Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Imperium w 8 minut

Średnia ocena: 7.03 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Imperium w 8 minut

Eight-Minute Empire

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 8 min.


Projektant: Ryan Laukat

Kategoria: familijne, strategiczne

Mechanika: area control, card drafting, set collection


Ocena BGG: 6.93  (1863 użytkowników)


Wydawca: Bard Centrum Gier

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Zbuduj imperium i podbij świat w osiem minut!

W Imperium w osiem minut 2 do 5 graczy będzie podbijać lądy, zbierać dobra i toczyć bitwy, aby stworzyć potężne imperium. Gra jest oparta na prostych i łatwych do wytłumaczeniach zasadach: gracz dobiera kartę spośród sześciu odkrytych, a następnie wykonuje widniejącą na niej akcję i zatrzymuje ją, by dostarczała jego imperium jednego z dostępnych dóbr.

Akcje pozwalają graczom przejmować kontrolę nad mapą. Z drugiej strony zestawy dóbr dają więcej punktów na koniec gry. Gracze musza nieustannie balansować między tymi dwoma aspektami gry.

Imperium w osiem minut to niesamowicie szybka gra oparta na mechanice kontroli obszarów, wymagająca od graczy podejmowania trudnych decyzji.

Łatwa do nauczenia, idealna, kiedy na rozgrywkę masz tylko kilka minut.

Opinie użytkowników

 7Dobry filler

Gra nie ma oszałamiających grafik. Jak dla mnie ma też zbyt małą planszę. Niewiele akcji do wyboru (właściwie to możemy tylko poruszać swoimi znacznikami, dokładać ich, postawić miasto (aby w przyszłości na tym polu móc dokładać swoje znaczniki), czasem zdjąć jakiś znacznik z planszy - wszystko po to, aby zdobyć kontrolę nad jak największą liczbą obszarów. Akcje zależą od tego, jaką kartę wybierzemy. Do tego wybrana karta ubogaca nas w pewne dobra - np. marchewki, drzewa, diamenty - gromadzenie których daje również profity.

Trzeba przyznać, ze jest trochę decyzyjności w tej grze - trzeba wybrać kartę, a to łatwe nie jest, bo niektóre są za darmo, a za inne trzeba zapłacić. Trzeba zdecydować gdzie posłać nasze znaczniki. Trzeba do tego pamiętać o zbieranych surowcach. Niemniej mam nieodparte wrażenie, że czegoś tej grze brakuje. Być może tego, że nie ma wielu opcji do wyboru i może to skutkować szybkim znudzeniem.

Gra coś w sobie ma. Niewątpliwie. Ale.... do moich ulubionych raczej należeć nie będzie. Niemniej dam jej jeszcze jedną szansę. Jest tego warta.

Dodano 2014-06-15 23:51:27 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


W 8 minut to możesz sobie co najwyżej imperium stworzyć!

„Małe a cieszy” powiedziałem otwierając zgrabne, niewielkich rozmiarów pudełko, znalezione pod ostatnią choinką. Imperium w 8 minut brzmiał tytuł na wieczku. Chwytliwy rzeczywiście tytuł, łaczący dwie na pozór przeciwstawne kwestie- szybką rozgrywkę z budową imperium. No dobra, bądźmy szczerzy, w 8 minut na pewno nie rozegramy partii, nawet dwuosobowej, ale 8 minut na gracza to już jak najbardziej realny czas.
[więcej okiem Planszoholika]

Dodano 2014-06-23 12:37:43 przez JoannaPodbój świata na jednej nodze

Generałowie, do broni! Ojczyzna was wzywa! Pora zatknąć sztandar we wszystkich zakątkach znanych nam ziem! Niech państwo nasze w siłę i chwałę rośnie! Ruszcie więc na czele armii i dotrzyjcie aż do samych rubieży krain na mapie zawartych. Ale pamiętajcie, tylko jednemu z was przypadnie w udziale wiekopomna chwała. Śpieszcie się więc i nie oglądajcie na innych.

Imperium w 8 minut to szybka gra strategiczna, której partia może i nie trwa ośmiu minut, ale w kwadransie już bez dwóch zdań się zamyka. Na wstępie tytułem niezbędnego wyjaśnienia należy postawić sprawę jasno: Imperium należy traktować tylko jako bardzo prostą grę rodzinną wprowadzającą w świat gier strategicznych lub jako wypełniacz pomiędzy zaawansowanymi pozycjami. Jeśli ktoś spodziewał się bardziej złożonego tytułu, to może nie czytać dalej.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-05-26 23:21:59 przez JoannaImperium w 8 minut – MelanżowniaTV – internetowy debiut

Obserwując niesłabnącą tendencję do pojawiania się coraz to nowszych planszówkowych blogów, podcastów i wszelkich innej maści twórczości okołorecenzenckiej parokrotnie zadałem sobie pytanie: „po kiego czorta ci ludzie nagle poczuli taką potrzebę uzewnętrzniania swych przemyśleń, co mają do zaoferowania?” Z przyjemnością co poniektórym pogroziłbym Brzytwą Ockhama: „nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę”. [..]
Poniżej prezentujemy pierwszy filmik: recenzję „Eight-Minut Empire”. Trzy filmy już oczekują w kolejce na publikację, a następne są na etapie montażu. Zapraszamy, sprawdźcie nas!
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-05-08 11:42:56 przez JoannaImperium w 8 minut – recenzja

