Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Can't Stop

Średnia ocena: 6.74 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Can't Stop

Rok pierwszego wydania: 1980


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Sid Sackson

Kategoria: familijne

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 6.86  (6285 użytkowników)


Wydawca: Ravensburger

Polskie wydanie


Dodatki: Can't Stop: Rollin' Down the Highway


Opis gry

Can"t stop! w niczym nie ustępuje swojej nazwie. Kto raz zacznie grać w tą pełną napięcia grę w kostki, nie może skończyć! Ciągle na nowo sięgo się po kostki, ciągle na nowo ryzykuje się jednym rzutem utratę wszystkiego, co do tej pory się zdobyło.

Skrócone zasady

Na planszy znajduje się 11 torów opisanych liczbami od 2 do 12, tory skrajne są bardzo krótkie, toy środkowe najdłuższe. W swoim ruchu rzucamy 4 kostkami, to co nam wyszło dzielimy na układ po 2 pary i ustawiamy dwa znaczniki na torach o numerach, które wypadły na dwóch naszych parach kostek (dwie kostki to możliwy wynik od 2 do 12 stąd taka numeracja torów). Nasza kolejka dalej trwa, rzucamy dalej. Znowu dzielimy kostki na pary. Możemy wstawić na trzecim - kolejnym torze trzeci i ostatni znacznik lub/i przesunąć o jeden znacznik na zajętym wcześniej torze, jeśli suma oczek na wybranej parze na to pozwala. W kolejnych rzutach (gdy już mamy wszystkie trzy znaczniki ustawione) możemy przesuwać się tylko po wybranych 3 torach - musimy tak rzucać, żeby z tych 4 kostek ułożyć chociaż jedną taką parę, która pozwoli nam wykonać legalny ruch. Możemy tak rzucać dopóki chcemy, jednak w momencie gdy nie możemy wykonać legalnego ruchu cała nasza kolejka poszła na marne. Możemy też w pewnym momencie zrezygnować i tymczasowe znaczniki zamienić na pionki w swoim kolorze - w następnych kolejkach na tych torach będziemy zaczynać nie od pierwszego pola, a od pól które osiągnęliśmy. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze swoimi pionkami na szczyt w trzech dowolnych torach, przy czym - uwaga - tor w którym ktoś dojdzie na szyczyt wypada z gry.

Opinie użytkowników

 8To działa jak narkotyk!

Wspaniała gra. Tak jak nie lubię kości, tak uwielbiam tę grę. Ponieważ jest to gra na liczenie prawdopodobieństwa - zatrzymac się już teraz, czy jeszcze raz zaryzykować? To, co mi się w niej najbardziej podoba to to, że pozwala dobrze się bawić zarówno hazardzistom jak i osobom o bardziej umiarkowanym temperamencie - strategia jaką wybierzesz zależy od ciebie.

Dodano 2014-03-07 02:44:28 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Ignormatyk na emigracji

Tym razem króciutka recenzja interesującej gry planszowej, na którą namówił mnie niedawno znajomy maniak gier planszowych. Chodzi o grę "Can't Stop" - czyli po naszemu "Nie zatrzymuj się" (albo raczej "Nie wolno się zatrzymywać", ale wiadomo, czym dłuższa nazwa gry tym większa szansa, że zostanie ona zasłonięta innymi pudełkami, więc pozostańmy przy nazwie angielskojęzycznej).

[więcej...]

Dodano 2015-02-28 21:14:09 przez JoannaNotatka na blogu Zplanszowanego Pingwina

Can’t stop w Polsce dostępny … był. Ale raczej już go nie dostaniecie inaczej jak z rynku wtórnego. Dlatego zapraszam na BoardGameArena.com, gdzie można w niego sobie pograć. I to za darmo.
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-03-16 00:00:00 przez JoannaCan’t Stop – czar starych gier

Nazwisko Sida Sacksona powinno być znane każdemu miłośnikowi planszówek. Ten, zmarły ponad 10 lat temu, autor gier planszowych przecierał szlaki, tworzył nowe, znaczące tytuły. Jego dzieła stały się kamieniami milowymi, pokazując nowe kierunki, łącząc różne gatunki. Takie tytuły jak: Acquire (1962 – tak! ponad pół wieku temu!), Bazaar (1967), Can’t Stop (1980) czy I’m the Boss! (1994) przyniosły Mu najwięcej sławy i uznania. Oczywiście osobno muszę wspomnieć o grze Focus, która w tym roku obchodzi 50. rocznicę swojego wydania, a Sidowi Sacksonowi dała w 1981 roku najcenniejszą planszówkową nagrodę Spiel des Jahres. Była to trzecia nagroda (pierwszą przyznano w 1979 roku). Zapewne niewielu z nas ma świadomość jak ważny i wielki był wpływ Sida Sacksona (i innych autorów z tego pionierskiego okresu). Wiele z tych starych gier jest (często niesłusznie) zapomnianych. Wciąż jednak niektóre tytuły są wznawiane i mamy okazję poczuć klimat tamtych czasów, jakże często bez świadomości wieku danej gry. W tej recenzji mam przyjemność przedstawić Czytelnikom wydanie gry Can’t Stop przywiezione prosto z tegorocznych targów w Essen.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-23 16:36:42 przez JoannaSpiel'11: franjos Spieleverlag

W roku 1977 sławny amerykański autor gier, Sid Sackson, został poproszony przez pewne francuskie wydawnictwo o zaprojektowanie planszówki wzorowanej na popularnej wówczas grze Obsession. Wydawnictwo to daremnie ubiegało się o licencję na ten tytuł. Abstrahując od moralnego wymiaru tego przedsięwzięcia, Sidowi po prostu nie udawało się uzyskać podobnej gry. W ten sposób efektem jego pracy była "tylko" zupełnie nowa gra - Can't Stop.
[WIęcej na polsko-niemieckiej stronie Spiellust.net]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Can't Stop w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.86252. Grę oceniło 6285 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]Gdzie zagrać online? BoardGameArena

Międzynarodowa platforma dla graczy.
Od niedawna również w języku polskim. Dostępnych jest około 50 gier on-line.
[kliknij aby zagrać on-line]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:16:33, ostatania modyfikacja 2014-02-26 00:23:23