Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
AtoMUUUówki

Średnia ocena: 5.94 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

AtoMUUUówki

Unexploded Cow

Rok pierwszego wydania: 2001


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 25 min.


Projektant: James Ernest, Paul Peterson

Kategoria: familijne, ekonomiczne, karciane

Mechanika: dice rolling, set collection


Ocena BGG: 6.03


Wydawca: Portal Games

Polskie wydanieOpis gry

Lato 1997. Europa ma dwa wielkie problemy: francuskie pola minowe z czasów wojny i angielskie szalone krowy. Trzeba działać!

Zbierzmy wszystko do kupy: Krów trzeba się pozbyć tak, żeby nie pozostał z nich nawet placek. Min tak samo. A gdyby tak miny krowami…

Plan jest taki: W Anglii kupujemy krowy. Zbijamy je w stado i przerzucamy do Francji, prosto na stare pola minowe. Zakładamy hełmy i patrzymy. Proste i genialne. A przy odrobinie szczęścia skasujemy za operację górę szmalu. No, chyba że o wszystkim dowie się Greenpeace. A w ostateczności pooglądamy sobie niezłe fajerwerki.
To jak, wchodzicie w to?

AtoMUUUówki to wesoła, momentami szalona gra ekonomiczna, w której trzeba tanio kupować krowy i drogo je wysadzać, w której trzeba kraść cudze krowy, sabotować przeciwnika śląc na ich pastwiska krowy dywersantów. Gra, w której trzeba cały czas być czujnym i gotowym do walki o najdorodniejsze krowy.

AtoMUUUówki to polska edycja amerykańskiego hitu Unexploded Cow wydawnictwa Cheapass Games, jednej z najzabawniejszych i najbardziej szalonych gier amerykańskiego producenta gier karcianych i planszowych.

Polskie wydaniejest wzbogacone w stosunku do oryginału o plik banknotów z wizerunkami autorów gry, dzięki czemu kupowanie krów i otrzymywanie zapłaty za ich wysadzenie jest wygodniejsze.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Rozwiń  

AtoMUUUówki w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.03081.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:20:41, ostatania modyfikacja 2014-02-15 23:27:17