Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Świat Dysku: Wiedźmy

Średnia ocena: 6.11 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Świat Dysku: Wiedźmy

The Witches: A Discworld Game

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 1-4

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Martin Wallace

Kategoria: familijne, na podst. książki/filmu

Mechanika: dice rolling, set collection


Ocena BGG: 6.22  (406 użytkowników)


Wydawca: Phalanx Games Polska

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Akcja gry toczy się w naznaczonej magią krainie Lancre. Gracze wcielają się w role młodych wiedźm, takich jak Tiffany Obolała czy Petulia Chrząstka, które uczą się magii podczas rozwiązywania licznych problemów, jakie wiążą się z życiem mieszkańców Świata Dysku. Młode i niedoświadczone bohaterki, subtelnie łącząc głowologię, magię (no i czasem niezbędną filiżankę herbaty), będą musiały stanąć na przekór wyzwaniom - od błahych, jak choroba świnki, aż po tak poważne, jak inwazja elfów.
Życie młodej wiedźmy w Lancre potrafi dać w kość, ale gracze będą mogli wspomagać swoje bohaterki całą gamą najciekawszych postaci ze Świata Dysku. Obok Babci Weatherwax, Niani Ogg czy Magrat Garlick, po stronie graczy stanie cała plejada bohaterów zrodzonych w wyobraźni Terryego Pratchetta. A gdy sprawy będą się miały na prawdę źle, a młoda wiedźma zacznie zachowywać się jak Czarna Alis, zawsze będzie mogła liczyć na wsparcie koleżanek i herbatę we wspierającym gronie.
Świat Dysku: Wiedźmy to gra przygodowa dla całych rodzin i grup przyjaciół (od 1 do 4 osób), którą można rozgrywać zarówno w wariancie rywalizacji, jak i kooperacji. W porównaniu do Świat Dysku: Ankh-Morpork relacje między graczami będą nieco bardziej przyjacielskie, oczywiście na tyle, na ile to możliwe w uniwersum Świata Dysku. Sam Sir Terry Pratchett, jak i jego współpracownicy z Discworld Emporium, zadbali o zgodność fabuły gry z fabułą książek ze Świata Dysku, a sama gra została pięknie zilustrowana przez Petera Dennisa.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Ankh-Morpork vs. Wiedźmy | Planszowe boje - część 18

Ankh-Morpork oraz Wiedźmy wiele łączy, ale i sporo dzieli. Wielokrotnie można spotkać się z pytaniami posiadaczy jednego z powyższych tytułów o drugi. A czy taki sam? Czy fajny? O czym w ogóle on jest? Czy posiadając pierwszy warto kupować drugi? Niniejsze porównanie ma na celu znalezienie odpowiedzi na zagadnienia nurtujące spore grono graczy.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-08-27 23:22:54 przez JoannaŚwiat Dysku: Wiedźmy – recenzja

Wiedziałem, że las gdzieś się kończy, idąc przed siebie trafię wreszcie na jego koniec. Nie wiedziałem jednak, jak duży ów las jest. Skradałem się, uważając, żeby nie przyciągnąć uwagi jakichś leśnych drapieżników, to nie prawda, że leśna ściółka jest pełna patyków trzaskających przy nadepnięciu*. A jednak ktoś mnie zauważył.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-07-08 20:24:24 przez JoannaŚwiat Dysku: Wiedźmy, czyli ogromny zawód

Zachęceni sukcesem poprzedniej gry Martina Wallace’a z serii Świata Dysku –Ankh-Morpork, Wiedźmy zamówiliśmy już pierwszego dnia przedsprzedaży. Śledziliśmy wszelkie wzmianki o grze i czekaliśmy, aż wreszcie pojawi się ona na naszej półce. I pojawiła się, a wraz z nią niestety ogromny zawód.
[więcej na blogu Gra Wstępna]

Dodano 2014-06-24 14:54:49 przez JoannaTerry Pratchett - Wyprawa czarownic

To jest opowieść o opowieściach.
Albo o tym, co naprawdę znaczy być wróżką i matką chrzestną.
Ale też, zwłaszcza, o zwierciadłach i odbiciach.


Oczywiście chodzi o ksiażkę, nie o grę. Ale gra jest na podstawie książek Pratchetta o Wiedźmach tworzących podcykl cyklu Świata Dysku. A Wyprawa czarownic jest ze wszech miar godna polecania - jeśli jeszcze jej nie czytaliście, to zróbcie to koniecznie.

