Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Zaginione Wyspy

Średnia ocena: 7.00 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Zaginione Wyspy

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Marcin Derbis


Ocena BGG: 6.00  (7 użytkowników)


Wydawca: Mader

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Kapitan z hukiem wbiegł do swojej kajuty, gwałtownie otworzył szafę i zaczął przeszukiwać jej zawartość. - Gdzie ona jest? - mruczał pod nosem. - Czego szukasz kapitanie? - usłyszał głos zza pleców. Mężczyzna odwrócił się i ujrzał bosmana stojącego drzwiach. - Tego - odpowiedział triumfalnie kapitan, rozkładając kawałek papieru na stole. - To jest mapa, którą podarował mi ojciec zanim umarł. Mówił, że zaprowadzi mnie ona do ogromnych bogactw… - Pamiętam - pokiwał głową bosman.- Wspominałeś mi o niej kilkanaście lat temu, ale wtedy mówiłeś, że ojciec na starość zwariował i opowiadał legendy. - Tak myślałem - powiedział kapitan. - Aż do dzisiejszego wieczoru. Kapitan sięgnął do kieszeni płaszcza i podał bosmanowi skórzaną sakiewkę. Bosman rozwiązał sznurek, a na jego twarz padło czerwone światło. - To niemożliwe! - krzyknął. Włożył rękę do sakiewki i wyciągnął z niej czerwony Kryształ. Całą kajutę zalał blask. - A jednak - odpowiedział kapitan. - Zaginione Wyspy istnieją…

Celem gry jest zdobycie odpowiedniej ilości skarbów ukrytych na Zaginionych Wyspach. Każdy z graczy wciela się w postać Kapitana statku. Planszę tworzy 96 kafelków zakrytego labiryntu wodnego, ułożonych na stole w kwadrat 10 na 10 oraz duży centralny kafelek będący polem strażników Zaginionych Wysp - Cyklopów. W czasie rozgrywki gracze poruszają się po labiryncie odsłaniając kolejno kafelki i obracając tak, aby móc na nie wpłynąć. Jednocześnie poszukują na nich Wież, w których zamknięte są Skarby oraz Kryształów, które stanowią do nich klucze.
„Zaginione Wyspy” są grą familijną, przeznaczoną dla szerokiego grona odbiorców. Proste i intuicyjne zasady powodują, że dobrze bawią się przy niej zarówno najmłodsi, jak i starsi. Losowe rozłożenie labiryntu sprawia, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna, a gra charakteryzuje się dużą regrywalnością. W pudełku znajdziemy drewniane pionki, ponad 220 solidnych kartonowych elementów i czytelną, krótką instrukcję. Co również istotne, wszystkie grafiki w grze zostały namalowane ręcznie.

Zawartość pudełka:
96 kafelków labiryntu
1 kafelek Wysp Cyklopów
4 pionki Statków
4 pionki Papug
4 pionki Cyklopów
56 żetonów Kryształów
26 żetonów Wież Skarbów
4 żetony Kul Armatnich
8 żetonów Jaj Papug
20 żetonów Beczek z Prochem
4 żetony ataku Cyklopa
2 żetony Mapy
2 żetony Lunety
4 podstawki Papug
1 instrukcja
3 żetony pomocnicze
Zapasowe żetony

Opinie użytkowników

 7Dobra, familijna pozycja

Dla tych, którym nie bardzo chce się czytać mojej (patrz niżej) pingwiniastej notatki powiem tyle - gra jest dobra. Jest śliczna (chciałabym, żeby tak kiedys wydano moją grę ;)) a mechanika działa całkiem poprawnie. Trudna nie jest, przez co idealnie nadaje się dla rodzin i dla niedzielnych graczy. Najlepiej działa w 4 osoby i polecam ten układ, ale jak zagracie w mniej to też bardzo nie będziecie narzekać. Dłużej się będzie akcja rozwijać i będzie bardziej losowo. Aha, i polecam zainwestować w organizer - jest sporo żetonów a wyjęcie całego organizera i postawienie na stół istotnie skraca setup gry.

Dodano 2014-04-02 00:15:28 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja W Pajęczej Sieci

Dawno temu przedstawiłem wam grę familijną, w której wykorzystano w ciekawy sposób mechanikę budowania labiryntu. To co najbardziej przykuwało uwagę to unikalna, ręcznie rysowana szata graficzna, budująca atmosferę poszukiwań skarbów już na samym starcie. Dodajmy do tego naprawdę solidne wykonanie komponentów, solidnie opracowaną instrukcję i proste zasady, a dostaniemy przepis na udany debiut wydawniczy. Tak, Zaginione wyspy to debiut nie tylko projektantów, ale wydawnictwa Mader, założonego przez Marcina Derbisa, twórcę tejże gry. Jak zatem w praktyce spisują się Zaginione wyspy? Udanie, choć kilku głupich potknięć nie udało się uniknąć. Trochę szkoda, jednak wziąwszy pod uwagę fakt, że mamy tutaj z totalnym debiutem ludzi, którzy są zwykłymi miłośnikami tego hobby i sporo zaryzykowali, to efekt finalny jest pozytywnie zaskakujący.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-09-21 21:04:12 przez JoannaNotatka na blogu Zplanszowanego Pingwina

Zaginione Wyspy to moja najnowsza zdobycz w MatHandlu (MatHandel to bardzo fajna akcja wymiany gier organizowana mniej więcej co pół roku, kto jeszcze o nim nie słyszał, niech poczyta tutaj). Podziwiałam rodzinną inicjatywę – zarówno pomysł na grę jak i determinację w doprowadzeniu tego projektu do końca. Podobała mi się też tematyka samej gry więc nie mogłam się doczekać, kiedy trafi ona w moje ręce. Trafiła. A dzisiaj podzielę się z Wami moimi wrażeniami.
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-03-24 13:31:43 przez JoannaRecenzja na stronie Gram na planszy

Zaginione wyspy to pierwsza gra w dorobku rodzimego wydawnictwa Mader. Czy debiut ten był strzałem w dziesiątkę (najlepiej kuli armatniej w goniącego nas cyklopa) czy może raczej kulą w płot?
Wydanie gry muszę ocenić pozytywnie. Średniej wielkości pudełko z klimatycznym wizerunkiem statku i wieżą kryjącą skarby w tle jest solidne i sprawia wrażenie takiego, które pozostałoby niewzruszone nawet gdyby na nim stanąć. W środku znajdziemy 96 kafelków labiryntu, po 4 pionki statków, papug i cyklopów oraz cała masę żetonów przedstawiających wieże, kryształy i kilka innych przedmiotów, z którymi będziemy mieli styczność podczas naszej morskiej przygody.
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-03-10 16:36:49 przez JoannaZaginione Wyspy - Labirynt, cyklop i wieża

Nowe wydawnictwo na rynku i już wydaje własną autorską grę. W dodatku wydawnictwo jest bardzo rodzinne. Tak, to poznańskie wydawnictwo Mader. Zaginione Wyspy, bo tak zwie się wspomniana gra, to kafelkowa gra rodzinna, w której wcielamy się w kapitana statku czajacego się na skarby. Wszystko byłoby proste, gdyby nie fakt, że inni też chcą zdobyć wspomniane skarby, a jakby było mało cyklopi chcą udaremnić nam to zadanie.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2013-12-07 00:00:00 przez powermilk


Zaginione Wyspy w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6. Grę oceniło 7 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]Oficjalna strona gry / Homepage

http://mader-gry.pl/zaginione-wyspy/


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:20:30, ostatania modyfikacja 2014-04-13 16:25:24