Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Sobek

Średnia ocena: 6.46 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Sobek

Rok pierwszego wydania: 2010

Essen 2010


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 40 min.


Projektant: Bruno Cathala

Kategoria: familijne, karciane

Mechanika: card drafting, hand management, set collection


Ocena BGG: 6.81  (997 użytkowników)


Polska instrukcjaOpis gry

Budowa świątyni poświęconej Sobkowi idzie pełną parą. Cała gospodarka zorganizowała się obok miejsca pod budowę: znajduje się tu nowy rynek, a łodzie żeglują w górę i w dół Nilu, nieustannie przywożąc rozmaite towary.

Rywalizacja pomiędzy kupcami jest zacięta i bezpardonowa, a niektórzy gotowi są do skorumpowania ponad wszelką miarę, byle tylko zgromadzić jak największe bogactwa.

Sobek to barwna, świetnie zilustrowana gra karciana, w której wcielisz się w jednego z egipskich kupców, który uczyni wszystko co w jego mocy, by zgromadzić większy majątek niż jego rywale.

Podczas trzech rund rozgrywki musisz zgromadzić więcej pieniędzy niż pozostali, starając się przy tym zarobić jak najmniej punktów karnych (za uleganie korupcji).

Grę cechują łatwe do ogarnięcia, przemyślane reguły, dynamiczny przebieg rywalizacji i miłe dla oka, komiksowe ilustracje potęgujące przyjemność płynącą z rozgrywki.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Egipcjanie w karty grają

Niektórzy chcą mieć ograniczoną kolekcję tytułów, spełniających jednocześnie dwa warunki: tylko takich, które są najlepsze oraz takich, które można, wyciągnąć do gry niezależnie od okazji. Moim zdaniem, aby spełnić to kryterium, w takiej kolekcji powinna być przynajmniej jedna gra: familijna, dwuosobowa, imprezowa, przygodowa, kooperacyjna, logiczna, dziecięca, strategiczna i, oczywiście, eurogra. Niektórzy pewnie powiedzą, że zapomniałem dodać gier karcianych. Otóż nie. Zostawiłem je sobie na potem, gdyż chciałbym przedstawić wam, drodzy Czytelnicy, prostą grę, która byłaby idealnym wyborem do takiej "ograniczonej kolekcji", jako prosta gra karciana o małej interakcji.
Sobek, o którym właśnie mowa, to samodzielne dzieło Bruna Cathali sprzed 2 lat (wydana na Essen 2010). Czemu zwracam uwagę, że samodzielne? Gdyż autor ten zazwyczaj tworzy w duecie lub z większą ilością partnerów. Wystarczy choćby zwrócić uwagę na fakt, że Sobek to jedyna gra podczas Tygodnia z Bruno Cathalą, która została stworzona tylko przez tego francuskiego projektanta.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Sobek w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.81079. Grę oceniło 997 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:15:12, ostatania modyfikacja 2014-05-15 22:41:03