Cywilizacyjny filler w który można zagrać w trakcie reklam na Polsacie? Brzmi raczej nieprawdopodobnie, ale tak właśnie można przedstawić grę Imperium w 8 minut. To co, macie chwilę żeby zawojować świat?
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-05-08 11:42:07 przez JoannaScheherazade | Imperium w 8 minut

15 minut do zajęć. Zagrasz? – pytam znajomą i pokazuję jej Imperium w 8 minut. Po chwili siedzimy na podłodze, szybko tłumaczę zasady i gramy. Czas minął bardzo szybko, a my nie skończyłyśmy grać. Na szczęście nauczyciel spóźnił się kilka minut (znaczy się ja) i choć trochę nerwowo, to dokończyłyśmy rozgrywkę. Przegrałam 2 punktami. Podobało się? – spytałam. Podobało, ale…
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-04-09 19:02:25 przez JoannaGame Troll TV - Imperium w 8 minut!

mperium w 8 minut to krótka gra, która w krótkim czasie jak sama ona sama, podbiła serca nie tylko polskich graczy. Niby mała, ale wielka, jak liczba osób ją zachwalajaca. Warto sprawdzić co skrywa pudełko.
Moja ocena: 4/6
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-03-28 14:57:47 przez JoannaOdcinek #61: Imperium w 8 minut

Cześć i czołem! Oddajemy kolejną recenzję w Wasze ręce!
Tym razem jest to szybka, ciekawa gra strategiczna:
Imperium w 8 minut.
[więcej w serwisie BoardGames Factory]

Dodano 2014-03-21 11:40:36 przez JoannaZagrałem w “Imperium w 8 minut”

Siedzę przed monitorem dobre 10 minut i nie wiem jak zacząć ten wpis. Nie wiem też jak go rozwinąć i zakończyć. Nie wiem co napisać o grze. W końcu pomysł podsuwa mi Jacek. Napisz o grze z perspektywy różnych graczy. Tak jakby dwa wpisy. Może to jest myśl.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-03-10 13:41:45 przez JoannaBłyskawiczne imperium w 480 sekund – Recenzja na Board Times

Zdecydowanie szalony pomysł. Budowanie imperium to przecież ciężka, mozolna praca. W końcu najpierw zdobywamy cenne surowce, które będą służyć do budowy. Szkolimy wojsko, budujemy kopalnie, zmieniamy ustroje… Hola, hola! Tu jednak cywilizacja i imperium jest bardzo (zdecydowanie bardzo) umowne. W końcu tytuł sugeruje, że nasze mocarstwo powstanie w 8 minut. Czy rzeczywiście? Zapraszam do lektury.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-03-03 21:10:39 przez JoannaImperium w 8 minut – cywilizacyjny filler

Wydawnictwo Bard.pl uważnie śledzi – jak i kilka innych wydawnictw – rynek nowości i od czasu do czasu serwuje nam ciekawy tytuł w polskiej wersji. Początkiem tego roku mieliśmy okazję zapoznać się z polską wersją bardzo interesująco zapowiadającej się gry. Gry cywilizacyjne, czyli w różnym stopniu nawiązujące do klasycznego hitu gier komputerowych – Civilization – cieszą się stałym uznaniem sporego grona miłośników planszówek. Ich rozmach i wszechstronność przyciągają strategów potrafiących poświęcić długie godziny na realizację precyzyjnie przygotowanych planów. Czy pomysł, aby gra tego typu trwać miała zaledwie 8 minut da się z tym pogodzić?

Odpowiedź na to pytanie wprost zależy od preferencji pytanego. Jeśli gra w tego typu planszówki, aby przygotować szeroko zakrojony plan i wcielać go w życie wykorzystując zwykle bardzo bogaty zestaw dostępnych akcji, to recenzowany tytuł nie może spełnić tych wymagań.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-21 15:10:51 przez JoannaImperium w 8 minut (Videorecenzja)

Piękna wiosna tej zimy. Jakiś czas temu zdarzył nam się piękny czwartek w poniedziałek, tym razem jednak wycelowaliśmy lepiej.

Dzisiaj prezentujemy Wam grę Imperium w 8 minut. Staraliśmy się utrafić z filmikiem i nagraniem w 8 minut, ostatecznie zatrzymaliśmy się w okolicach rzeczywistego czasu gry.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-16 16:47:45 przez JoannaImperium w osiem minut | KubaP

„Eight-Minute Empire” to tytuł, który przeszedł bez echa. Ot, kolejny fillerek, gierka do łyknięcia pomiędzy Agricolą i Shogunem. Za każdym razem, gdy kładłem ją na stole, współgracze dziwili się, ale chętnie grali. Bo kto by się nie skusił na grę o budowaniu imperium, która ma trwać osiem minut? Kilka dni temu Bard ogłosił, że wyda ją na polskim rynku jako „Imperium w osiem minut”. No to rzućmy okiem, o co tu chodzi.

[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-16 16:47:00 przez JoannaEight-Minute Empire – na radarze | Veridiana

Ośmiominutowe imperium – czyż to nie brzmi intrygująco? Budowaliśmy już świat w ekspresowym tempie, teraz nadszedł czas na podbicie go. Zbuduj światową potęgę w zaledwie kilka minut… Lubię gry, które kończą się o z góry wiadomym czasie, po określonej liczbie rund, lub po określonej liczbie minut. Presja czasu generuje tę przyjemną adrenalinkę i najczęściej poczucie nader krótkiej kołderki.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Imperium w 8 minut w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.92743. Grę oceniło 1863 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:36:14, ostatania modyfikacja 2014-07-07 08:35:59