[więcej na stronie książki w BiblioNETce]

Dodano 2014-04-02 17:17:59 przez JoannaRecenzja na blogu RedDice

Wiedźmy – druga gra z serii Świata Dysku oparta na twórczości Terry Pratchetta. Tym razem przenosimy się do Królestwa Lancre gdzie wcielamy się w rolę młodej adeptki szkoły czarownic, która ma zdać ostateczny egzamin aby stać się pełnoprawną czarownicą. Wiedźmy miały być hitem na moim stole. Miały być hitem, który przebije Świat Dysku. Nie wyszło. Dlaczego? O tym poniżej.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-26 16:31:59 przez JoannaThe Witches: A Discworld Game – przyśpieszony kurs rozwiązywania ludzkich problemów

Mezalians jednego z najbardziej uzdolnionych designerów i twórcy niezwykle popularnego książkowego Świata Dysku po raz kolejny zwiera szyki. Tym razem na tapetę wzięte zostają Wiedźmy. Fani ciężkich eurogier płaczą, a Martin Wallace tworzy kolejną familijną grę przygodową. Po Discworld: Ankh-Morpork wydawnictwo Mayfair Games zaprasza na The Witches: A Discworld Game. Czy powrót będzie udany? Po odpowiedź zapraszam do recenzji
[więcej w serwisie Przystanek Legnica]

Dodano 2014-02-23 00:21:14 przez JoannaVideorecenzja

Recenzja gry planszowej Świat Dysku: Wiedźmy, wydawnictwa Phalanx Games. Autorem gry opartej na książkach Terry'ego Pratchetta jest Martin Wallace, ilustracje tworzył Peter Dennis. Zobaczcie jak Elya ocenia tę planszówkę i jak porównuje ją do wcześniejszej gry z edycji Świata Dysku: Ankh-Morpork.
Już za niedługo pojawi się na naszym kanale testowa rozgrywka, dlatego miejcie oczy szeroko otwarte na Raport Obieżyświata.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaŚwiat Dysku Wiedźmy – rechoczące kostki

Noc była czarna jak wnętrze kota. Można by uwierzyć, że właśnie w taką noc bogowie przesuwają ludzi niczym pionki na szachownicy losu. (…) Kiedy zabulgotał kociołek, ktoś zajęczał przeraźliwie:
- Rychłoż się zejdziem znów?(…)
- Myślę, że dam radę w przyszły wtorek.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaKapelusz pełen Wiedźm

Polska premiera Wiedźm poprzedzona była bardzo szeroką – jak na gry planszowe – kampanią marketingową. Na portalach społecznościowych atmosfera była umiejętnie podgrzewana przez coraz to kolejne nowinki oraz relacje z poszczególnych etapów produkcji gry. Efekt, jeśli wierzyć zapewnieniom wydawcy, jest piorunujący: Wiedźmy okrzyknięte zostały najlepiej przedpremierowo sprzedającą się grą w Polsce. A jak wygląda sama rozgrywka i czy warto było z utęsknieniem czekać na Wiedźmy, o tym poniżej.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaThe Witches: A Discworld Game/Świat Dysku: Wiedźmy

Uniwersum Świata Dysku stworzonego przez genialnego Terry’ego Pratchetta zagościło tak naprawdę w świadomości graczy dopiero dzięki Martinowi Wallace’owi i jego grze Discworld: Ankh-Morpork (2011), którą w polskiej wersji językowej wydało wydawnictwo Phalanx Games Polska.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaWiedźmy – drugie podejście Martina Wallace’a do Świata Dysku

Już za chwileczkę, już za momencik w sklepach pojawią się „Wiedźmy”. Drugie podejście Martina Wallace’a do Świata Dysku, tym razem z punktu widzenia tytułowych Wiedźm. I tym razem dzięki Phalanx Games Polska możemy cieszyć się tym tytułem po polsku, a jako uniżony sługa i wielki wielbiciel prozy Pratchetta miałem przyjemność zagrać i zrecenzować ten tytuł dla Was.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaJak trwoga to do… wiedźmy

Fani Terry`ego Pratchetta są rozpieszczani na każdym kroku. Nie dość, że autor jest niezwykle płodny i co rusz uracza wielbicieli nowymi tytułami, to właśnie pojawiła się już druga gra, w której można się wcielić w postacie rodem z jego fantastycznego uniwersum. W porównaniu z „ŚD: Ankh-Morpork” rozgrywka nacechowana jest mniejszą negatywną interakcją, dużo większą rolę odkrywają kostki. Nadal jednak sercem gry są różnorodne karty, a klimat oddano z wielką pieczołowitością.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRzut okiem na „Świat Dysku: Wiedźmy”

Uwaga! Poniższy tekst opisuje prototypową wersję gry planszowej „Świat Dysku: Wiedźmy” i nie prezentuje jej finalnych reguł oraz jakości. Zamieszczone zdjęcia przedstawiają jedynie prototyp gry i – o ile już teraz robi świetne wrażenie – mamy zapewnienie wydawcy, że w egzemplarzach ogólnodostępnych wszystko będzie lepsze, ładniejsze i bardziej wiedźmowe. Zostaliście ostrzeżeni, zapraszam do lektury!
[więcej...]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaŚwiat Dysku – Wiedźmy: recenzja gry dla początkujących czarownic

Świat Dysku – Wiedźmy to kolejna gra planszowa, w której mamy okazję wkroczyć do uniwersum stworzonego przez Terry’ego Pratchetta. Wcielamy się w rolę młodej czarownicy, która przy pomocy magii i głowologii będzie pomagać mieszkańcom Lancre.
[więcej...]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Świat Dysku: Wiedźmy w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.21608. Grę oceniło 406 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:19:39, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:18:48