Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Kolorowy zawrót głowy

Średnia ocena: 5.36 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Kolorowy zawrót głowy

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 6 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Filip Miłuński

Mechanika: tile placement

System Klasyfikacji Umiejętności: B3.Zestawienie różnic i podobieństw, C2.Spostrzegawczość


Ocena BGG: 5.22  (18 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Kolorowy Zawrót Głowy w serii dobra gra w dobrej cenie to pewność dobrej zabawy w niskiej cenie.

Gracze układają na stole płytki z kolorowymi kształtami. Gracz, któremu uda się ułożyć w jednej linii 3 płytki w tym samym kolorze lub z takim samym kształtem, zadobywa punkty! Bądź spostrzegawczy, wykorzystuj błędy przeciwników i wygrywaj!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Kolorowy zawrót głowy

W moim odczuciu gra jest poprawna, ale nie porywająca (subiektywnie oczko mniej w punktacji). Znacznie różni się od Qwirkle i nie można ich porównywać, miałam jednak taką malutką nadzieję na lepsza mechanikę qwirklopodobną. Cóż jednak znaczy moje zdanie przeciw zdaniu kilku innych osób – te, które nie znają gier planszowych były zachwycone, dzieci 5-10 lat również, zespoły wnuki-dziadkowie jeszcze bardziej. Muszę sobie więc powiedzieć „Scheherazade, przestań marudzić”. Gra jest przyjemna, choć nie wymagająca. To dobra gra w dobrej cenie, tylko trzeba ją przedstawić w odpowiedniej grupie docelowej.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-17 00:00:00 przez JoannaDobra gra w dobrej cenie – siedmiu samurajów planszówkowego świata?

Kolorowy Zawrót Głowy (autor: Filip Miłuński) to nic innego jak prosta wariacja na temat osławionego Qwirkle. Wariacja polegająca na uproszczeniu i tak już prostej gry. W oryginale mogliśmy układać dowolne długości ciągów, tutaj punktują tylko potrójne sekwencje, skromnie, po 1 punkcie za kierunek. Moim zdaniem gra nieco za prosta jak na szlachetną misję edukowania w kierunku nowoczesnych planszówek. A i żetony nie powalają grubością ani grafiką. Gra pomimo swej prostoty sprawiła trudność 5latce, którą wypożyczyłam na okazję testowania (nie od paraady na wszystkich pudełkach minimalny wiek to 6 lat), natomiast bardzo spodobała się niegrającej dotąd mamie owej 5latki. Grę ochoczo pożyczono do domu, ale chyba głównie, żeby pobawiła się mama ;)
Ocena: 6/10
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaMała Esensja: Aaatrakcyjna!

Zasady tej gry dla dwóch, trzech lub czterech graczy są nadzwyczaj łatwe, a jeśli wiemy, jak się gra w „kółko i krzyżyk”, właściwie nie będziemy potrzebowali wyjaśnień. Gracze mają razem do dyspozycji trzydzieści sześć kafelków, wśród których jest po sześć z każdego koloru i kształtu. Dokładając na zmianę poszczególne kafelki, starają się ułożyć - w pionie, poziomie lub na skos – trzy kartoniki z tym samym symbolem lub z figurami w jednym kolorze. Za każdy ułożony komplet zdobywa się jeden punkt.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez Joanna


Kolorowy zawrót głowy w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.22222. Grę oceniło 18 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:42:10, ostatania modyfikacja 2018-01-12 11:45:53