próbując wymówić skomplikowaną rymowankę? – To nie każdy potrafi. Jeśli dodamy do tego jeszcze, że ma się ok. 130 cm wzrostu, zieloną skórę i bardziej niż zdobycie ksiąg interesuje nas oglądanie poniżenia i męki naszych rywali, jasnym się staje, że to zadanie w sam raz dla... Goblina! A wszystkiego tego można doświadczyć grając w nową grę Kragmortha, wydaną przez firmę wydawniczą Galakta.
[więcej gram.pl]

Dodano 2014-02-13 12:23:26 przez JoannaRecenzja w Gildii Gier Planszowych

Patrząc na pudełko i opis Kragmorthy można by domniemywać, że planszówka ta jest przeznaczona dla młodszych graczy. Jednak niech nie zwiodą Was cukierkowo-mroczne kolory. Przykładem na to, że omawiana gra jest także dla starszych, jest chociażby mój tata. Facet po sześćdziesiątce z utęsknieniem oczekiwał kolejnego spędzonego przy niej wieczoru.
[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-02-13 12:22:28 przez JoannaKragmortha - Goblińskie zabawy w bibliotece


Rigor Mortisa i jego niesforne gobliny mogliśmy poznać dzięki grze Tak, Mroczny Władco! W wydanej niedawno grze Kragmortha Pan Straconych Ziem pracuje w swojej bibliotece. Jednak gobliny lubią przeszkadzać i również w niej buszują, podkradając magiczne księgi i wymyślając wszelkie psoty. Wykonując te figle nie chcą spotkać Mrocznego Władcy, bo wiedzą, że jego gniew będzie srogi...
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-01-15 00:00:00 przez powermilkRozwiń  

Kragmortha w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.88005.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:42:12, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:10:10