Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Uga Buga

Średnia ocena: 6.28 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Uga Buga

Ouga Bouga

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 3-8

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 10 min.


Projektant: David Boniffacy, Daniel Quodbach

Kategoria: karciane

System Klasyfikacji Umiejętności: A2.Komunikacja niewerbalna, C1.Zapamiętywanie


Ocena BGG: 6.02  (562 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2012)Opis gry

Nocne jaskiniowców rozmowy
Pozbądź się resztek godności i szacunku znajomych w 5 minut!
Uga Buga to imprezowa gra karciana, w której gracze wcielają się w prehistorycznych jaskiniowców wybierających nowego przywódcę plemienia.
Przekonaj innych, że to Ty jesteś godzien tego by być głosem plemienia!
Za pomocą kart, na których zawarto sylaby składamy pełne zdania starając się zapamiętać, jakich słów użyli przeciwnicy. Zadanie nie jest łatwe, gdyż nie widać jakie karty zostały użyte wcześniej i cały ciąg sylab trzeba zapamiętać:
- Uga Iga Ha!- Uga Iga Miti Ha!- Uga Iga Miti Cza Ha!- Uga Iga …mi… eee..
Oprócz sylab w grze występują specjalne gesty. Wystawiony język, uderzenie ręką o stół, klaskanie – to może skutecznie wybić z rytmu wszystkich zgromadzonych przy ognisku! ugabuga
Czy podejmiesz wyzwanie i poprowadzisz za sobą plemię?Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


UGA BUGA!, CZYLI JASKINIOWA GRA KARCIANA - RECENZJA

Otwieram niewielkie, zdobne w eleganckie jaskiniowe wzory metalowe pudełko i widzę pierwszą kartę instrukcji. W oczy rzuca mi się zdanie: Gracz, który najlepiej naśladuje mamuta, rozpoczyna. Wyobrażam sobie w tym momencie wszystkich moich znajomych naśladujących mamuty i... chcę przeżyć to naprawdę!

Uga Buga to łatwa w obsłudze gra towarzyska, której zasady każdy pojmie w lot. Nie znaczy to wcale, że jest prosta, bo sporo wymaga od graczy – poza wspomnianym wyżej talentem aktorskim, przyda się też donośny głos, dobra pamięć i koordynacja ruchowa oraz poczucie humoru. Nie trzeba go mieć wcale bardzo dużo, bo rozgrywka jest w stanie wykrzesać wybuchy śmiechu nawet z prawdziwego ponuraka (trudniej może być go namówić do udawania mamuta, ale warto podjąć to wyzwanie).
[więcej na stronie Oblicza Kultury]

Dodano 2014-05-06 01:31:30 przez JoannaUga buga - narodziny mowy

W czasach jaskiniowców ciężko wyobrazić sposób komunikacji ówczesnych ludzi. Najczęściej się kojarzy ich mowę jako pojedyncze sylaby i "gardłowe" głoski. Gra Uga buga opowiada o ludziach z epoki kamienia łupanego. Każdy gracz wciela się w jaskiniowca, który chce zostać nowym przywódcą plemienia, musi się wykazać niebywałą znajomością języka pierwszych ludzi i bardzo dobrą pamięcią. Tak, historia podobna do zaprezentowanej w Jungle Speed, ale to gra imprezowa - fabuła nie ma znaczenia.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 22:11:13 przez JoannaUga Buga! - Gry planszowe - Recenzja

1,6 miliona lat temu pierwotny człowiek dopiero poznał ogień (ATRRR), chodził ubrany w skóry (PO) i mieszkał w szałasie (PAYA). Jego umiejętności językowe nie były jeszcze tak bardzo rozbudowane jak teraz. Wiele lat minęło zanim człowiek potrafił konkretnie określić pewne słowa. Zajęło to wiele lat, żeby na przykład odróżnić od siebie Słońce (HU) i Księżyc (HA). Język był prymitywny i opierał się głównie na dźwiękonaśladowczych sylabach, które przekazywały jedynie podstawowe informacje. W porozumiewaniu się dużo zależało również od mimiki i gestów. Ciężko jednak było i ludzie się kłócili. No bo jak tu się nie denerwować, gdy wasza kobieta zamiast ugotować wam jajko na twardo (ANI) smaży jajko sadzone (INA)? Ludzie potrzebowali przywódcy stada, żeby ustalić jakieś zasady współżycia, no i żeby mężczyźni kobiet toporkami (SKA) nie pozabijali. Ale jak go wybrać?
[więcej na stronie Secretum.pl]

Dodano 2014-02-14 22:31:13 przez jenny71Uga Buga

Gry imprezowe, to zawsze wdzięczny temat do recenzji. Poznanie prawideł gry zajmuje chwilę, rozegranie kilku(nastu) partyjek ze znajomymi to też kwestia maksymalnie dwóch odcinków „M jak Miłość”, a i znalezienie chętnych do gry

[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-02-14 22:30:52 przez jenny71Uga Buga

Wydawnictwo Rebel.pl znane jest z różnorodnego repertuaru, w którym znajdziemy zarówno poważne gry dla zaawansowanych graczy, jak i proste tytuły dla całej rodz...

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-14 22:30:48 przez jenny71Esensja: ‹Jaba daba du!!!› – Justyna Lenda

Dźwięk bębnów, albo jak kto woli „Toto”, odbija się echem w jaskini, a wtórują mu okrzyki dyskusji ludzi pierwotnych. Toczy się zażarty bój na słowa o to, kto zostanie nowym wodzem plemienia. (…)

[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-14 22:30:46 przez jenny71


Uga Buga w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.02103. Grę oceniło 562 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:18:26, ostatania modyfikacja 2018-01-12 12:02:25