Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Magiczny Labirynt

Średnia ocena: 6.90 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Magiczny Labirynt

The Magic Labyrinth

Rok pierwszego wydania: 2009


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 6 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Dirk Baumann

Kategoria: familijne, dla dzieci


Ocena BGG: 6.96  (1581 użytkowników)


Polskie wydanieOpis gry

Nowatorska gra rodzinna!

Mali ucznowie czarodzieja pogubili magiczne przedmioty we mgle - teraz muszą je jak najszybciej pozbierać - tak, aby ich mistrz tego nie zauważył.

Gracze używają magnetycznych pionków do poruszania się po planszy. Pod trójwymiarową planszą mieści się niewidoczny labirynt. Pod każdym pionkiem znajduje się zaś stalowa kuleczka. Gdy pionek przejdzie przez granicę niewidocznej ścianki - kulka spada z hukiem do pudełka i drogę trzeba zaczynać od nowa.

Trudność gry można regulować układając labirynt z mniejszej bądź większej ilości elementów.
Znakomita gra dla rodzin z dziećmi - ćwiczy pamięć, koncentrację, a przede wszystkim jest szybka i zabawna! Jest też pięknie wykonana z trwałych materiałów, będzie cieszyć oko i pozwoli na wiele emocjonujących gier.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Magiczny labirynt - Gdy ścian nie widać...

Nie łatwo być czarodziejem, wiecznie jakieś zadania, testy i egzaminy, które sprawdzają stan przyswojenia wiedzy tajemnej. A nie daj Boże, gdy się zdarzy jakiś nie przewidziany wypadek. Ot, chociażby zagubienie w strasznie gęstej grze kilku przedmiotów należących do mistrza magii. Oczywiście w jakimś nietypowym miejscu, na przykład w magicznym labiryncie z niewidzialnymi ścianami. Może wydawałoby się to zabawne, gdyby nie to, że to właśnie jest rysem fabularnym gry Magiczny Labirynt. Będziesz w stanie poruszać się po omacku i zebrać przedmioty zanim mistrz magii przybędzie?

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-06-23 12:32:42 przez JoannaRecenzja W Pajęczej Sieci

Witajcie w grze o niewidzialnych ścianach. Tak można by nazwać Magiczny labirynt, grę w której liczy się bardzo dobra pamięć i odrobina szczęścia. [...] Gra okazała się hitem w praktycznie każdym miejscu i grupie, do której zabrałem ją na testy. Magiczny labirynt to świetnie zaprojektowany tytuł potrafiący trafić w gust niemal każdego, może z wyjątkiem osób które nie lubią gier pamięciowych. Do tego cena jest w pełni uczciwa, gdyż za 119 zł dostajemy solidnie wydany produkt, zapewniający wiele godzin przedniej zabawy. Niski próg wejścia również pomaga, sprawiając że grę można zaprezentować nawet osobom początkującym. Jeśli ktoś szuka gry na prezent, nie ważne czy dla dziecka czy dla osoby dorosłej lubiącej gry, to warto zainwestować w Magiczny labirynt.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-06-11 09:47:09 przez JoannaTrochę magii zawsze spoko

To, że magia istnieje wiedzą wszyscy. No może nie licząc Mugoli. Dowodem na jej wykorzystanie jest chociażby nowa gra wydana w Polsce przez wydawnictwo G3 - Magiczny Labirynt. Otóż plansza idealnie równa, jak umyty stół, a przejść się nie da. Trzeba się wrócić na sam początek i pozbierać swoje kule, by mieć odwagę znów ruszyć w to fantastyczne miejsce.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-05-30 17:47:45 przez JoannaPo nitce do kłębka

Są takie gry, z którymi sobie nie radzę. Jestem na szarym końcu i nie mogę marzyć o zwycięstwie. I nie mam na myśli tylko mózgożernych tytułów, nad którymi głowią się nawet tęgie umysły. Czasami pokonują mnie dzieci.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-05-20 09:25:35 przez JoannaPierwsza krew - Magiczny labirynt

Coraz bardziej jestem zadziwiony pomysłowością gier dla dzieci. Niedawno grany przeze mnie Zamek Kasteliny miał ciekawe wykonanie i pomysł na mechanikę, ale Magiczny labirynt, czyli najnowsza gra, która wyszła spod znaku G3, zaskoczyła mnie bardziej. W 2009 roku tytuł ten zdobył nagrodę dla najlepszej gry dziecięcej w Spiel des Jahres (dla nie wtajemniczonych: tę nagrodę uważa się za najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla gier planszowych). A jak mi się ona po pierwszej rozgrywce spodobała?
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-04-29 22:39:37 przez JoannaRodzinna Rozrywka 24/7 - recenzja

Widząc wielkość pudełka gry początkowo wpadłam w lekkie przerażenie (znowu taki olbrzym), ale po otwarciu i przestudiowaniu instrukcji okazało się, że rozmiar ma tutaj znaczenie. Pudełko i wypraska są wykorzystywane do rozgrywki, a elementy gry po prostu potrzebują akurat tyle miejsca na spoczynek. Przed pierwszą rozgrywką będziemy mieć dzieciaki z głowy na jakiś czas, bo z tektury, na której będziemy montować ściany labiryntu, trzeba wydziobać niepotrzebne elementy (zajęcie idealne na wzniosłe przemyślenia). Cała gra jakościowo prezentuje się znakomicie, a przebrnięcie prze etap przygotowań sprawia, że wszyscy nie mogą doczekać się rozgrywki...
[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-04-26 00:12:25 przez JoannaRozwiń  

Magiczny Labirynt w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.9646. Grę oceniło 1581 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:11:09, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:30:57